Mazanie

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#91 Nový příspěvek od j.kubec »

To jestli to stačí záleží na tom jak je vyběhaný (poškozený) obal. Otázka je jaký udělá čerpadlo tlak a zda z něho neteče olej okolo os a podobně.

Já hlásím že mám opraveno. Tlak mám i na otáčkách 700 nad 1atm. Motor si jen přede.
Pouze si nejsem jistý příčinou poškození zvedací tyčky. Skoro to vypadá že při go motoru před 2 lety nezapadla do důlku štelovacího šroubu vahadla a byla vmáčklá vedle. No čas ukáže. Každopádně mám tlak oleje jaký jsem neměl ani po GO.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mazanie

#92 Nový příspěvek od Vedra »

Přiseru se s dotazem.

Co znamená u tlakových spínačů oleje uvedené rozpětí? Teče mi spínač na Fendtovi a origo z Německa se mi objednávat nechce. Montážní příručka říká že tlak na volnoběh má být 0,8 bar.

No a dívám se třeba na spínač Zetor UŘ1 a tam je napsáno rozpínací tlak 0,6-1,2 bar. Taková jednoduchá věc snad nemůže mít chybu měření plus/minus 50% ne?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mazanie

#93 Nový příspěvek od j.kubec »

To je součet nepřesnosti a určité hystereze toho spínače. Normálně ho můžeš použít nevyděl bych v tom problém. Sepne na cca 0,8 bar. Na nižším tlaku může kontrolka problikávat.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mazanie

#94 Nový příspěvek od thovt »

Karbon když se usadí v čidle dělá to problémy, dělají to zpožděné výměny oleje nebo nekvalitní olej pro daný termín výměny .

mysak1
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 21, 2016 7:09 pm
Bydliště: Praha,Mirotice

Re: Mazanie

#95 Nový příspěvek od mysak1 »

zdravím,
mám Z 3511 bez kompresoru, tlakoměr vzduchu na sdruženém přístroji je volný, jde na tento tlakoměr připojit trubičkou tlak oleje,
original tlakový spinač s červenou kontrolkou bych rád zachoval, ctělo by to nějaké šikovné téčko na blok a na něj zapojit obojí
nemáte to někdo a jde to vůbec ?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mazanie

#96 Nový příspěvek od thovt »

Kompresor by mel mit svoji olejovou napln. Od tlakomeru nelze brat olej,motor by se nemazal.
Existuje moznost ale je to moc složité a nejiste.

Tomas6
Příspěvky: 5377
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mazanie

#97 Nový příspěvek od Tomas6 »

Thovt to je nějaká kravina ne?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mysak1
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 21, 2016 7:09 pm
Bydliště: Praha,Mirotice

Re: Mazanie

#98 Nový příspěvek od mysak1 »

zřejmě jsem se blbě vyjádřil- chci použít nevyužitý tlakoměr vzduchu na sdruženém přístroji jako tlakoměr oleje,
s kompresorem to nemá nic společného

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mazanie

#99 Nový příspěvek od ota »

Do bloku motoru se naštoubuje takový mezikus, prodloužený. Potom pod snímač toho červeného světýlka se dá průtokové očko a hadičkou a pokračuje to hadičkou a nebo trubičkou, se to dovede až k budíku. Myslím si, že tomu tlakovýmu budíku bude vcelku jedno, jestli do něj poleze vzduch, nebo olej.
Máme to na traktoru touhle cestou udělaný, akorát máme v palubce pro ten olej budík. Bo máme klasicky kompresor a ten budík kompresoru potřebujeme.
Docela se myslím nechá ten mezikus, hadička koupit jako díly v nějakém e šopu jakožto běžný díl.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Mazanie

#100 Nový příspěvek od Vlasatej »

do čidla v bloku netřeba zasahovat. v bloku jsou na prave strane 3 blendy - šrouby tusim M10. jeden vyšroubuj a misto něj zašroubuj kolínko M10 co se pouziva na hydrauliku. k budiku to dostaneš na miru udělanou hydraulickou hadici cca 8mm prumer - vypada jako bowden a vyrobi ti ju kazda opravna nakladaku. na konec hadice ti nalisuji koncovku s patricnou prevlecnou matici na budik. mam to taky tak.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“