Vzduchové brzdy prívesu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
lubo749
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 23, 2015 7:53 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Vzduchové brzdy prívesu

#1 Nový příspěvek od lubo749 »

Pozdravujem všetkých, mám taký problém, možno mi niekto poradí, mám Zetor 4712 po go a vlek pzs 40, ktorý má brzdenú iba zadnú nápravu. Problém je, že mi táto vlečka sama od seba brzdí, aj keď nemá. Na traktore je všetko nové, tlačí na 6atm vzduch, tiahlo na brzdiči je voľné, na vlečke sú nové všetky hadice a rozvádzač je po repase. Záťažový regulátor tam nieje. Jednoducho idem, traktor odfukne pri 6 atm a vlečka začne brzdiť. Ako je to možné? Nikde nieje únik vzduchu, všetko je úplne originál a skontrolované niekoľko krát. Mám aj video, ako to brzdí. Ďakujem za každú radu.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové brzdy prívesu

#2 Nový příspěvek od J.A.Y. »

No tak to zkus jinej vlek na tom traktoru a tvuj vlek na jinym traktoru ;) a mas hned min moznejch zavad.
Ze by traktor odfouknul moc? Mel by bejt zpetnej ventil za regulatorem, aby ze vzduchojemu nemoh vzduch. Treba je zaseklej a vypusti moc.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vzduchové brzdy prívesu

#3 Nový příspěvek od ota »

Kdysi dávno jsem byl na brygádě na odvoz obilí. Dostal jsem Z 7711 a za ním 8t valník. Když jsme prvně jeli na pole, povidali mi chlapi traktoristi, bacha přibržduje valník. Až ucíťíš že zpomaluješ, rychle zatáhni ruční brzdu a ihned pusť dolů. Takže první jízda v koloně kombajnů na pole. Já jel poslední. Koukám do zrcátek a nacpal se na mě mlíkař s vlekem. Kurva jestli mi to přibrzdí je ve mě. Připravil jsem si ruku na ručku. Samolitr kus od křižovatky to začalo brzdit. Kdepak bych to tou ručkou zvládnul! Mlíkař troubil jak o život když to zaflekoval za mnou. Stačilo jen ruční brzdou zatáhnout odbrzdit a v pohodě se jelo dál. Pak mi to udělalo ještě asi 8x. Taky s plnou fůrou, to se ví. Druhej den jdu celej v depresi z toho. Na dílně kámoš Jarda a povídal, to dělá brzdič na traktoru. Koukni se na něj. Uvnitř se dostane trošku vody a zoxiduje to s hliníkem a špatně se to tam posouvá až to pak tlakem poskočí a zabrzdí. Vyndal jsem ten hliníkovej potvorec. Co na tom uvidím, dal jsem ho nákupčímu a povídám mu tohle mi nefunguje. A on jasně tyhle ty brzdiče blbnou. Vstal a šli jsme do skladu. V regále měl novej. Na tady ho máš a našroubuj to tam. Od té doby paráda. Valník už nikdy sám od sebe nezabrzdil, ani nepřibrždoval. A chlapi pak člověče dědek tady s tím jezdil snad dva roky a pořát mu to dělalo. On si už zvyknul a naučil to rychle ručkou odbržďovat. Závada odstraněna. Pak mi to ještě Jarda pomohl vyštelovat na táhle. Aby to brzdilo pěkně pozvolna a negumoval valník když byl prázdnej.
U naši Z 4011 to každou chvíli blbne. Jak se nepožívá vzduch do valníku často. Myslím že vloni syn kupoval novej a dával ho tam. Ten původní byl tak zoxidovanej, že koupil novej a bylo to. Vždycky se to vyjebe, když to nejvíc potřebuješ.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“