7245 zamichane kvalty, agrohak

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

7245 zamichane kvalty, agrohak

#1 Nový příspěvek od haven »

Před dvouma dny sem oral a když sem dojel na konec pole tak už nešlo vyřadit :vztek: tak sem vyšruboval šrouby a že rosukuju kvalty a nic nešlo to tak sem vyšruboval dekl řazení že to pujde líp a taky nic.Ale nejhorší je že nejde vubec pohnout levou pákou jak se zapíná čerpadlo :-/ nevíte co stím https://postimg.cc/WFHTJFPR https://postimg.cc/qhRpRcSX

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#2 Nový příspěvek od peny »

ak nejde posunut vidlicky tak musis dat dole veko prevodovky ... musis vsetky 3 vidlicky na rychlosti vyrovnat tak aby mali drazky v strede

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta stredna vydlica 2-3 neni zlomena? Je az nezdravo vzadu ujdena. Bez demontaze celeho horneho veka to aasi neopravis. A este ked nejde hnut ani paku nahonu PTO.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Proč jsi vyházel všechny pojistky? Vyndává se vždy jen ta kde zůstal kvalt. Pokud tohle uděláš někde v kopci nejsi schopen ty vidličky udržet na místě a jedou si z kopce jak chtějí(u 4/5 to podrží synchron)... Teď už tam máš 3 kvalty naráz, resp. 2 protože dvojku máš asi přeřazenou až úplně někam mimo kola... S vidličkama nejde hnout protože ta převodovka je sešprajcovaná, kor jestli to stojí v kopci a "postavil" jsi na co celý traktor. Vrať tam všechny pojistky vyjma těch 3 co jsou pro řazení kvaltů. Zkus to nastartovat a opatrně zkoušej povolovat spojku a současně z toho zkus vyřadit 5 do neutrálu, pokud to půjde máš napůl vyhráno. Zašroubuj příslušnou pojistku a pokračuj dál. Zkus vyhodit zpátečku, nakonec vytáhni 2, budeš asi muset nadzvednout vidličku(je asi vyjetá z toho vedení). Jestli ti to nepůjde přes spojku uvolnit, tak budeš potřebovat druhý traktor aby s tebou pocukal a uvolnil převodovku... Ale podle páky redukce to vypadá, že ji máš v neutrálu tak by to pocukáním přes spojku mohlo jít...

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#5 Nový příspěvek od haven »

Tak sem to skoušel druhým traktorem https://postimg.cc/GB6FGg73 a nic nešlo to, tak sem zvedl zadní kola abych sněma mohl pootočit kolama a aspon šlo dát převodovku do neutrálu https://postimg.cc/bSZdgqsK a odtáhnout traktor do dílny :prace: :prace: . A vidličky sou v pořádku tak uvidím co s tím dál.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#6 Nový příspěvek od ota »

Nejdřív Jsi si měl v kopci založit kola proti ujetí traktoru. Pak si dát do neutrálu rychlou/ pomalou. Tedy silnice/ redukce. Tím si odlehčíš převodovku. Když už Jsi sundal na víku tu šaltpáku tak tam musí všechny tři táhla vidliček být spolu tím vyfrézovaným výřezem pro posouvání čudlu šaltpáky. Museji ty výřezy být v urovni těch výřezů vedle. To ja pak v neutrálu. Na obrázcích to máš výřezama zpřeházený sem tam.
Vykvaltovával jsem to u pantaťíkovýho traktoru mnohokrát. Bez sundavání té šaltpáky. Klasika šroubovakem po odšroubování příslušné pojistky. Nečastěji to dělala 1. Kolikrát jsem to v kopci o žních vykvaltovával s fůrou obilí za sebou a třeba o půlnoci s baterkou. Pak stačilo opravit ve víku ožvejkanej závit pro pojistku a tu dát novou. Byla trochu volná a pak po opravě klid.
Kdybych psal z noťasu, zakreslil bych co myslím. Ale píšu z mobilu a tady to neumím.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#7 Nový příspěvek od Sadra17 »

jak píše Ota když to zakvaltuješ je nejlepší si vyřadit na redukci a pak už to vykvaltuješ snadno, v práci se mi to stávalo často když jsem rychlejc zařadil :-/
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

To je všetko pekne, lenže u traktora so zaradeným a napruzenym predkom tu redukciu je problém vyradiť. Niekedy skôr nemožné a skôr odlomil palec. Len keď pomôže druhy traktor a kus cukne doňho.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mi se kdysi na 7011 tak sukly kvalty v kopečku, že nezbylo nic než pozvednout kolo. Potáhnout se to nedalo, nebylo za tím místo a ta převodovka byla tak šprajclá, že se dokonce nakundily zuby na zpátečkovém kole. Jsem musel špičky trošku obrousit fortunou. Ještě pár let ta zpátečka při couvání klepkala.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#10 Nový příspěvek od haven »

Po demontováním vidliček byl problém asi aj se synchronem jak se to posouvá tak tak pod tím sou nějaký plíšky :-/ s pružínkou pod tím a ten jeden plíšek byl vyskočenéj a proto s tím nešlo pohnout, nevím převodovku vidím poprvé otevřenou a PTO nejde vubec hnout, když zatočím kole pravím tak jde lehce ale leví kolo nejde vubec otočit ani se nehne maximálně vule mezi ozubenýma kolama a eště tam sou zuby asi 4 napůl ohoblovaný od předchozího majitele. Víc už to rozebírat nebudu zas takovéj opravář nejsem ani si na to netroufnu.Tak že nevíte kde je nějaký Traktor Servis kde by udělali komplet novou převodovku a nakolik by to asi vyšlo? Všem Děkuji za odpověď a rady.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked vyradis redukcie do neutralu, tak tiez nejde pretocit kolesami???? Chcelo by to foto. Tie vydlice rychlosti si zrovnal do roviny? U synchronu 4-5 si mal yskoceny kamen synchronu. Neni to pliesok, ale sakra tvrdy kamen ktory dokaze rozflakat celu prevodovku. Raz nam v robote rozrazil obal prevodovky.

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#12 Nový příspěvek od haven »

Tak možná s těma kolama zřejmě byl problém že sem tam dělal brzdy vše noví, 1 problém byl s pravím kolem už když sem to odvzdušnoval tak tam tekla brzdová kapalina pravá strana vubec nebrzdila a levá brzdila na fleku, tak sem sundal pravej portal a všechno bylo od brz. kapaliny tak sem vyměnil brzd. váleček a obě kola brzdily dobře. Když jsme nakladali traktor tak vtom levim kole co stim neslo točit tak vtom piskalo asi brzdy mozna zas brzd. valeček. Tak jsme naložily traktor https://postimg.cc/9Rg9s2St a do servisu a nakonec se začal točit vývodoví kardan aspon :smich: A eště jeden dotaz mám potřebuju nějakej tlumič na VZV motor tam je 7201 mám tam dát klasický hranatý výfuk jak na traktor? nebo inej? ten co tam je tak to řve pul dne jezdit tak sem hluchej :vztek:

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#13 Nový příspěvek od haven »

Ať nezakládám nové téma, mám dotaz proč na 7245 horní závěs je čep průměr 30mm?? když na vleků je průměr 40mm. A když sem doma dělal technickou na vleků tak mě říkal že mám vymlaceny oko a že ho mám navarit noví. Závěs mám na traktoru na cepi.Tak potřebuji poradit chci koupit noví závěs buď automaticky, musí byt napsaný v TP? nebo aby tam byl čep na 38-40mm.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#14 Nový příspěvek od red.bill »

No protože máš pevný závěs, když máš káru která má pevnou oj, tak nemůžeš mít oko s čepem natěsno... do sklopnýho zase nejde kára pořádně zapřáhnout, láme ho... zetorácký automaty mají 38 čep nebo tak nějak ale je jakoby do koule, takže se v něm oj může pohybovat... po 50letech budou oka vytlučený u všeho ať máš průměr čepu jaký chceš... 72 mají automat zapsaný, jestli to někdo nějak zkoumá nevím...

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono ci bol zaves automaticky alebo klasika bolcňa do hubice, tak oko pripojnych vozidiel bolo furt o kus väcsie. Nikdy to neni na presno ci uz u traktorov alebo nakladiakov. Na presno by to bolo obcas problem zapojit pripadne odpojit.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“