Jaké koupit pneu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Jaké koupit pneu

#16 Nový příspěvek od z4011be »

Mám kultory vzadu na 4011 8. rok a zatím v pohodě, nepraskají.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Jaké koupit pneu

#17 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak po tom jak to tady poslouchám tak asi změním názor a přikloním se ke cultoru. Nicméně někde jsem tady četl že když má pneu víc pláten tak už je dost tvrdá. Platí to i u toho cultoru, máte s tím někdo zkušenost? Uvažoval jsem právě o tom že půjdu právě do 14 pláten, hlavně kvůli lesu, přece jen ty pařezy a všelijaké klacky jsou peklo.... ale zase pokud to bude nějak moc skákat po silnici tak by to taky nebylo uplně ok...
Zetor 7211 Tunis

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Jaké koupit pneu

#18 Nový příspěvek od Pavel »

v tomhle je kazda rada draha zalezi kde se jezdi co se stim dela a ze cim vysi spalek lepsi take neni pravda uz sem ne jednou videl ty spalky utrhany jak traktor jezdi v tahu tak zlamany a to jezdil po silnici

Vedra
Příspěvky: 1379
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jaké koupit pneu

#19 Nový příspěvek od Vedra »

No já mám jeden Cultor rozpraskaný a druhý nic :-/ Ale funguje to, naposledy jsem tahal v lese velký jasan a guma úplně zmizla myslel jsem že jsem ji úplně roztrhal o nějaké železo v zemi ale jenom se zmuchlala. Poučení víc nafoukat na tahání dřeva.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Jaké koupit pneu

#20 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ja mam 14 platnove, ale voci inym zetorom to neskace viac, si myslim. Defekt som este nemal, za to na prednych co mam 8 platnove, kazdy rok aspon jeden.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Jaké koupit pneu

#21 Nový příspěvek od koprkam »

Já mám teda na 16145 jenom mitasky, na předku jsou radialky, jak starý nevím, ale traktor máme od 2016 a to už tam nějakej pátek byly. Nesjíždí se, ale jsou popraskaný, v běhounu ani tak ne, ale patka, tam je to markantní. Jinak zadek obě diagonálky, jedna 2016 už Srbka, druhá made in Praha, nevím jak stará, ale mate se mi rok 2012. Paradoxní je, že není vidět puchření, sjetý jsou zhruba stejně na 50%, ale ta Srbka, i když je taky 12plátnová je podstatně měkčí, třeba když jí hodím za hrb 4m secí kombinacu, tak je na ní znatelně větší papuč.
Ale kdysi na krmáku jsem měl vzadu na 7245 ruský Voltyre, nesmrtelný pneu, tvrdý jako kráva, ale atomovka, za pět let co jsem s tím denně jezdil jsem sjel snad půl cenťáku a to se to něco naklepalo. Teď mám Voltyre na bobku, ale tam už po čtyřech letech trochu puchří, ale svádím to ani ne na gumu, jak na to, že nedodržuju tlak 3,9 Baru, protože jsem prostě zdechlej každej týden foukat kola 8) a jak se to kolo šudlí, tak asi uchází, nebo já nevím.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaké koupit pneu

#22 Nový příspěvek od chuck77 »

hm samozřejmě to nemá jasnej závěr - ani nejdražší neznamená nejlepší
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Jaké koupit pneu

#23 Nový příspěvek od Levi »

Tak takový můj názor, co jsem stihl za ten fofr vypozorovat. Měl jsem na tom původní Barumky 8 pláten, jelikož to byl traktor pro autoškolu v místním zemědělském učilišti,tak byl pošetřený. Byly na pneu protektory, tak 50% vzorek a rupla guma přesně uprostřed vzorku ve tvaru Y a jak se to pořad skřípalo, dvakrát mi to proskřípalo duši. Největší sklon mám asi ke značce KABAT - pneu vyráběné v Polsku. Bydlím kilometr od Polských hranic a téměř cokoliv, pro co tam jedu, mě neklamalo kvalitou, včetně služeb, které u nás nejsou k dostání, nebo jsou v úplně jiné cenové kategorii (programování bran a garážových systémů). Takže bych šel rozhodně do nich, i kdyby to měla být zkouška. Nicméně jsem na to poměrně spěchal a nebyl čas čekat 14 dní na dodání a vzal jsem z EHLzetor.cz SEHA 10 pláten. Já je každopádně nejspíš nesjedu, tak jde spíš o to, kdy ta guma rupne, jako ty staré.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Jaké koupit pneu

#24 Nový příspěvek od koprkam »

To je věc druhá, až budu shánět gumy na vochomůrku (moju 6718), tak přemýšlím i o nějakéjch už jetejch, protože ad. A nemám teď moc prachy a ad. B je to traktor, kterej mi jezdí hlavně v senách a jinéch lehčích pracech, takže tam není potřeba mí 100% gumy, není to krystal, kterej bych tahal do voraček. Stejně tak na bobana přemýšlím, že bych dal místo Voltyrů Mitasky, který se sjedou rychlejc a nebudou mít snad tendence praskat. u patky šípů, tak jak ta Voltyrka.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaké koupit pneu

#25 Nový příspěvek od chuck77 »

no s těma sjetejma bouchačkama bych to moc nepřeháněl - tolik mokrejch ok jak letos už dlouho po loukách nebylo a na nějakejch slickách by tam člověk hnedle zvostal :nene:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Jaké koupit pneu

#26 Nový příspěvek od koprkam »

Tak v brdech by si to nelajznul, ale u nás mám všecky louky i pola na rovince, takže bych do začátku, v rámci úspor, se spokojil i s třeba cenťákem vzorku. Ale jak už tu někdo kdysi napsal, nikdo nevyhazuje pěknou nesjetou gumu...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Jaké koupit pneu

#27 Nový příspěvek od Pavel »

nebudu do toho moc kecat dneska sem prezouval traktor a pan nemohl pochopit proc diagonalku ma vuci radialce foukat jinak proc kazda chce jinej tlak jinak vyber pneu neni jen tak zalezi co se na te pneu dela podle toho je pocet spalku vyska jejich sisrka pocet platen a unosnost pneu neznamena ze kdyz nekdo da 10 platen ze snesou vice nez 8 platen vse je take o konstrukci pneu

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Jaké koupit pneu

#28 Nový příspěvek od koprkam »

Ahoj, hele nemohl by jsi to trošku více rozvést? Protože toto mě zajímá, je jasný, že není guma, jako guma, ale celkem by mě zajímalo, jak je to s různejma profilama.

Dovolím si takovou poznámku: když jsem ještě chodil do Bíteše na družstvo, tak tam byli i tací experti, kteří foukali zadní diagonálky na 7745 na tlaky pro radiálky, prostě aby jim traktor na silnici nehopsal, to bylo defektů, pak na to vedoucí přišel a hezky na ně došlápl, aby to foukali, jak mají :D
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké koupit pneu

#29 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jeste jedna z jineho soudku: jak se chova bezpredkac na 14,9-28? Planuji vymenu snad jeste původních 16,9-28. Radeji bych uzsi, teoreticky skrz zaber, prakticky i skrz brambory. Ale zajimala by me prakticka zkusenost, vsude vidím 16.9 a 14.9 skoro nikde :-/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaké koupit pneu

#30 Nový příspěvek od DYK »

Když do toho sedneš a nevíš co tam je, nepoznáš podle mne nic a i moje radiálky 380 což je za 14.9 jsou do brambor dost a možná víc než dost. Proto do brambor jezdím spíše Fendtem na 12.4? Tak nějak. A radiálky? /plně jinej traktor po přezutí, teda než si zvykneš ale od té doby ani snad nevím, kde mám uzávěrku. Tehdy jsm radiálky koupil za cenu diagonálek. Pravda, jsou Ukrajinský Dneproshina ale jsou dobrý a jepší než co jsem měl barumky dia. NESJÍŽDÍ SE!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“