Mazanie

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#76 Nový příspěvek od Milanik1 »

Dával som iba vnútro valčeky a hriadelky

trab
Příspěvky: 184
Registrován: ned led 27, 2013 3:35 pm
Bydliště: brno

Re: Mazanie

#77 Nový příspěvek od trab »

Pročetl jsem všechny příspěvky tady. Je škoda, že nemůžeš napsat jak ti výměna vnitřku olejového čerpadla pomohla, tzn. jaký byl rozdíl v mazacím tlaku po výměně.

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#78 Nový příspěvek od Milanik1 »

Ešte to neviem nemám to ešte poskladané

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#79 Nový příspěvek od Milanik1 »

Tak tu skrutku som z kľuky vybral je to mazací kanál ale úplne zapchaty z šedivým karbonom zapečenym takže vyčistené
Obrázek

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#80 Nový příspěvek od Milanik1 »

Zdar vlozka ma bit hore v bloku zarovno? Akou silou ma ísť dnu? Dik

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#81 Nový příspěvek od Milanik1 »

Zdar po dlhšom čase potreboval by som popísať funkciu olejoveho filtra dve banky. Problém je ten ze v prvej mam olej do druhej nejde?

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Mazanie

#82 Nový příspěvek od Milanik1 »

Zdar chlapi Super zložený urobená iba ta jedna ojnica,vlozka vybrus,iný piest,iná ojnica. Zatiaľ bezal asi 2mt,mazanie 1,5-2 ďakujem všetkým za rady veľa úspechov. Ten papierový filter neprepustil olej otázka predtým.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#83 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak přidám také svůj poznatek k problému okolo mazání motoru.
Mám 7245 a v pátek při polní páci se z ničeho nic rozsvítila kontrolka mazání. Po zběžné kontrole jsem na klapání dojel domů. Dnes jsem měl čas a tak jsem se do toho pustil. Začal jsem u čerpadla, ve svěráku jsem ho otestoval úniky žádné tlakování v pořádku. Poté důkladná prohlídka odstředivky s kompletním přetěsněním a kontrolou tlaku za ní. Zase v pořádku. Po opětovné demontáži jsem si udělal tlakovou zkoušku nad odstředivkou a ejhle na třetím hrnku od rozvodové tyčky gejzír oleje. Po demontáži krytu ventilů jsem zjistil zlomenou rozvodovou tyčku a poškozené vahadlo sacího ventilu.
Takže budu muset sundat hlavu a vyměnit to.
Zajímavé bylo že poslechově se to na motoru projevilo jen v zátěži, že motor jakoby začal plácat, na volnoběh zcela normální chod i na poslech.
Doufám že se mě povede druhou část tyčky vyndat bez problémů po sundání hlavy a nebude tam zatemovaná.
Toto je moje premiéra hrabaní v motoru. Motor jsem vždy nechával do dílny profíkům, jenže staří mistři vymírají a nemá je kdo nahradit, tak se to budu muset naučit sám. :-/
Za případné postřehy s podobnou zkušeností děkuji.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mazanie

#84 Nový příspěvek od pavel sk »

Kvoli tomu aby si vymenil tycku a vahadlo nemusis demontovat hlavu dole.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#85 Nový příspěvek od j.kubec »

Jen nevím jak mám vyndat tu zlomenou. Od spodu se na ní nedostanu a je tam nějaká seklá.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mazanie

#86 Nový příspěvek od pavel sk »

Dole ju vyberies s boku ked demontujes bocne veko nad startrom. Odtial sa daju vybrat aj samotne zdvyhatka. Kvoli tomu by som urcite hlavy nezberal pokial im a samotnym ventilom nic neni.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#87 Nový příspěvek od j.kubec »

Nedalo mě to a ještě jsem to prošel a povedlo se tyčku vyrazit ven. krásně propadla dolu do vany.
Ovšem po důkladném prohlídnutí jsem objevil malinkou prasklinku v podložce u pružiny vodítka ventilu a jednu podložku chybějící. Podle katalogu tam mají být dvě v sobě 6901 0562 chybí 6901 0556 je prasklá.
Takže mě to stejně nemine sundat hlavu.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Mazanie

#88 Nový příspěvek od red.bill »

Na to není potřeba sundávat hlavu... Natočíš píst do HÚ a ventil rozebereš...

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#89 Nový příspěvek od j.kubec »

Sakra to je pravda to mě nenapadlo. V dílně vždy hlavu sundali :D .
Díky za rady koncem týdne se do toho pustím. Nejdřív musím udělat pár zakázek. Naštěstí mám ještě 5245.
K motorům jsem měl vždy respekt a necpal se do nich. Zjišťuji však, že na tom ale zase tak nic složitého není. Náročnější jsou opravy brzd a hydrauliky tady je lepší přístup.

trab
Příspěvky: 184
Registrován: ned led 27, 2013 3:35 pm
Bydliště: brno

Re: Mazanie

#90 Nový příspěvek od trab »

Milanik1 píše: stř dub 06, 2022 7:39 pm Zdar chlapi Super zložený urobená iba ta jedna ojnica,vlozka vybrus,iný piest,iná ojnica. Zatiaľ bezal asi 2mt,mazanie 1,5-2 ďakujem všetkým za rady veľa úspechov. Ten papierový filter neprepustil olej otázka predtým.
Zdar, já mám také na zetor 50 super instalované papírové patrony, jezdím s tím necelý rok a zatím bez problémů, motorový olej M7ADSIII.
Já jsem zde zatím nedostal odpověď jestli stačí při opravě olejového čerpadla na suprovi vyměnit jen "střeva" tzn. vnitřek a obal nechat, nebo je potřeba to vyměnit či opravit celé???

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“