Dopravní čerpadlo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koprivnik
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 25, 2021 9:57 am
Bydliště: Strakonice

Dopravní čerpadlo

#1 Nový příspěvek od koprivnik »

Zdravím místní znalce, na zetoru 6245 mi padala nafta a ruční pumpou se nedalo napumpovat. Rozebral jsem proto celou ruční pumpu a poté i dopravní čerpadlo. Po rozebrání čerpadla na mě ze sacího ventilu vypadla jakási pružinka https://ibb.co/cJBwMwj , problém je, že se s ní v katalogu nepočítá a tak nevím jestli tam má být nebo jestli se náhodou neulomila zevnitř toho sacího ventilu?

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Dopravní čerpadlo

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Čistě z logiky věci to musí být z ventilku jedno nebo druhýho. Nikudy jinudy by se to tam nedostane(sítko ve skleničce, průtokáče atd. tím žádný větší věci neprojdou). Zkus do něj z jedný i z druhý strany fouknout a uvidíš jestli funguje nebo je pořád průchozí z obou stran... Nebo rovnou obětuj těch pár korun a kup novej...

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Dopravní čerpadlo

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Dopravnych pump som mal rozobratych uz vela, ale este v ani jednej taka pruzinka nebola. Ventilky maju klasicke vinute mini pruzinky. Toto mi pride ako špona od sustruhu.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Dopravní čerpadlo

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Nevím, samotný ventilek jsem nikdy nekuchal. Z nádrže se to nasát nemohlo to by tam neprošlo... Buď už to tam bylo při montáži, nebo se nějak rozpad vnitřek ventilku

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Dopravní čerpadlo

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Podla mna je to odpad s obrabania telesa ventylu. Druhy ventil je v samotnom pieste. Mal som viac krat rozkochane aj samotne tie ventily. Klapky su plastove a pôsobia na ne spominane mini vynute pruzinky. Cele je to zalisovane. Po zlozeni pumpy sa ta špona tam mala pod piestom vo velkej vratnej pruzine piesta kde zasit. Zial dnesna kvalita vyroby stoji za prd a sklada to hocikto kto ma ruky.

Uživatelský avatar
koprivnik
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 25, 2021 9:57 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dopravní čerpadlo

#6 Nový příspěvek od koprivnik »

pavel sk píše: úte led 26, 2021 7:54 pm Podla mna je to odpad s obrabania telesa ventylu. Druhy ventil je v samotnom pieste. Mal som viac krat rozkochane aj samotne tie ventily. Klapky su plastove a pôsobia na ne spominane mini vynute pruzinky. Cele je to zalisovane. Po zlozeni pumpy sa ta špona tam mala pod piestom vo velkej vratnej pruzine piesta kde zasit. Zial dnesna kvalita vyroby stoji za prd a sklada to hocikto kto ma ruky.
Možná o to je to horší, že je to originál čerpadlo od výroby. Říkal jsem si, jestli to nemá sloužit k omezení průtoku do čerpadla, ale to nejspíš ne, vážně to vypadá jako špona :D
Ventil s vynutými pružinkami a klapka vypadají úplně v pohodě, takže tohle můžu s klidným svědomím vyhodit.
Díky za odpovědi chlapy :wink:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“