Výměna ložiska v převodovce

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mako
Příspěvky: 16
Registrován: pon kvě 05, 2014 10:24 am
Bydliště: Zlín

Výměna ložiska v převodovce

#1 Nový příspěvek od mako »

Chlapi, jak mám vyndat ložisko na hřídeli z motoru? Co vše musí pryč? To předni ložisko jsem vyťukal, ale toto co je v háji nevím jak vyndat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Výměna ložiska v převodovce

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Napsal jsem ti sz
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Výměna ložiska v převodovce

#3 Nový příspěvek od Jaro25 »

Prosím ťa ak máš takúto otázku, tak to píš do obecnej diskusie a nezakladaj nové vlákno. Prípadne si založ vlastné pre svoj traktor a tam môžeš riešiť všetko.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Výměna ložiska v převodovce

#4 Nový příspěvek od mihi »

Presunuté do tech.problémy zetor.. 8)
Užívateľ MAKO máš súkromnú správu.

Majte sa.. :friends:
Mihi

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Výměna ložiska v převodovce

#5 Nový příspěvek od rammsteiner »

Zdravim. Nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu. Na Z7011 mi ide olej z prevodovky do spojkoveho koša. Cez okienko ho už lieta dost vela, tak to chcem vyriesit. Rozpolenie mi je jasne. Ale mam otazku na skusenejsich. A sice demontaz predneho veka prevodovky (cast z ktorej idu spojkove hriadele). Mozem toto veko jednoducho demontovat? Nevysype sa mi nic v prevodovke? Pripadne nie je na to nejaky fígel? Lebo v dielenskej prirucke je demontaz predneho veka az ako niekolky bod v poradi demontaze, tak preto sa pytam. Gufera, lozisko a ihlove lozisko je jasne ze vsetko pojde nove.
Za odpoved a radu vopred dakujem.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna ložiska v převodovce

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozri sa do temata 5011- 7045 . Tam akurat clen fora Tomas6 toto riesi+ ma tam aj foto.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Výměna ložiska v převodovce

#7 Nový příspěvek od rammsteiner »

Zdravím.
Znovu chcem poprosiť miestnych odborníkov o radu. Pretesňoval som predné veko prevodovky na Z7011 ako som písal vyššie. Po demontáži predného veka prevodovky som objavil na dne prevodovky vypadnutý kameň zo synchronu. Tak som zhodil horné veko prevodovky a zistil som, že kamene zmizli už všetky a pravdepodobne tie predchádzajúce vybral zo dna prevodovky už niekto predomnou. Ale čo je horšie, tak kolesá III. rýchlosti sú cca. na 1/3 šírky dosť zničené. Čiže plánujem demontovať prevodovku a dať ju niekde zgenerálkovať.
Ale tu mám otázku ohľadom demontáže. Pavel sk v téme Převodovka UR 1 oprava píše, že pred odpojením prevodovky od rozvodovky je potrebné pod presuvnym kolesom redukcie vyraziť dva poistne koliky. Ale tieto kolíky som pod nejako pod kolesom nenašiel.
Sú tieto kolíky aj na 7011? Lebo v katalógu a dielenskej príručke som ich nejako nenašiel. A je pri demontáži prevodovky od rozvodovky 7011 nejaká odlišnosť oproti 7211?
Za odpovede vopred ďakujem.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna ložiska v převodovce

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

V tej teme sa riesil traktor 4X4. Tie koliky maju len traktory 4X4: 7745, 7245,7045, 6945, 6748 a pod. . Ty ich u 7011 nemas. A tie koliky a nevyrazaju, ale vytahuju pomocou dlhej srobky M5 :)
Naposledy upravil(a) pavel sk dne sob lis 26, 2022 9:10 pm, celkem upraveno 1 x.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna ložiska v převodovce

#9 Nový příspěvek od red.bill »

Ty kolíky jsou jen u předkáčů.

Pokud s tím traktorem nejezdíš denně tak bych se na go převodovky zvysoka... Český kola do 72(70 bude mít nejspíš nějaký kola krapet jiný) už začínal být problém sehnat před 10lety a když se sehnaly tak jen samotná převodovka(pojezd bez redukce) +ložiska tehdy vyšla na nějakých 60k(tenkrát v tom myslím byly naceněný i hřídele ty nakonec zůstaly původní)... Takže předpokládám, že dnes pokud někdo nezadal výrobu bude v oběhu už spíš jen PL výroba nejistý kvality tak abys nebyl pak překvapenej...

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Výměna ložiska v převodovce

#10 Nový příspěvek od rammsteiner »

Dakujem kamarati.
Takze som bez kolikov, cize staci len odpojit prevodovku od rozvodovky. Ale to necham az na obdobie po buducorocnej sezone. Lebo traktor mam rozpoleny (kvoli prednemu veku prevodovky) v nizkej garazi a nemozem zhodit kabinu.
S dielmi som si vedomy, ze bude jednak cenovy a aj kvalitativny problem, ale co uz. Ta III. je ozaj dost znicena na nabehovych stranach.
Este raz dakujem.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Výměna ložiska v převodovce

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

Takový blbý dotaz, musí ta bouda dolů? Nestačilo by odšroubovat hřídel volantu, všechno okolo, přizvednout ji a vyjet s ní dopředu? Ptám se protože nevím
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna ložiska v převodovce

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Popravde som uz videl aj viac opotrebovane to koleso. Pokial nemas vylamane zuby a nevyhadzuje rychlosti tak by som na tom este pojazdil hlavne u traktora ktory nejazdi 7 dni v tyzni 10 hodin denne. Ono aj nove koleso a s tej jednej strany urobene na zuboch nabehy. Nema ostru kolmu celnu stenu. Obrázek Ked to mas zhora otvorene, tak si skontroluj ci horna hridel nema axialnu vôlu v prednom konci v hriadeli od spojky. To byva najcastejsia slabina a porucha. Ak rozoberies skrinku riadenia tak ze vytiahnes volantovu hriadel tak sa ti vysype uplne. Tak ju v kabine bude problem poskladat spät. Naposledy ked som riesil riadenie tak kabina musela dolu lebo na nu neni u tychto kabin vlastne ziaden pristup.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Výměna ložiska v převodovce

#13 Nový příspěvek od Tomas6 »

Aha. Tak to díky za info. Já si právě říkal proč se ta bouda sundavá, když by s tím šlo vyjet dopředu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna ložiska v převodovce

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Kabina se sundává protože, je to jednak rychlejší a máš ke všemu pohodlnější přístup. Pokud bys tam chtěl kabinu nechat, musel bys oddělat volant, konzolu řízení, komplet podlahy i se sedačkou a přizvednout ji tak aby volantovka projela pod rámem. Abys odpojil převodovku od zadku musí dolu hydraulika, protože musíš odpojit vidličku co ovládá zapínání náhonu a čerpadla. Teoreticky bys tu vidličku odpojovat nemusel ale bylo by s tím takový sraní a hrozí, že bys ji ohnul... Pak je to přístup ke šroubům, ty vychází přímo za blatník. Odpojovat trubky od brzd, vzduch atd... to se pod tím musíš pořád válet. Bez kabiny máš ke všemu krásný přístup.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna ložiska v převodovce

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Hydraulika dole nemusi a vydlicu cerpadla, PTO tiez netreba odpajat Obrázek Obrázek. Presuvna tych vidlice pri spajani prevodovky s rozvodovkov ma tam dost miesta. red.bill ma v tomto pravdu 8) . Ako sa drbat so skrinkov riadenia a dalsimi srandami okolo toho, ku prevodovke potrebujes miesto, tak skôr zhodim tu kabinu. Neni tam vela odpajania. U kristala je to viac na odpajanie.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“