Ako vytiahnuť kardan

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Kluivert55
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 15, 2017 11:48 am
Bydliště: Trnovec

Ako vytiahnuť kardan

#1 Nový příspěvek od Kluivert55 »

Ahojte. Mám taký problém, že my spod kardanu vyteká olej. Cchem to teda pretesniť, no najprv potrebujem vytiahnuť kardan aj s tým držiakom, neviem ako sa volá. šrúbky aj kardan som vytiahol, avšak ten "držiak" mi nejde ani za nč vytiahnuť. treba ešte nejaké šrúby povoliť alebo čo? Vie mi niekto poradiť prosím? Je to dosť súrne.
Prikladám aj foto.
Ďakujem pekne za ochotu.
http://imgway.cz/s/K8u

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako vytiahnuť kardan

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak podla foto ho takto nevytiahnes ani druhym traktorom. Najprv musis demontovat koncovku. Vo vnutri v nej je imbusova kontra (pokial tam je) a srob na 8 imbus kluc. Ak mas navod od traktora, tak tam je to popisane ako sa menia koncovky hriadele. Az potom mozes stiahnut to veko. P.S. Predtym si vypusti olej s prevodovky.

Kluivert55
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 15, 2017 11:48 am
Bydliště: Trnovec

Re: Ako vytiahnuť kardan

#3 Nový příspěvek od Kluivert55 »

Na obrázku čo je preškrtnuté, už mám dole: 4 šrúby aj kardan... teraz potrebujem to veko dostať von ale vôbec to nejde.. olej je samozrejme vypustený :)

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako vytiahnuť kardan

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Na tom vyku su dva otvori so zavitom M6. Ja mam na to vyrobeny taky pripravok nieco ako stahovak. Je to kus stareho sustruznickeho noza, v nom mam v strede dlzky narezany zavit M12 a dlhu srobu. Na stranach od toho srobu su navrtane diery 6mm na roztec podla toho viecka. Cez tie diery ten pripravok dvoma srobami M6 prisroujem a strednym srobom M12 taham. Ten sa koncom oprie do hriadele. To viecko tam inak nema co drzat. Proste je dobre prilepene. Predtym som to zvykol s bokou kus oklepat kladivom.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Ako vytiahnuť kardan

#5 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ono povacsinou na tom domceku sedi konzola horneho tiahla celou svojou vahou a tlaci na neho. Inac ja to robim podobne ako Pavel sk. Do tych dvoch otvorov M6 nasrubujem adapter a reverznym kladivom vymlatim von. Mne vymenit iba gufero nepomohlo. Mal som uz vycuchanu drazku na oske a novy semering tiekol este viac. Tak som ho vypodlozil aby sedel mimo vycuchanu drazku a uz netecie. je tam vela miesta, takze semering sa da vypodplozit aj 10mm podlozkou.

Kluivert55
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 15, 2017 11:48 am
Bydliště: Trnovec

Re: Ako vytiahnuť kardan

#6 Nový příspěvek od Kluivert55 »

ďakujem pekne za rady, dnes som si na to vyrobil pomôcku ako poradil kolega a je to vonku. semering je uplne zodratý, takže problém sa naśiel. Ešte raz ďakujem, veľmi ste mi pomohli.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“