Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
stenly7340
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 27, 2015 6:03 pm
Bydliště: Kežmarok

Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#1 Nový příspěvek od stenly7340 »

Ahoj, chcel by som sa poradiť ohľadom prednej hnacej nápravy na traktor. Mám jeden Zetor original to bol 4511, ale motor tam je zo 7245 (skladačka), a rozmýšľal som nad tým dať tam predný náhon (manžetová náprava) a preto sa chcem s vami skúsenejšími poradiť, lebo som čítal že do 4011 sa dá dopasovať hoc aká predná hnacia náprava, ale od 55 a ďalej treba pridať do prevodovky koliečka. A ide mi o to že mám prevodovku zo 4511 či aj tam treba pridávať koliečka? prípadne aký je rozdiel medzi prevodvokou 4011 a 4511. Ďakujem

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#2 Nový příspěvek od JakubG »

Nie som moc veľký odborník na vývojové rady zetora, avšak ak sa nemýlim na zetor 30/4011 sa predná náprava montovala iba ako doplnok. Nebola to plnohodnotná predná hnaná náprava. Náhon na ňu bol totiž odvodený od kolesa stáleho záberu redukcie, a predok sa dal používať iba na cestných rýchlostiach (zajac). Originál prevodovky na PHN majú vývod odvodený od hrušky diferenciálu. Preto tie prevodovky majú vložené koleso navyše. Predný náhon sa dá doložiť na akýkoľvek zetor bez predku avšak za cenu že to nebude plnohodnotne použiteľné. Robia to Poliaci na svojich ursusoch. Predná náprava Robur prídavná prevodovka a kardan. Avšak ako som povedal funguje to iba na cestné rýchlosti

stenly7340
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 27, 2015 6:03 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#3 Nový příspěvek od stenly7340 »

Ak tomu dobre rozumiem, tak môžem tam dať manžetovú nápravu ale fungovala by len na cestných rýchlostiach?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Ano je to tak ako napisal vyssie JakubG. Akurat ze neni manzetovka ako manzetovka. Lisia sa prevodovanim a o tom je tu stat a nedavno riesena. Na traktor 4011 monotvali este starsi model napravy PLSTOVKU este bez manziet. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=65083

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#5 Nový příspěvek od JakubG »

to stenly7340: V podstate áno. Musela by sa však vyrobiť špeciálna prevodovka vývodu na spodok prevodovky. Nedala by sa použiť originál. Prikladám jedno video pre predstavu. https://www.youtube.com/watch?v=ietgi8-UORY

stenly7340
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 27, 2015 6:03 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#6 Nový příspěvek od stenly7340 »

pavel sk píše: pon bře 08, 2021 9:23 pm Ano je to tak ako napisal vyssie JakubG. Akurat ze neni manzetovka ako manzetovka. Lisia sa prevodovanim a o tom je tu stat a nedavno riesena. Na traktor 4011 monotvali este starsi model napravy PLSTOVKU este bez manziet. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=65083
takže mala by to byť táto náprava ako mala 5545
Obrázek

stenly7340
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 27, 2015 6:03 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#7 Nový příspěvek od stenly7340 »

JakubG píše: pon bře 08, 2021 9:25 pm to stenly7340: V podstate áno. Musela by sa však vyrobiť špeciálna prevodovka vývodu na spodok prevodovky. Nedala by sa použiť originál. Prikladám jedno video pre predstavu. https://www.youtube.com/watch?v=ietgi8-UORY
Ďakujem za video, ale ako tak rozmýšľam nad tým, tak sa to ani neoplatí prerábať dorábať, radšej kupiť origo traktor s predkom alebo prevodovku xx45...

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#8 Nový příspěvek od Janci »

Mám presne to čo na videu. Mal som to asi prvý skoro na celom slovensku, naprava robur, 18" disky ale prevodovku som zatial nedorobil :D náprava robí záťaž už 10 rokov. Tá eoburacka náprava sa mi zdá pevnejšia ako z 5545 a má homokineticke klby
Ale v terene drží lepšie ako lahká :D pritom je to jednoduche dokončiť, mám aj zratané prevody ale je kopec inej roboty a navyše mám crystala a predkom :)
Zetor 4011

stenly7340
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 27, 2015 6:03 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#9 Nový příspěvek od stenly7340 »

Janci píše: úte bře 09, 2021 7:05 am Mám presne to čo na videu. Mal som to asi prvý skoro na celom slovensku, naprava robur, 18" disky ale prevodovku som zatial nedorobil :D náprava robí záťaž už 10 rokov. Tá eoburacka náprava sa mi zdá pevnejšia ako z 5545 a má homokineticke klby
Ale v terene drží lepšie ako lahká :D pritom je to jednoduche dokončiť, mám aj zratané prevody ale je kopec inej roboty a navyše mám crystala a predkom :)
Ano včera som to pozeral na nete tie nápravy z robura, aj na bazosi to poliaci predavaju komplet náprava prídavná a kardan, a vyzerá to byť pevnejšie, ale keby sa tam dá do pasovať prídavná z manžetovej tak neriešim a rovno manžetovu dávam, ako tiez mám druhý traktor s predkom 7340, no aj na tomto traktore o ktorom píšem (4511) tak tam by sa tiež zišiel predok lebo koľko krát nastali situácie keď chyba ten predok a predsa je to pomoc, alebo nejak upraviť tu prídavnu od manžetovej...

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#10 Nový příspěvek od sustodp »

neviem kam to mam zaradit a kedze sa tu do zetora riesila naprava z robura tak to dam sem. videl uz z vas niekto nieco take? na 7211 namontovali hnanu prednu napravu z crystala. nikdy by ma nenapadlo ze sa to da. uz len ten kardan ma crystal mimo stred. traktor nechcem kupit len som nato nahodou narazil na bazosi. https://stroje.bazos.sk/inzerat/127191683/zetor.php

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozeram na tie foto s prava, s lava, zhora s dola a vidim tam len reduktory a disky kristal. Ten predavajuci to asi nepopisal presnejsie alebo este kristal napravnicu nevidel :-/ .

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#12 Nový příspěvek od sustodp »

zle to vidno na tych fotkach. vlastne nevidno skoro nic. ale je to zaujimave. teda aspon premna :smich: myslim ze naprava z crystala ma aj horsi reid.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Rejdová vyjdú skoro na rovnako. Ale krištáľ má oveľa dlksie lôžko pre stredový cap. Navyše výkyvom by ten diferak bol tesne pod vaňou. Krištáľ má vaňu skosenu. Na jednej s tých foto kus vidno stred nápravy s difom (foto na ulici s ľavá). Dokonca mi príde ten stred príde ako na juhoslovanskej naprave. Ale možno len ja zle vidím :) :-/

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Predná hnacia náprava (prevodovka 4511)

#14 Nový příspěvek od pavolmakys »

Kystalacka ma iny prevod, je to iba dalsia komplikacia.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“