Problém se spojkou Zetor 6718

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Jaromír86
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 10, 2014 5:40 pm
Bydliště: Litoměřice

Problém se spojkou Zetor 6718

#1 Nový příspěvek od Jaromír86 »

Ahoj, zajímal by mě váš názor na problém se spojkou na Zetoru 6718. Spojku jsem nechal cca před rokem komplet udělat, ložiska lamely atd. Po opravě šla spojka hodně těžko, nebylo to prostě ono a rychlosti jsem vyřazoval silou kolikrát. Letos v dubnu mi přestalo jít řadit úplně a traktor se znova pulil a měnilo se malé ložisko co je v klice. Od té doby traktor najezdil cca 15 mth a včera mi začalo rachotit a pískat vypínací ložisko, tak že se bude traktor opět půlit. Díly na spojku jsou brány s prodejny Zetor. Jde mi o to zda je to kvalitou dílů a nebo tam může být ještě nějaký problém. Pri posledním půlení mi opravář navaril na páku spojky prodloužení aby byla větší paka.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Tym predlzenim paky si si nepomohol. Ten mechanik co ti to robil aj tu spojku nastavoval??? Podla mna to treba nastavit. Spravne nastavena spojka ide pekne lahko bez uprav a nejakeho nadvarania.

Jaromír86
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 10, 2014 5:40 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#3 Nový příspěvek od Jaromír86 »

Vše mi nastavil on, já jsem na nic nesahal. I to prodloužení mám od něj.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas aj rucne vypinanie spojky PTO??? Alebo mas tam len jednoloziskovu spojku??? Pytam sa preto aby som ti vedel napisat ako to nastavit.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#5 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím stalo se nám to taky, mačkají se všemi páčky najednou. Kupte si tam nahonové páčky kat. číslo 7001 1182, pokud teda máte zvlášt ložisko na pojezd a ložisko na náhon. Pojezd nastavte na 45 mm od toho plechového náboje na nahonové lamele k páčce a náhon 57mm k plechu lamely.
Nebo míry pojezd od štítu spojky 26mm... +- milimetr
Náhon od štítu - 38 mm
A mělo by to fungovat.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

U mechanickeho ovladania to tak uplne nesedi. Podla toho co popisuje dotycny, tak ma vytlacne lozisko velmi dopredu. U 67xx 69xx sa ta spojka nastavuje kus inak oproti 72XX.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#7 Nový příspěvek od crazymen11 »

Jo je to možné, ale ty míry jsou z motoru 6901, který byl v GO ve firmě Renova Malec Kadlec že Stránecké Zhoře a páčky byli od nich takhle naštelované a spojka šla celkem lehko a spojka vypinala. Nic víc já si nic nevymyslel.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#8 Nový příspěvek od crazymen11 »

Nic se nemuselo nastavovat ani převařovat

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Tu dotycny pise ze mu to riesil niekto iny a nik nevie ako to nastavoval, ked to po tak kratkom case zacalo blbnut. U tychto modelov 67XX a 69XX su rozdielne spojky a zasadne sa ma nastavoval stitu spojky. Nie od lamely lebo tie lamely maju dnes rozne hrubky a kazda inak sedi. Jaromir86: Odpoj tiahlo od pedala spojky. Tym lozisko vratis do vychozej polohy (t.j. dozadu). V tejto polohe nastav cez okienko packy pojazdovej spojky na hodnotu 6mm a packy spojky PTO na hodnotu 15mm. Potom zapoj spät tiaho do pôvodnych dier tej paky (na to nadvarenie sa vykasli). Tiahlom upravis vôlu pohybom loziska tak, aby ti medzi packami pojazdu a loziskom zostala vôla 4mm. Tym to sa ti zmensi aj vôla medzi packami PTO na hodnotu 13mm. Takto by si mal pri prvom vyslape cca do polky vypinat len pojadz a az pri plnom vyslape pedala aj spojku PTO.

Jaromír86
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 10, 2014 5:40 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#10 Nový příspěvek od Jaromír86 »

Ruční vypínání PTO mám. Nastavit vzdálenost pacek od ložiska mužů zkusit. Otázka je a nijak to ani nezjistim než nastavením, zda se vyhnu půlení traktoru, protože ložisko podle zvuku co vydávalo vypadá že se brzo rozletí.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak v tomto pripade sa poleniu nevyhnes. Vymen lozisko a vsetko skontroluj. Potom si matice na packach nechaj odkontrovane a traktor spoj. Potom spojku nastav tak ako som ti napisal vyssie. To velke lozisko pre rucne vypinanie nastavis na tiahle tak aby malo vôlu po tie vyssie 3 pätky na packach PTO 3mm. U tychto starsich modelov traktor zasadne nastavujem spojku po spojeni traktora. Pri rozpojenom traktore si packy nastavym len priblizne a necham patice povolene. P.S. Este taka mala rada. Skontroluj riadne ci nemas prasknuty zvar vonku na pake a hriadeli vidlice pre pojazd.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#12 Nový příspěvek od Peter768 »

Pavel SK, dnes som podľa tvojho návodu nastavil spojku lebo išla ťažko. Páčky boli moc vpredu. Po nastavení to ide ľahšie 8) 8) 8)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to tu na fore pisal uz niekolko krat, len skoda je ze to tu vsetko casom zapadne a nikomu sa to nechce hladat. Inak neni to môj navod. Keby si kazdy gazda (majitel traktora) okrem traktora zadovážil aj navod k obsluhe traktora daneho modelu, tak by sa tu nemuseli zakladat truplicitne a viac temy ako je napriklad spojka. Neberte to nikto osobne v zlom. Len treba kus pohladat, polistovat. Takych temat je tu viac co sa casto opakuju a zakladaju. Pritom admini a moderatory fora upozornuju na zakladanie novych tem (inde to volaju zasieranie vlakien). Verim tomu ze v najblizsich dnoch sa tu zacne riesit kurenie v traktoroch, predohrev motora, termostaty :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#14 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo no Pavel má pravdu je to tu všude v jednotlivých tématech několikrát všechno. Ale jak říkáte je prostě problém to najít a většina lidí nemá moc času lisatovat a číst a hledat no...
Chtělo by to tady dát hlavy dohromady a vymyslet nějaké oddělení kde by to bylo nějak rozčleněné :zapomel: Budu se ted bavit konkrétně třeba o Zetorech uř1. Třeba téma nastavení spojky Z55..-69..
Z70..-77..
Pak třeba nastavení předvstřiku.......
nastavení ventilů........
Vím že to není jednoduchý no takových věcí je mraky na tom a hlavně by pak každej musel psát do správne sekce. Není to prostě jednoduchý :smich:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Problém se spojkou Zetor 6718

#15 Nový příspěvek od red.bill »

A přitom si stačí opatřit dílenskou příručku, což není dnes žádnej problém... Jenže lidi jsou líný cokoliv hledat a čekají, že se jim všechno naservíruje až pod nos...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“