Riadenie zetor 35 11 potrebujem radu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Riadenie zetor 35 11 potrebujem radu

#1 Nový příspěvek od jack30 »

Dobry den opravujem riadenie na zetor 35 11 kupil som novu tyc z maticov a nove kamene len teraz neviem tie kamene mi nechcu vojst do matice .chcem sa pytat tie kamene do matice maju vojst lahko alebo sa maju nalisovat .do samopalov mi vojdu su presne len do matice mi nechcu vojst .ani stare kamene ani nove mi tam nevojdu co myslite bude asi neaky nepodarok ta matica ?

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Riadenie zetor 35 11 potrebujem radu

#2 Nový příspěvek od StaPo3011 »

já jsem kdysi měl podobnej problém - koupil jsem traktor s vyčvachtanejma dírama v samopalech pro dříky kamenů (byly už tam první oversize 18,25mm). Tak jsem koupil druhou oversize kamenů s průměrem dříku 18,50mm, samopaly vystružil na 18,5H8 a zjistil jsem, že kameny pak jdou do samopalů přesně, ale už se mezi ně nevejde na šířku kostka (chybělo pár desetin). Boky kamenů pasovaly do kostky přesně (suvně). Tak jsem kameny sprostě přebrousil (snížil) na čele, a pak se vešly. Usoudil jsem, že by to nemělo tolik vadit, protože ty kameny nesou podle mne hlavně bokama (když se kostka posouvá nahoru-dolů, tlačí kameny přes boky), které jsem nebrousil. Zatím to drží.

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Riadenie zetor 35 11 potrebujem radu

#3 Nový příspěvek od jack30 »

No mne sa tam ani zasunut nedaju dva asi tak fo jedmej stvrti vojdu a dva vobec .nechapem tomu podla coho to vyrabaju

thepich
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 12, 2022 5:54 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Riadenie zetor 35 11 potrebujem radu

#4 Nový příspěvek od thepich »

A co jsi kupoval za řízení (matici). U koho a zakolik ?
Já jsem teď koupil u Mikeše, dodává to ZETOR, a fakt to dodávají, protože jsem byl u dealera u nás a vybalil mi to z karabice ZETOR. Matice je černá. Nicméně - mně tam jdou kameny 3 a jeden se v polovině zasekává, musím asi brousit. Je to tím, že oni to vyrobí, asi někde bůh ví kde a pak na lisu tam razí kolečka (je to vidět) a ladí to. Mně jedno kolečko narazili tak silně, že to v hraně drhne.
Nicméně koupil jsem k tomu i tedy ty kameny, 4 ks a s jedním jsem šel k tomu našemu dealerovi na to řízení mrknout a kámen tam nepasoval ani do jedné díry a to vůbec. Stejný výrobce a nic. Jediné plus je, že matice a hřídel jsou označeny stejným číslem. Já mám 37 a oni mněli 50. Ale kameny tam nežly zaboha.... a stojí 4000 s DPH a o dealera 6500 s DPH. Takže supereeeerrrrr.......

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“