Jaké koupit pneu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Jaké koupit pneu

#1 Nový příspěvek od Levi »

Zdravím vespolek,

Při sušení otavy mi pneumatika prodrbala duši zadního kola. Jsou to již protektory a tak jsem se rozhodl koupit funglovky pneu a asi i duše. Může mi někdo poradit do rozumného koupit? Najezdím toho málo, suším seno na dvou hektarech a spíš jezdím po cestě než po poli. Rozměr duše je tam 13-28 a pneu 16,9/14-28. Nějak se v tom nemůžu vyznat. Děkuji
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké koupit pneu

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »

SEHA, ozkoušeno na poli i v lese, dobrá cena, taky se je chystám kupovat 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaké koupit pneu

#3 Nový příspěvek od ota »

Máme na traktoru Cultor několik let. Zatím maximální spokojenost. Drží, nesjíždějí se a oprotoi předním Mitas nebe a dudy. Ty Mitasky jsou spuchřelí jako by byly 20 let starý. Oboje jsou nově koupený skoro společně. Takže Cultor doporučuji, vyzkoušené super. 8) Vlastně je máme ifunglovky i na Supru. Tam ale ještě moc nenajezdily. ;-)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Jaké koupit pneu

#4 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já taky uvažuju o koupi nových pneu ale o rozměru 16.9-30 a díval jsem se právě na tu SEHA. Je celkem cenově dostupná ale co se kvality týče moc nevím. Máte sní někdo nějaké delší zkušenosti???
Zetor 7211 Tunis

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Jaké koupit pneu

#5 Nový příspěvek od ceratio1 »

Mám na traktorku sehy v předu 13- tky šípy, vzadu 20- tky šípy. Staré tak 4-5 let. přední zboku prasklinek docela dost, na zadních už taky známky puchření... :-/

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Jaké koupit pneu

#6 Nový příspěvek od Levi »

No zjistil jsem, že Cultor patří do skupiny ČGS Mitas, ale tak nějak jsem se asi dle vašich názorů rozhodl buď pro seha, nebo cultor a asi 10 pláten. Zítra něco objednám buď v Monstě, nebo u Nekvindy. Cena přijatelná - srovnatelná s nejlevnějšími nabídky a nemám to pro ně tak daleko. Díky :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaké koupit pneu

#7 Nový příspěvek od ota »

U nás kupujeme v pneuservise gumy na traktory. Proti prodejcům zemědělské techniky dokázal ty Cultory sehnat za uplně jinou cenu. Levnější a myslím že i víc pláten. Ale zase syn měl na Z 7711 s hodně plátnama a připadaly mi ty gumy pak tvrdý. Když jel tak to dost drncalo. Samo že by to šlo podhustit, ale oni to nemají ty gumy pak radi. Právě u těch Cultoru není zatím po nějakém praskání puchření ani známka. To ty přední Mitasky to je fakt bída. Původní staré sjeté placky stoletý jsou v lepším stavu, akorát sjetý na placku.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaké koupit pneu

#8 Nový příspěvek od chuck77 »

Seha made in türkey :) nebo cultor made in serbia 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Jaké koupit pneu

#9 Nový příspěvek od red.bill »

Když koupíš cultory ze Srbska, to už můžeš rovnou koupit mitasy... Mitasy ze Srbska výroba kolem 2014 "shnily" asi za 3 roky. Pak se na nich asi ještě 2 roky jezdilo než se nedojetý zahodily. Já letos pořídil na předek ozky, jiny v tu chvíli nebyly. Kamarád je ma na předku s čelňákem, výroba 2016 a po puchření žádný známky...

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Jaké koupit pneu

#10 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ja mam vzadu Cultor, uz asi piaty rok, ubudlo cca 20%, bez znamok nejakeho zpuchrenia, guma je stale gumou. Vpredu mitas, zodrate na menej ako 50%, to je ale dane samosvorom a celakom.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaké koupit pneu

#11 Nový příspěvek od chuck77 »

Cultor made in serbia rok 2015 mám v pohodě v rozmeru 28 na zadku UŘI bez toho, že by jim něco bylo a sou tak z 1/2 sjetý....cena mitas vs cultor je ale jasná volba.....proto si přece každej koupím srbskou gumu, no aby přece "ušetřil" :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Jaké koupit pneu

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

do práce nám přišel traktor na gumách Alliance a ty vám byli tak tvrdý že se pomalu nemuseli foukat :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaké koupit pneu

#13 Nový příspěvek od chuck77 »

na UŘIII na předku Alliance (koupený nový) a poskákaný jak ludra....děsně tvrdý....origo Mitáš se krásně zhulili na galusku, takže tak nějak
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaké koupit pneu

#14 Nový příspěvek od ota »

Výrobce ,,Mitáš" neznám. Ale Mitas na předku u traktoru masakrovatě zpuchřelí. Datum výroby 0712. Jako kdyby byly 40 let starý, už jsou otáčený kvůli sjíždění. Tuhle znacku už nekoupíme. Psal jsem tu, původní na placku sjety starý 50 letý Barumky neměly ani vlásek prasklin oproťi těmhle. A ty Cultory taky po letech ani vlasek prasklin. Můžu nafoťit. Ale myslím že to nemá cenu. Stejně si každej koupí to co si vezme do hlavy.
No jak to říkal Hanzlík ,,chybama se člověk učí".

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Jaké koupit pneu

#15 Nový příspěvek od thovt »

Důležite u pneumatik na traktora je hloubka dezenů každy výrobce ma jinou hloubku.
U zadních kol by měla být co největší, aby měl traktor co největší tah.

Mitase se ani nedivím někde jsem četl že vyrabí pneu z mléka z pampelišek(Smetánka lékařská) ekologická pneu to mu říkají.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“