Pomocný píst Zetor 7711

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
koky
Příspěvky: 182
Registrován: stř kvě 27, 2009 10:33 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Pomocný píst Zetor 7711

#1 Nový příspěvek od koky »

Zdravím zetoráky.Poradí někdo jak vyměnit těsnění na pomocném pístu hydrauliky,začal mi propouštět olej.Děkuji.

Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Pomocný píst Zetor 7711

#2 Nový příspěvek od Mišiko »

Musíš prostě ten válec demontovat a potom rozebrat. Je to dlouho co jsem to dělal na 7211 , tak si rozměry manžet nepamatuji. Manžety a "O" kroužek vem do prodejny, určitě nějakou v blízkém okolí máš. Není to nic komplikovaného!

koky
Příspěvky: 182
Registrován: stř kvě 27, 2009 10:33 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pomocný píst Zetor 7711

#3 Nový příspěvek od koky »

A rozebírá se tím,že povolím tu matku?Je tam potom ještě nějaké jiné zajištění,myslím jestli my už ten píst s toho válce půjde vytáhnout.

Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Pomocný píst Zetor 7711

#4 Nový příspěvek od Mišiko »

Jo ta matka je na hákový klíč a jinak už není ničím zajištěná. Možná by šlo tu matku povolit ještě na traktoru, nemusel bys válec potom pracně upínat někam do svěráku. Vytáhneš píst ven a vydíš manžety na pístu. Pístní tyč upneš přes tvrdé dřevo nebo hliníkový plech (kvůli poškození povrchu) do svěráku a vytočíš z ní oko. potom můžeš stáhnout matici, v ní je taky těsnění.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Pomocný píst Zetor 7711

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Jak chceš pracně upínat pístnici do svěráku? Prostě ji chytneš za spodní oko... Oko se nesundává, jednak je zajištěný a nasazování je pak "proti srsti" hrozí poškození manžety, ani tam není náběh jako na druhý straně. Sundává se píst, pod ním je také o kroužek ale to je fuk. Když se tak ptáš, radši tu pístnici odnes někam kdo to dělá. Stejně se zase budeš ptát co do toho máš koupit a jak tam ty manžety přijdou atd...

Libor_P
Příspěvky: 186
Registrován: sob pro 26, 2009 7:07 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Pomocný píst Zetor 7711

#6 Nový příspěvek od Libor_P »

Já jsem pomocný válec umyl, matici povolil na traktoru a vytáhnul píst z válce. Válec jsem nechal na traktoru, samozřejmě jsem jej zajistil proti prachu. Roměry manžet jsou v katalogu ND (ten je ke stažení třeba na AGportalu). Pozor - je staré a nové provedení.

Libor

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“