Proxima "netahne"

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
muf8111
Příspěvky: 56
Registrován: pon črc 09, 2018 8:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Proxima "netahne"

#16 Nový příspěvek od muf8111 »

Jak tu padlo, je to prevlecena 77. Obycejna prevodovka 1,R,2,3,4,5. plus násobič. Spatny řazení je dobrý postřeh, na to si teď majitel stezoval taky (je to traktor meho šéfa). Tak mu ho asi rozpulim a uvidim co za peklo najdu. Jen me desi čelňák kterej nikdy nikdo nesundaval a ted bude muset dolu.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#17 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak je to rozpůlené. Ve spojce je mastno, setrvák je hrbatý jak velbloud, vyloženě sjetá lamela není. Pritlačák jak nový, jen mastný. Je pravda že občas se pod tím kapka objevila. Ale není vidět kudy to teče. Okolo gufera je sucho. Připadá mi to jako by to teklo pod levou zátkou vyvažováku, ale těžko říct.
Obrázek
Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Proxima "netahne"

#18 Nový příspěvek od pavolmakys »

Daj foto aj z prevodovky, ak su mastne lamely tak to vascinou ide od prevodovky cez hriadele. Ak to ide od motora tak to vacsinou zotrvak odhodi na stenu obalu kosa odstredivou silou.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#19 Nový příspěvek od Tomas6 »

Aj spojkový koš je mastný, nafotím. Mám rozkuchaný aj ten násobič. Nevím co si o tom myslet. Některé díly v něm fialové jak kdyby tomu bylo moc horko, ale některé ne a zjevná příčina žádná. Zkusím nafotit. No spojku mám objednanou novou, gufera okolo mrkve taky, do násobiče jsem objednal obě nové pružiny, nějaké podložky na vymezení, nový pás a těsnivo. Poskládám a vymezím podle příručky a uvidím. U toho motoru přemýšlím jestli nesundat vanu a to zadní víko a nedat nové těsnění, samozřejmě i s guferem na klice. No a tu zátku na vyvažováku taky a pořádně ji podlepit tekutým kovem. Víc už pro to asi udělat nejde
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#20 Nový příspěvek od Tomas6 »

Takto vypadá spojkovy koš.
Obrázek
A takto ten násobič.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vypadá že mu bylo ouvej, ale lamely a pružiny jsou jako nové. Fakt netuším k čemu tam mohlo dojít.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Proxima "netahne"

#21 Nový příspěvek od thovt »

No bylo mu nějak moc teplo zmodralo a zfialovělo.
Vyměnil bych gufero u motoru a převodovky.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima "netahne"

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Skotroluj teniace kruzka v tom nasobici. Podla foto to muselo šmykat. Bud je ten nasobic netesny, alebo neas dostatocny tlak oleja. Ten prstenec na poslednej foto je vlastne piest nasobica ktory tlakom oleja stlaca lamely. A tam to podla vsetkeho klzalo.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#23 Nový příspěvek od Tomas6 »

Budu měnit gufera jak na převodovce, tak na klice, půjde dolů vana a zadní prsa.
Pavle násobič občas klouznul, ale v zajíci, kdy tam tlak oleje není. Při želvě byl tlak menší než předepsaných 15-17bar. Byl 14 bar. Buben násobiče je fialový, píst taky, ale lamely, talířové pružiny, některé vymezováky jsou jak nové, to samo gumka co to těsní není spálená. Ale zas vymezováky mezi pružinou a segrovkou jsou pokrčené jak kdyby se ta pružina točila. Ale ona nemá jak se točit.
Byl tu teď za mnou borec co dělává traktory a tak nějak jsme se shodli že už v tom asi někdo byl vlezený a ta barevnost byl nějaký předchozí problém. Já ten traktor nemám od nova. Udělám všechno tak jak píšou v DP a budu doufat že to bude ok
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#24 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a tady tlak oleje stláčí pružinu. Tlak na lamely je daný jen pružinou. Rozepnutí lamel má na starosti tlak oleje zároveň se zabrzděním bubnu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#25 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska jsem měnil gufera v hřídelích co jsou od spojky. V duté hřídeli na pohon pto jsou gufera dvě. Byly břitem proti sobě, tudíž jedno bylo obráceně, aby těsnilo ze strany od spojky. Ale netuším důvod. Nenapadá někoho proč to tak je? Nebo ho někdo dal blbě? Obě byly sjeté, zajisté olej do spojky tekl tama
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#26 Nový příspěvek od Tomas6 »

Traktor složený, spojka nová, v násobiči pružiny nové, lamely nevypadaly nějak ojeté nebo křivé, nicméně klouže to dál. V čem dál hledat chybu netuším. Mám takový dojem že ti budu muset ještě jednou rozebrat. Asi si to půjdu hodit...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
pitrs
Příspěvky: 318
Registrován: pon lis 03, 2008 3:14 pm
Bydliště: točník okr.beroun

Re: Proxima "netahne"

#27 Nový příspěvek od pitrs »

čau nevim jak u proximy ale pokud je to stejný jak u forterry měl jsem stejný problem a nakonec taková blbost-prasklá pružina v ovládáni násobiče-ta ovládací kostka pod kabinou.tak zkus a uvidíš může být i jen vymačkaná-unavená hlavně se to nemusí půlit 8)
.zetor fortera 11441+palms 10d 2wd,vimek 610

konak
Příspěvky: 239
Registrován: pát lis 09, 2007 5:27 pm
Bydliště: litovelsko

Re: Proxima "netahne"

#28 Nový příspěvek od konak »

Skus vyměnit spojkovou hadičku od pedálu taky mě to dělalo a posilovač spojky je dobrej

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima "netahne"

#29 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tlak oleje je dobrý, v tom rozvaděči pak kromě selenoidů nic není, navíc klouže zajíc,coz je když tlak v násobiči není.
Co se týče hadičky od spojky, tam asi chyba nebude, páč páčka jde krásně rukou vrátit. Asi nezbude nic jiného jak to znovu rozškubnout. Asi budu teď muset pomalu odjet sena a pak se uvidí. Ještě mne napadá jestli to nemůže dělat nevhodný olej v převodovce. Páč problémy začaly po výměně. Teď má najeto asi 500mh, vracel jsem ho tam zpátky, nevypadal nijak špatně. Je to obyčejné PP80.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Proxima "netahne"

#30 Nový příspěvek od Atlan »

Nechyba nejaka lamela olebo vymedzovadzi plech v tom nasobici?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“