7245 zamichane kvalty, agrohak

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#16 Nový příspěvek od Sadra17 »

u automatů to "napřesno" bývá, jenže tam má kolík tvar koule :-/ u klasickýho válcovýho kolíku potřebuješ vůli kvuli výkyvu oka
malej traktorista v malým traktoru

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#17 Nový příspěvek od haven »

Prosím nějaký odkaz na automaticky návěs co bude pasovat na traktor,já sem se díval :-/ a nebo by stačila vyměnit ta hubice ale to se nedělá nebo sem nic nenašel :-/ nemusí být zrovna automaticky ale aby tam byl na 38mm čep. Třeba 5611 mám závěs a tam je 38 čep a toje o něčem inacim.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Co sme mali automaty na 7245HS mali hladky cap. Neboli guloveho tvaru ako na novsich strojoch dnes. Tie hladke sa casto zasekali a bol problem s odpojenim. Sli vsetky do srotu.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#19 Nový příspěvek od Pavel »

jo a radi ty cepy praskali a ztratil valnik 2 krat mne vyskolil

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#20 Nový příspěvek od red.bill »

Rovný čep jsem automatu nikdy neviděl a to nejstarší 72 v podniku byla někdy z roku 85, ještě měla v kapotáži malý mřížky jako 70, i u ní už byl čep do koule. Problém u těch automatů jsou vytlučený pouzdra, ať už to vrchní který vede čep, nebo spodní do kterýho zapadá. Pak se čep příčí a závěs nejde otevřít. Po výměně pouzder a čepu to chodí jak za mlada, jen to je drahá sranda... Dálší neduh některých automatů je, že mají pojistku strašně vysoko, tím o to víc ničí pouzdra jak vyjíždí čep ze sedla. Už se i stalo, že jak čep může vstřelit nahoru vyrazí domeček. Já u nich na vrch čepu navářel kousek hřídele(asi 5-8mm) podle potřeby, pak to bylo v poho. Na jeden nebo dva automaty se nemuselo navářet nic, čep neměl takovou vůli ale kde je rozdíl jsem nezkoumal... Strašná výhoda u těch automatů proti etáži z krystala/UŘ1 je to dlouhý vedení v nosiči. Ty starý závěsy měly každou chvíli gumy na hadry kor když se jezdilo s károu v horním závěsu, typicky horaly, ty je dokázaly odepsat behem 2 sezon...

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#21 Nový příspěvek od haven »

Zdar pánové, potřebuji namontovat agrohák na 7245 sehnal sem agrohák na řetízky to bych předělal, jaký má zatížení? nikde to nemůžu najít :-/ . A dá se tam namontovat nejakej inej, něco sem četl že třeba z Proxima ale jakej typ :-/

oakenfold
Příspěvky: 298
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#22 Nový příspěvek od oakenfold »

Myslím, že nosnost agroháku je 1,5 tuny.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#23 Nový příspěvek od pavel sk »

Hmotnost zamiesanych kvaltov znesie daleko viac.

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#24 Nový příspěvek od haven »

Tak sem měl čas tak sem se díval na vlek tak agrohák zatím na posledním místě páč je na vleku oko pruměr 38mm https://postimg.cc/0KMR5JbJ. Tak sem trochu pátral https://postimg.cc/yWkzy2vY co vy nato dáse to srovnat s agrohákem :-/ . Třeba tohle https://postimg.cc/N2hbTydX https://postimg.cc/gnWN2ZXF vubec nevim jestlik to bude pasovat na Traktor 7245.A nebo bude stačit vyměnit oko za 50 a agrohák kterej tam patří vlek použíju 10-15 za rok https://postimg.cc/VJ23x345 a jenom po cestě a po rovině.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#25 Nový příspěvek od Tomas6 »

To co máš na těch fotkách, to je agrohák na proximě. Na tu 7245 by to mělo jít naroubovat. Použité se to blbě shání, nové to stojí nesmysl. Potřebuješ k tomu ještě takovou lištu, kde je čep na 38mm.
To v tom prvním odkazu je fajn, dá se to sehnat i za lepší ceny, akorát je to bez agroháku nebo spodní tažné lišty k ničemu, páč třeba rozmetadlo do toho nezapřáhneš. Vrch závěsu vadí kardanu.
Vyměň oko, pokud se dá koupit. Pokud nemáš žádný spodní závěs, tak asi ještě montáž agroháku, a nebo ten šplhák pokud při zapřáhlém nářadí nepotřebuješ pto. Na bazoši je teď i sada na tu proximu, chce za to ale mraky peněz. Když koukneš ke mně do tématu, tak jsem to tam taky řešil co použít. Jsou tam vypsané možnosti i s cenama na kolik co vyjde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#26 Nový příspěvek od pavel sk »

Šplhaci zaves aj ked das uplne dole co to ide tak furt to bude len etazovy zaves, ktory nieje stavany na take velke kolme zatazenie ako agrohak. Hák je hák. Drzi na trakotore minimalne v dvoch bodoch. Šplhak len na dvoch čapíkoch. Teraz tu boli u nas sluzbary. Tahali velke trojose vleky (skôr vagony). Vsetky boli zavesene v agrohakoch. Aj ked maju aj šplhacie zavesy. Ten vlek s posledneho odkaz ke pekny 8) Ale v tom šplhoacom zavese uplne dole by som ho nalozeny netahal :tyty:

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#27 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pavle podobný šplhák jak má třeba ta proxima má i kolega zemědělec na deutz fahru a ten nemá agrohák. A v tom šplháku tahá běžně opavák, lis, všecko co je potřeba. No když si vezmu že ten agrohák na proximě, ten výměnný konec je zajištěný jen čepem který má odhadem průměr jen 20-25 mm.. tak co je pevnější.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#28 Nový příspěvek od pavel sk »

Dnes sa vacsina tazkych navesov taha priamo v haku a nie v tom nadstavci. Tu ide o zatazenie na oje (zvysle zatazenie). Tahova sila je druha vec. Tu prenesie maximalnu tahovu silu traktora kazdy zaves. Jeden splhak sa mi valal v dielni. Je na sracky ten mechanizmus vyskoveho istenia v konzole a to tahal len zberaci voz MV. S konzoly som ho vyberal destov.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#29 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pavle, ale když se podíváš na agrohák na proximě, tak tam je hák nebo tažná lišta vložená a zajištěná na tah čepem. Který je podle mne poměrně dost slabý. Jak píšu, snad max 25mm. U starších řad tomu říkali otočný agrohák. Ten šplhák je na tah ok, na svislé zatížení asi horší ale vím že ten kluk na tom fahru v tom tahá všechno. I ten lis to dost zatíží a funguje to.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#30 Nový příspěvek od pavel sk »

Proximu velmi nepoznam. Len UR1 a UR2. Tam tie haky vydrzia fakt dost a aj unesu. Skor to nedavali portale u UR1 :smich: ten cap dole na rozvodovke u UR1 je hruby v mieste tahu cca.35mm. Toho sa nebojim zeby ho taky kacur ako major odstrihol. Mozno pri nejakej nehode :-/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“