Problem s vyskakujucim kardanom

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#16 Nový příspěvek od red.bill »

To chce zase číst co se v tom katalogu píše a nekoukat jen na obrázky... katalog k 67 nemám po ruce, takže neporadím. Tuhle starou špajzku s přepínáním 540/1000 ot. jsem ani nikdy rozházenou neměl...

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#17 Nový příspěvek od jajda1984 »

Ahoj.nebudu zakládat nové téma.ale též se mi teď stalo.ze mi začal vyskakovat náhon.dneska jsem podle Pavla SK.vyndal hřídele.zjistli jsem že na duté hridely jsou zuby omlete jen z 1/3 a na té vnitřní hridely jen malinko náběhy.vidlicka je tam nová.tak se ptám na co se ještě kouknout.nebo jen koupit tyhle 2 hřídele a nová pouzdra a složit?

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Vymen co je opotrebovane a budes s tym mat pokoj

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#19 Nový příspěvek od jajda1984 »

No právě že moc toho není opotřebované.krom tě duté hřídele.ale proč je omleto jen 1/3 zubů.bylo teda načaté to futro co je na té úplně první hrideli.ten jako by vymezovací kroužek.no koupím hřídel a uvidime

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#20 Nový příspěvek od pavel sk »

Ved prave preto to robilo neplechu. Ta hriadel ked je s 1/3 KO uplne staci aby ju vyhadzovalo.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#21 Nový příspěvek od pavolmakys »

Len to dovysvetlim, ked je paka v polohe zaradeny kardan, neznamena to ze duta hriadel je celou svojou dlzkou ozubenie v zabere, praveze iba urcitou svojou castou, ktora ak je obrusena tak tie zuby vytlaci zo zaberu.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Daj foto tych vydretych drazok. Duta hriadel ma dvoje drazky. Prve v objimke a druhe dnu ktore zapinaju a vypinaju plnu koncovu hriadel. Drazkovanie v objimke radi pohon bud cez rychlosti, neutral a pohon od motora. Pri preradovani s rezimu otacky+cerpadlo do rezimu samotne cerpadlo sa tie drazky len posunu po drazkach hnacej hriadele ale su furt zaberu celou plochov. Podobne to je aj medzi drazkovanim vnutornym v dutej hriadeli a koncovou hriadelou PTO. Tam sa tiez len posuvaju drazky v sebe. Mimo zaber idu len pri neutrale. Ak to niekde zaberalo len na polovicu, tak je nieco zle axialne posunute.

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#23 Nový příspěvek od jajda1984 »

Ahoj.tak to vypadá že byl ještě problém že chyběla ta velká segrovka co drží to ložisko o nějakých 5-7mm vlastně vsunuta celá ta hřídel ještě dovnitř.tak zítra pokoupim ND a uvidime
Obrázek

Obrázek

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#24 Nový příspěvek od jajda1984 »

Moc tam není videt
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#25 Nový příspěvek od jajda1984 »

Zde jsou lepší fotky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#26 Nový příspěvek od jajda1984 »

Zde bylo horší to pouzdro.
Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#27 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli máš verzi s přepínáním otáček tak tam žádná segrovka nepatří.... musíš koukat na příslušnou stať... v zadku je ta drážka proto, že bloky jsou univerzální...

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#28 Nový příspěvek od jajda1984 »

Jj.ted jsem na to koukal.procital jsem nějaký starý témata.a vyčetl jsem.ze na tu úplně přední hřídel nedělají ty pouzdra.o ktere je opřená ta zadní hridel.taze se musí koupit celá hřídel.z toho teda radost nemám.ale mám šikovného zámečníka tak jestli by něco nevysoustruzil.a koupil bych jenom tu dutou hřídel.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#29 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak je to tak ako pises. Mas prevedenie vymenitelnou koncovkov. Tam sa samotne to puzdro kupit neda, lebo je ako sucast prednej hnacej hriadele. Ale uz som ho menil. Sustruznik ho u nas vyrabal. Ta duta hriadel ma to vnutorne drazkovanie ktore taha zadnu vyvodovu hriadel KO. To drazkovanie v zubovej spojke by este uslo tam s foto niejake extra opotrebovanie nevidim. Tam neni o com. Kupit druhu a vymenit. Pri skladami si zadnu hriadel zatlac riadne nadoraz a v tej polohe vzadu vymedzuj. Vymedzovacie podlozky s adavaju aj na hriadel pred zadne lozisko, ale potom aj medzi lozisko a zadny domec s guferom. Ta zadna hriadel môze mat maximalnu vôlu 1mm. Nesmie ist natvrdo.

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Problem s vyskakujucim kardanom

#30 Nový příspěvek od jajda1984 »

A ta hřídel co nani zabírají zuby drážkování duté hridele je dobre?takže by mohla stačit jen ta dutá hřídel?plus vymezovací podložky.dekuji moc za rady.zitra dojedu nakoupit díly a dám vědět.👍👍👍

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“