Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
GamekeeperDomo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 20, 2020 10:23 pm
Bydliště: Púchov

Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#1 Nový příspěvek od GamekeeperDomo »

Zdravím, mam taký problém.. keď chcem pustiť kardan cez rýchlosti na páke tak to nefunguje. Inak normálne funguje (pri druhej polohe páky ovladanie kardanu) Keď dám polohu cez rýchlosti, citim ako to zaradí ale nefunguje to. Neviete čo by to mohlo spôsobovať? Nemože byť nejaka hriadelka v prevodovke utrhnutá alebo podobne? Ďakujem za odpovede.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Urcite ti sadne packa nadoraz hore??? Rychlost potom zaradis??? Nato aby nesiel kardan cez rychlosti by si musel mat uuuplne omlete jemne drazkovanie na hriadeli redukcie a to sa vlastne ani neda zodraz. Ak by si mal omlete zuby na posuvnej objimke ktora je celok s dutou hriadelou PTO, tak po zaradeni zapada do drazok vyssie spomenutej hriadele. To by ti potom nesiel kardan ani na klasicky 540 ot. PTO+cerpadlo a ani samotne cerpadlo.

GamekeeperDomo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 20, 2020 10:23 pm
Bydliště: Púchov

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#3 Nový příspěvek od GamekeeperDomo »

Áno, sadne tam tá poloha. Redukcnu páku mam v neutrale a normalne hadžem rýchlosti, akurat že kardán stoji. Keď sa mi to stalo tak to bolo v zábere. Počul som taký zvuk ako cvaknutie, alebo mi to pripomenulo niečo také ako keď ustrihne nejaký kolík alebo perko. Najskor som myslel, že asi vyskočila rýchlosť ale nie. Otáčky mi idú 540 aj 1000. Hydraulika funguje. Preto mi to nejde do hlavy lebo všetko ostatne funguje len toto nie.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Skus to zaradovat pri vypnutom motore tak, ze ti bude niekto vzadu rukov tocit vyvodom a ty rad. Na packe by si mal citit ci to ma snahu niekde zaskocit. Ak nie tak, budes musiet demontovat hydrauliku a skontrolovat zaistenie vidlice na posuvnej tyci. Vidlica je na konci tej tyce len zlahka nasunuta a zaistena poistovacim šrobom M8. Ten byva poisteny zahnutou plechovou podlozkov (vid. foto) Obrázek Obrázek. Na tych foto vidno tu vidlicu. Ona sa pri radeni nahonu cez rychlosti posuva smerom dopredu, takze ma snahu sa stiahnut s tej tyče. Ostatne rezimy sa radia smerom dozadu a tam ti tu vidlicu tolko ta tyč potlaci.

GamekeeperDomo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 20, 2020 10:23 pm
Bydliště: Púchov

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#5 Nový příspěvek od GamekeeperDomo »

No, takže dnes som s tým zápasil. Najskor som to videl dosť márne ale potom ako si mi poradil, že si mám niekoho zavolať aby mi točil kardanom tak som mal v tom ovela väčší cit. Sám tomu nechápem, keby som si nebol istý že to nefunguje ani sem nepíšem ale ono to fungovalo. Zaradil som to tam a potom som aj naštartoval a išlo to. Ešte som to nevyskúšal pod záťažou.. zajtra sa chystám nahodiť navijak tak uvidime čo to povie. Inak tú vidličku som mal utrhnutú, stalo sa mi to v lete pri mulčovaní.. zhodil som hydrauliku a vymenil som ju, zaisťoval som to sám, takže tam som si istý že to drží dobre.. ale čert nikdy nevie. Každopádne ďakujem za rady a dufam to bude fachať.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj origo zatiahutie a zaistenie nieje na veky. Tych vydlic som uz riesil viac a neraz.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#7 Nový příspěvek od JakubG »

No ono je ešte otázne či tá radiaca vidlička nie je aj mierne ohnutá a potom sa dutá hriadeľ nemusí úplne "doradiť".

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 nefunguje kardan cez rýchlosti

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Preto taketo veci menim racej za nove, ktore treba obcas tiez upravit. Hold psia krv, bude furt len psia krv.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“