udržba sacího koše

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jirka2000
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 07, 2020 8:28 pm
Bydliště: Bělkovice-Lašťany

udržba sacího koše

#1 Nový příspěvek od jirka2000 »

zdravím všechny, mám 60 zetora 4.modernizace r.v. 1984 je to dědictví tak že se s ním seznamuji, četl jsem v návodu na používání, že by se mělo alespoŇ jednou do roka čistit sací koš olejového čerpadla a taky sací koš čerpadla hydrauliky ten magnet se sítkem už jsem čistil na to jsem si troufl, ale to ostatní nevím jestli je to vůbec potřeba a ja k se to vlastně dělá? díky jirka

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: udržba sacího koše

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Dobre si cital manual 8) Zalezi ako vela a casto pouzivas hydrauliku. Nato aby si vycistil saci kos cepradla hydrauliky musis vypustit komlet celu napln oleja s prevodovky. Potom demontovat dole na rozvodovke cele veko cerpadla hydrauliky. A tam uz najdes to sacie sitko. Je to taky kruhovy bubienok pod krycim plechom. Pokial neni roztrhnuty, tak ho riadne vyper v benzine alebo nafte, pripade niecom co dobre cisti a riadne vyfukaj vzduchom. Ak je poskodeny (rozthnuty), tak ho vymen. Na tuto operaciu si dopredu kup nove tesnenie toho veka. Jeden O-kruzok 25X21 pod to sacie sytko, a dva O-kruzky 14X2 na prechodku oleja (tie vymen zakazdym). P.S. Ak mas na traktore dolny zaves alebo agrohak, tak musis skor demontovat to aby si sa dostal na to veko.

jirka2000
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 07, 2020 8:28 pm
Bydliště: Bělkovice-Lašťany

Re: udržba sacího koše

#3 Nový příspěvek od jirka2000 »

díky za příspěvekk těm sacím košům.Myslel sem si že u toho sacího koše hydrauliky to bude snažší tak jak to je třeba u toho sítka s magnetem u 5 .modernizace tam je to sítko dole a poi vyšroubování vyteče jen trocha oleje nic víc tak sem si to představoval, příde mi nepraktické třeba jednou do roka vypouštět všechen olej přes 20 l oddělávat spodní závěs no nevím? eště k tomu sacímu koši u olejového čerpadla olej měním jednou za dva roky zas tolik nejezdím za rok tak 70 mh tam by to stačilo tak při každé třetí, čtvrté výměně ale nevím přesně jak se to dělá. díky za vaše rady

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: udržba sacího koše

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Do rady 700XX je to zial tak. U dvojkovej rady 72XX a vyssie je to uz ine, jednoduksie. Co sa tyka motora, tak ak si ho len teraz kupil tak vypusti napln s motora, demontuj vanu. Tam prides na saci koš. Drzi na troch srobkach M8 ale to zbadaš. Ale aj tak neverim tomu ze bude za...one (zaneseny). V dnesnej dobe a olejoch pouzivanych v dneznej dobe je to uz zbytocnost. Jedine ze by ten motor niekde stal 40 rokov,ale aj tak ... Tomu neverim zeby tam niekto drbal A-ckovy olej. U nas kde sme 400 rokov za CZ sa tieto oleje nepouzivaju minimalne 40 rokov.

jirka2000
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 07, 2020 8:28 pm
Bydliště: Bělkovice-Lašťany

Re: udržba sacího koše

#5 Nový příspěvek od jirka2000 »

zdravím, díky za názor šedesátku mám asi dva roky, předtím s tím jezdil tchán asi 15 let, jenomže mě nic nenaučil když sem se ptal jeho odpověď to neřeš to je dobrý. eště se vrátím k tomu mazání používám M6AD zdá se mi to dostačující. jinak mám asi 1000m záhumenek tak že jaro třikrát kultivátor na podzim orba a mezitím do lesa, jinak víceméně stojí. jirka 2000

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: udržba sacího koše

#6 Nový příspěvek od thovt »

M6AD dnes spíše hodně časté výměny, jak tmavě zhnědně vyměnit.
Asi chceš dát lepší olej můžeš M7ADX 15W40 API:CC poté MOGUL SPEED 15W-40 API:CD

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: udržba sacího koše

#7 Nový příspěvek od Sadra17 »

jirka2000 píše: eště se vrátím k tomu mazání používám M6AD zdá se mi to dostačující.
ty motory jsou stavěný na M6Aad dneska už je ale překonaný daleko lepší M7adsIII 15W40 od parama stojí o pár korun víc na litru a e to o dost lepší olej
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: udržba sacího koše

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Doma tiez traktor cely zivot chodi na M6AD a v robote kde dostavaju na frak kazdy den takisto a neni stym problem. Doma nam traktor poslednych 10rokov v zime aj tak len stoji. Co sa tyka starych olejov M6A tak tie sa u nas v robote nepouzivaju minimalne 40rokov, takze aj tie u nas najstarsie kusy traktorov uz od nova jazdili na M6AD olejoch. Ale doma je kazdeho vec co si tam naleje.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“