Zetor 5245 - táhne řízení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jahoďák
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 17, 2017 2:45 pm
Bydliště: Praha 9 - Letňany

Zetor 5245 - táhne řízení

#1 Nový příspěvek od Jahoďák »

Ahoj,

prosím o zkušenost.U Z 5245 táhne trochu řízení - nevypadá to na sbíhavost, táhne to bez ohledu na rychlost, nebo směr jízdy pořád stejným směrem.
Může to být problémem v posilovači? Popř. stači jen nějak seštelovat, nebo se musí "udělat" rozvaděč na válci posilovače?

díky

Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5245 - táhne řízení

#2 Nový příspěvek od Mišiko »

Zkus povolit objimku, která zajišťuje pístí tyč posilovače na kuláku. Potom zvedni přední nápravu do luftu a za chodu motoru zkus pístní tyčí opatrně pootáčet. Kola by se ti měli natáčet na jednu, nebo druhou stranu. Asi nejjednodužší způsob opravy. Pokud to nepomúže, tak postupovat dál.

pavel233
Příspěvky: 245
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Zetor 5245 - táhne řízení

#3 Nový příspěvek od pavel233 »

Ahoj souhlasím s uživatelem Mišiko. Dělal jsem to samé u mojí 6911. Když jsem jel jen tak volnou tak mi to táhlo jen lehce. Ale s plnou 7tunou do kopce na plnej plyn jsem měl co dělat udržet řízení. Zkousel jsem to z traktorem na sólo dolů z kopce bez kvalitu na volnoběh a netahlo to nikam ale zpátky do kopce už to bylo znát. Ještě bych doporučil udělat si rysky na pístnici. Když budeš pístnici zatáčet nebo povolovat v určitém okamžiku se ti začnou natáčet kola buď do prava nebo do leva. Tam si udělej si ty rysky když pak natočis pístnici na střed mezi rysky máš jistotu že to nepotahne nikam. Toto jsem našel v dílenské příručce na seřízení šoupátka válce posilovače řízení. Ale tam je to popsané s demontovaným válcem z traktoru a medium je stlačený vzduch. Snad ti to pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“