Výměna oleje Zetor 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Výměna oleje Zetor 6911

#1 Nový příspěvek od watta96 »

Dobrý den, koupil jsem si Zetor 6911 a rád bych v motoru vyměnil olej, ale bohužel nevím jaký olej tam je teď. Jestli M6A nebo M6AD nebo něco lepšího. Bohužel bývalého majitele už se také nezeptal protože zemřel.
Existuje nějaký způsob jak by se to dalo zjistit? Popřípadě jak bez větších problémů a rozebírání motoru přejít na tu M6AD nebo úplně nejlíp M7ADSIII?
Děkuji za každou radu. :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#2 Nový příspěvek od thovt »

Na M6A zapomeň nikdy ho výrobce pro tento typ Z6911 olej nedoporučoval, doufej že ho tam minulý majitel nenalil.
Podívej se na vahadla ventilů jaké jsou nánosy.
Sundal bych vanu ostranil bych z vany kaly a karbon, vyprat sítko olejového čerpadla.
Začni tímto MOGUL SUPER 15W-50 API:CC nemá tolik aditiv, derpersantů, inhibitoru atd.
Výměnu oleje proveď na polovinu doporučených motohodin. Nezapomeň po každé výměně oleje na olejový filtr bud vyměnit nebo vyčistit při každe vyměně oleje.
Pak použij
TRYSK SPEED 15W-40 API:CD

Nakonec
Mogul M7ADSIII 15W40 api CF-4
Když tam dáš hned vysoce aditovaný hned riskuješ zadření motorů můžou se ti ucpat mazací kanaly rychle rozpušteným karbonovým bahnem.

Mám to vyzkoušené, motory šlapou jak hodinky. Je to doporučení výrobce olejů co jde nahradit jednu výkonostní třídu za jinou.

Olej je levnější než generálka motoru.

watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#3 Nový příspěvek od watta96 »

Tak jsem koukal na ty vahadla a ventilová víka a nezdá se mě to až tak špatné. Chtěl jsem poslat foto ale bohužel se mi to nějak nedaří.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak traktorom v zime nejazdis, tak tam kludne nalej M6AD.

watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#5 Nový příspěvek od watta96 »

No občas v zimě pojedu.
Jinak bych se chtěl ještě zeptat jestli je problém provést změnu typu motoru u Zetoru. Někde jsem viděl tabulku že to jde. Mám totiž Zetor 6911 číslo motoru mám vyřazené nad startérem které sedí s TP ale pod čerpadlem mám typ motoru 6701. Tento motor tam byl dávány v roce 1990 podle zápisu v TP. Chtěl bych to mít vše v pořádku tak bych rád věděl jestli se dá legálně změnit typ motoru v TP za 6701. Ale STK i evidenční kontrolou to prošlo takže se to číslo pod čerpadlem nekontroluje? Nebo jak to vlastně je?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#6 Nový příspěvek od thovt »

Motor se neřeší je to vyměný díl, když je tam motor zetor na technické to nikdo nebude řešit.

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#7 Nový příspěvek od red.bill »

V který době jsi zamrz? Motory se řeší a to dost, pokud ti nesedí typ motoru s TP tak tě vyrazí.

Číslo na bloku za čerpadlem nikoho nezajímá je to pouze číslo formy. Důležitý je čislo nad startérem, hlavně první 4 čisla udávající typ, pokud nemáš vymazaný číslo motoru tak je budou zajímat i ostatní čísla.

watta96
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:50 pm
Bydliště: Polička

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#8 Nový příspěvek od watta96 »

No nad startérem mám číslo *6901 xxxx* takže tam ten typ motoru sedí i zbytek čísla sedí s TP pouze na štítku v traktoru je ještě staré číslo motoru. Ale právě ten nálitek za čerpadlem je 6701 takže vlastně nevím co tam mám za motor protože to číslo nad startérem se dá přerazit ale nálitek na bloku ne.

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#9 Nový příspěvek od hobr »

Prošel jsi EK i STK, tak je to v cajku. Nějaký nálitek nehraje roli...Neřeš to. :co?:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

To cislo za cepradlom si nevsimaj. Take cislo mam aj na bloku 7001. To neni smerodatne. Pre teba potrebne dôlezite cislo je to vyrazene nad startrom co mas. Uz ti to tu red.bill pisal.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#11 Nový příspěvek od thovt »

Zde jsem našel pravidla uředního šimla https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokum ... lang=cs-CZ

Celé je to otom že nesní být stare číslo motoru velkém techničáku platné .
Co je namotované to by mělo být i na papíře v TP
Motor jak říkam je výměný v ramci unifikované řady zetor.

Evidenční kontrola je proces opsaní čísel pro úřad který to zaeviduje.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem ako u vas v CR, ale u nas na STK kontroluju typ motora kvoli emisnej. Proste nemoze tam byt iny major motor ako ten co je predpisany. Kontroluju len to typove prve štvorčislie. Ten zvysok ich nezaujima.

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#13 Nový příspěvek od red.bill »

Problém je v tom, že nevíš o čem mluvíš. Výrobní číslo motoru se skládá z typu a pořadovýho čísla. Pořadový číslo pokud je vymazáno dodržet nemusíš, ale typ motoru ti nikdo nevymaže a ten dodržet musíš. Už nějaký rok se po tom dost jde.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja prave viem o com pisem. Prve 4 cislie je typ motora. To dalsie je vyrobne cislo. To u nas neriesia. Riesia len to typove cislo. To musi na kontrole sediet.

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna oleje Zetor 6911

#15 Nový příspěvek od red.bill »

To nebylo adresováno tobě ale pro thovt.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“