Zetor 7341

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Stivajakub
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 13, 2021 9:14 pm
Bydliště: Pacov

Zetor 7341

#1 Nový příspěvek od Stivajakub »

Zdravím. Potřebuju poradit. Mám Zetor 7341 a na jednicku nebo dvojky když jedu pomalu tak jsou cítit škubnutí a občas takové lupnutí. Nevíte někdo co by to mohlo způsobovat? Díky

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 7341

#2 Nový příspěvek od Rad 5 »

To muze byt cokoliv. Ale kdysi takove lupnuti jsem slysel take, a byly povolene srouby mezi hvezdicemi a rafkem v kolech.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor 7341

#3 Nový příspěvek od antipo »

Má na to vliv jestli máš zapnutý nebo vypnutý přední náhon? Mě to dělal diferenciál na předku.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Stivajakub
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 13, 2021 9:14 pm
Bydliště: Pacov

Re: Zetor 7341

#4 Nový příspěvek od Stivajakub »

Dělá to když je předek vypnutý. Když pomalu popojíždim. Pokud jedu rychleji tak nic a vše ok

vrskam
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2020 7:16 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Zetor 7341

#5 Nový příspěvek od vrskam »

Mne robí to iste najme keď mám vytočené do strany a rozbieham sa tak to sklbne celým traktorom 😏.. poraďte prosím

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 7341

#6 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zeby Nospin? Za predpokladu, ze mas este tazku napravu a nie Cararo.

vrskam
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2020 7:16 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Zetor 7341

#7 Nový příspěvek od vrskam »

Nie .. práveže mám carraro .. 2001 ročník

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7341

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Jak ti máme poradit? Nepíšeš jestli to dělá jen se zapnutým předkem nebo pořád. Ani jak je na tom uložení nápravy v konzoli. Tady už není kardanka ale jen pevná hřídel spojená s nápravou a převodovkou přes mufny... Jestli je to už vytlučený, může se právě šponovat ta hřídel než se roztočí. Můžou bejt vyrachtaný klouby na poloosách, rozhozený dorazy řízení, u carrara se to dá myslím štelovat... Může to dělat něco ze zadku(volný kola, růžice, ale to většinou za jízdy skřípe atd.) a další milion věcí...

vrskam
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2020 7:16 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Zetor 7341

#9 Nový příspěvek od vrskam »

Sorry nemám ešte veľa skúsenosti .. mám to skôr ako hobby.
Robí to keď je predok vypnutý ale nie vždy to spraví .. najčastejšie to robí keď mám vytočené kolesa na max do strany a pohynam sa. Niečo tam rupne a ide potom ľahšie. Čo má ešte napadlo či to nemôže robiť zadná uzávierka lebo s tou som pred časom bojoval. Nechcelo hu vypínať ale to je už opravené. Predná náprava je poháňaná cez kardan, teda neviem či tá dobre chápem čo si myslel ? ..

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7341

#10 Nový příspěvek od red.bill »

Tady už právě klasický kardan není. Osa výkuvu nápravy prochází osou pastorku i osou hřídele ve vývodový skříňce. Místo křížů je hřídel předku s nápravou a převodovkou spojená přes pevný spojky. Dokud je uložení nápravy v konzoli ok, tak to nic nedělá. V momentě kdy tam začnou být vůle se to může různě kroutit a šponovat, protože to nemá možnost moc uhnout jako u kardanky s křížema. Špéru zkontroluj jestli má nějakou vůli než zapne, si stáhni dílenskou příručku tam její nastavení jistě bude. Dál to můžou být ty kříže vpředu na poloosách, nevím jestli se dají mazat nebo ne. Budeš muset postupně vylučovat jedtotlivý věci, nebo to nechat ať se to projevý samo...

vrskam
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2020 7:16 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Zetor 7341

#11 Nový příspěvek od vrskam »

No tak to sa musím pozrieť .. začalo to robiť tak odrazu ale skúsim teda tie vôle popozerať niako . V každom prípade ďakujem.
A ešte má napadla jedna otázka. Tieto motory vraj majú znížený výkon kvôli emisiám oproti 7340 .. rieisil niekto ci je môžme ich niako nastaviť na plný výkon ?

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7341

#12 Nový příspěvek od red.bill »

To chceš řešit tu 1kW? Navíc záleží jaký motor tam máš. Ty eka byly 100% u 7340 s kapotáží z 7341. V 7341 bude asi záležet na roku výroby, pokud je nepřestali vyrábět dřív než ty eko motory zavedli...

vrskam
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2020 7:16 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Zetor 7341

#13 Nový příspěvek od vrskam »

Aha to som nevedel že to je len jeden kW .. zdá sa mi ale traktor lenivejši v nižších otáčkach ako napr 77xx

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7341

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Však je to turbo a ještě neřízený, prostě ho musíš trochu točit. Pak taky záleží na převodu 77 má 30km/h, ty 7341 mají myslím 40km/h. To nejde porovnávat.

Stivajakub
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 13, 2021 9:14 pm
Bydliště: Pacov

Re: Zetor 7341

#15 Nový příspěvek od Stivajakub »

Ahoj chlapy, omlouvám se, ale nějak jsem neměl čas tady odepsat a pak jsem zapoměl, že jsem prosil o rady.
To lupání se děje i bez předku a je jedno jestli jsou kola rovně nebo zatočené do nějakého rejdu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“