Opačné otáčky motoru 6748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Opačné otáčky motoru 6748

#1 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Zajímalo by mě, jestli jsou Majoři náchylní na přetočení motoru, tzn. že motor chytne opačné otáčky? Mám UKT 6748, motor 6701 a někdy se mi stává, že když se zasekne lano navijáku, motor nezdechne, ale jakoby kloktá v malých otáčkách (otáčkoměr neukazuje nic), motor nereaguje na přidání plynu a kouří se z filtru sání. Zastavím dodávku paliva, nastartuju a opět běží normálně. Při navíjení pracuje motor na volnoběh. Dá se tomu nějak předejít, např. seřízením motoru? Tahám teď stráně nahoru a než vyběhnu kopec a zastavím motor, chvíli to trvá.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Opačné otáčky motoru 6748

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Je to mozne aj u majora ked je prilis velky predvstrek a motor v zatazi podtocis. Stretol som sa stym aj u motora Kristal 8045. Davaj si na to velky pozor, lebo ked ti motor chyti spätny chod, tak nemaze vôbec. Olej je s tlakoveho kanala opacne vytlacovany cez saci kôs do vane. Kolega s roboty mi spominal ze sa mu to podarilo kedysi davno na vojne aj na Tatre 148 pri cuvani do kopca a malych otackach :smich: :smich: :smich:

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Opačné otáčky motoru 6748

#3 Nový příspěvek od PEST »

mě se to povedlo tehdy i na brigádě se 7711...jel sjem skoro po zadních s dvoukolákem do prudkého kopce v malých otáčkách protože jinak se zvedal předek a když už to pomalu přestalo jet a šlápl jsem na spojku chytla opačně...no jo no mladý ucho někdy v 17 :D

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“