Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#16 Nový příspěvek od Famfulin »

U proximy to je poměrně jednoduché. dva klínové řemeny jdou z klikovky na vodní pumpu a alternátor (altík je zároveň napínací kladka tak jak třeba na 40citce). Pak je tam ještě jeden řemen z klikovky na kompresor klimatizace. Ano ten alternátor se mi taky nezdá, možná se na volno točí pěkně, ale pod zátěží dělá nějaké problémy...

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#17 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tam není žádná přídavná kladka. Dva klíňáky na pumpu a alternátor. Dělá mi to přesně to samé jak zakladateli tématu. Už jsem taky zkoušel jestli není ko pumpa, nebo jestli to nedělá viskospojka, nic. Když alternátor nedobíjí, neukazuje otáčkoměr, žádné pazvuky se nekonají. Lehce zvýším otáčky, začne dobíjet, ukazovat otáčkoměr a pazvuky se objeví.
Jak jsem psal, už jsem nad tím přemýšlel tolikrát a žádnou souvislost jsem s ničím neobjevil..
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Ved prave. Alternator ked je pod prudom a produkuje, tak ma znacny odpor. Vodna pumpa+vrtula nemaju vôlu? Klimakompresor nema na ten hluk nejaky vpliv? Ten zvuk vychadza aj ked je spojka kompresora klimy zopnuta (zapnuta klima) pripadne vypnuta?

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#19 Nový příspěvek od pavel sk »

Este taka otazka. Nemate obydvaja na traktoroch predny vyvodovy hriadel PTO???

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#20 Nový příspěvek od Famfulin »

ja přední PTO nemám...

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#21 Nový příspěvek od Famfulin »

No ale zvláštní u mě je to, že jak nastartuji tak svítí kontrolka dobíjení, ručička ukazuje otáčky volnoběhu. Jak přidám plyn tak zapískají řemeny a ručička pořád na volnoběhu... toto nechápu

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#22 Nový příspěvek od Tomas6 »

Klima na to vliv nemá. Přední PTO nemám. Vodní pumpu jsem měnil, ale bylo to slyšet i předtím. Když nad tím logicky uvažuju, není nic co by to mohlo dělat kromě toho alternátoru. Já to nijak neřeším. Traktor funguje, dobíjí, přidám trochu plynu a už nic slyšet není.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#23 Nový příspěvek od Famfulin »

No, to asi ano, ale já mam podle všeho něco s tím altíkem, a nebo už staré řemeny... zkusím je nejdříve vyměnit a uvidím co to udělá.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#24 Nový příspěvek od red.bill »

Když ti pískají řemeny, tak je vyměň... Už jsou prostě sjetý a netáhnou jak mají, proto v zátěži popiskují, napnutí jim už nepomůže...

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#25 Nový příspěvek od Killer Koly »

nemaji remenice tlumice kmitu? tohle by mohly delat, hlavne to piskani a nedobijeni
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#26 Nový příspěvek od Famfulin »

To je dobrá otázka - zjistím, ale každopádně řemeny vyměním.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#27 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemá tlumič kmitů. Je tam úplně obyčejná pevná řemenice.
Řemeny zkus vyměnit, budu je měnit taky, jsou staré, při chcípnutí zavržou, ale nepískají, nicméně lepší jak je řešit v létě na poli, nahrabaná louka a bouřka za kopcem. No ale nejsu přesvědčený o tom, že to něco vyřeší. Já ten pazvuk taky poslouchal, no zvykl js si na něj a neřeším to. Nevím jestli to ten traktor dělal úplně od začátku co jsme ho dovezli (2014) ale dobře že 3-4 roky to už dělá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Proxima 8441 - divný zvuk někde z motoru

#28 Nový příspěvek od JiriCzech »

Včera jsem na to také zaměřil na svém majoru. Když po nastartování nepřidám plyn, neukazuje otáčkoměr a svítí kontrola dobíjení. Po asi 2 minutách shasne kontrolka dobíjení, ručička začne ukazovat a začne se ozývat ten zvuk. Podotýkám že mi to také dělá dlouho. Mám natočeno asi 500mthm, klíňáky napnuté, nepískají. Ještě mě připadá, že ten zvuk zesiluje těsně před odfouknutím. Po odfouknutí se to ztlumí a opět dokola. Připadá mi to jako by to šlo od rozvodových kol.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“