Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#1 Nový příspěvek od Terablick »

Ahoj

Před asi rokem jsem si poříídil Zetor 3011 bez TP, v horším stavu. Dlouho jsem Zetor , ani jiný "velký" traktor, nechtěl, protože je pro mé potřeby moc velký a "neohrabaný", ale nakonec jsem podlehl možnosti hned jezdit a pracovat, když mi ho kamarád nabídl opravdu levně s tím, že se stěhuje, a nemá ho kam dát... A vzhledem k ceně a práci co jsem na něm už udělal, si ho asi nechám i pak, až konečně dostavím domaděl... Samozřejmě nic není tak růžové, a tak jsem po roce dospěl ke střední celkové opravě - protože (znáte to asi všichni) tady je potřeba něco přetěsnit, támhle upravit, tohle vyměnit, a hlavně to nutně potřebuje servo, a taky kompletní opravu brzd, které prakticky neexistujou, a já mám všechny pozemky ve svazích. No a když už sundavám portály, kabinu, rám, vzduchojem, (a taky měním torzo sedačky atd), zkrátka rozebírám to prakticky na prvočinitele, samozřejmě bych rád udělal i úpravy, nad kterými už od začátku přemýšlím. Těmi jsou:

Podvázání - i jako výchozí bod pro ty další body, i prostě pro zpevnění a ochranu traktoru samotného (docela často se postaví na zadní, a mám trochu obavy o zlomení v půlce)

Přidat přední závěs a ideálně i náhon nářadí

Přidat podle možností čelní nakladač

Hledal jsem na netu i tady na foru, ale marně. Nikde jsem podvázání na 3011 (ani 2011 nebo 4011) nenašel, a přitom tomu podle mého nározu nic nebrání. Dokonce to vypadá, že by vůbec nemuselo být složité. Ale nikdy jsem nic podobného nedělal, ani nemám žádné relevantní zkušenosti nebo informace od někoho jiného, tak se radši ptám:

Může s tím být nějaký problém?

Na co si dát pozor?

Jaké vlastně udělat podvázání pod nakladač? Stačí nějaká "pásovina" na stojato, nebo je lepší použít "jekl" (samozřejmě oboje v přiměřené síle materiálu, uvažuju o něčem jako plocháč cca 15x80, možná i 20x80 nebo 20x100, nebo jekl cca 50x80x3 (až 5), případně třeba Lko cca 60x80x5 (až 8) a podobně, samozřejmě s výztuhami.

Co je podle vás lepší? Plocháč na stojato, Lko nebo uzavřený profil? Mě se docela zamlouvá Lko opačně - nahoře plocha, a svislá část k motoru a převodovce. Vyztužit to trojúhelníky zesporu, a na důležitých místech třeba ještě přeplátovat přivařeným plocháčem... Ta rovná horní plocha by byla dobrá základna pro nakladač i přední závěs, a současně by to nebyl uzavřený profil, který by už asi působil nepřiměřeně a rušivě... Mám tu tedy i kolejnici, ale to už mi přijde úlet :D Na druhou stranu předek stejně potřebuje dotížit :D Kdyby se dala hlavou dolů, a odřízla jedna polovina té ploché základny, bylo by z toho takové zvláštní a velmi pevné Lko, a současně i slušné závaží :D

Jak vyřešit uchycení předního závěsu? Chtěl bych samostatná ramena, každé aby se mohlo hýbat nezávisle, stejně jako vzadu - kvůli sekačce. Napadlo mě chytit to za přední nápravu, ale ta už má takhle uložení dost volné, a nevím jestli by to zvládala... Možná kdyby se jí pomohlo nějakou podpěrou dozadu... Něco jako tady na foru má udělané Petr Bušek... Jen možná spíš do V... A nebo právě k podvázání... A nebo dát raději závěs celý na podvázání? Kapotu klidně oželím, udělal bych si jinou, protože tahle je stejně zmordovaná, a zbytečně zabírá spoustu místa, kde by mohl být právě závěs a vývod pro nářadí, stejně jako původní filtr, který bych nahradil klasickou vložkou z auta (dodávky), a umístil kamkoliv jinam.

Jak vyřešit přední pohon nářadí? Mám koupený ten boční, včetně toho pohonu zespodu pod převodovku, a existuje i origo vývod dopředu, ale nevím jak vepředu s místem, umístěním, uchycením, uložením, atd. Případně jestli nejít spíš cestou hydropohonu?... Pohon řemenem přímo od motoru se mi moc nezdá, ale je to také možnost... Potřebuju pohánět sekačku ne o moc větší, než mají zahradní traktory, a tam se to také řeší řemenem :)

Nemáte někdo obrázek, nebo dokonce nákres, podvázání? :) Případně i pro jiné modely - může to být dost podobné, nebo dokonce cca stejné :) Případně máte někdo podvázání, a po zkušenostech z praxe by jste měli nějakou radu jak ho udělat nebo naopak nedělat, co zlepšit, vyztužit, udělat lépe? :)

Byl by někdo případně schopen a ochoten ho vyrobit, nebo vyrobit některé díly pro něj? Nemám doma víc než svářečku, ruční vrtačku a flexu... Samozřejmě dost by záleželo na ceně :-/ Pokud by to mělo stát moc, zvažuju i nákup plazmové řezačky... Dneska se dá koupit v Lidlu za 3 tisíce, a co jsem viděl, zvládne toho víc než dost :) A že u silného materiálu nedělá dokonalé řezy mi nevadí, to se doladí, a o vzhled mi až tak moc nejde :)

Předem díky za rady, náměty, postřehy, obrázky (i cizí), odkazy... cokoliv co by mohlo pomoci :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#2 Nový příspěvek od stanik84 »

Podvázání všichni dělají z pásoviny na stojato. Podle toho, co chceš dát na předek, tak jedině dát těžký prsa plus nápravu. Ta origo konzola i náprava je chřastačka - není na tohle stavěná. S tím se odvíjí kapota atd.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#3 Nový příspěvek od Terablick »

Počkej, zas neblázni :) Chci na předek dát jen závěs pro ani ne stokilovou sekačku (je origo k MT8), a lehkej nakladač na občasné použití, tak na 200kg... A to ještě kdo ví kdy bude, a jestli vůbec... Mám to jen k baráku, na zahradu atd :) Ta náprava je z 10mm materiálu, stejně jako ta konzola na motoru. A tu právě ještě zpevní to podvázání, se kterým bude spojená... Náprava (bohužel) neni poháněná, takže slouží vlastně jen jako opěrka... A upřímně řečeno s tím jak je ten traktor "vyváženej", na ní asi netlačí zrovna moc váhy :) Když dám dozadu víc jak 200-300kg, jezdí to po zadních i na rovině... Takže tím přidáním váhy na předek to vlastně jen trochu dorovnám, a ta náprava teprve začne něco opravdu nést :D Ten traktor jel zatím za rok asi 10x, a až bude tohle všechno udělaný, zvedne se to tak na 30x za rok :) Z toho tak 5-10 použití nakladače (až a jestli bude) max, a 10x sekání zahrady :) Mimo pozemek se ten traktor asi vůbec nepodívá... Ale když už tu je, chci aby dělal práci, hlavně takovou, na kterou sám nestačím... A nechci do něj cpát peníze... Mám rozestavěnej domaděl, kterej splní všechny moje požadavky, a Zetor je vlastně jen navíc, a hlavně do doby, než bude domaděl. Takže žádný nápravy a podobný šílenosti řešit nehodlám :) To stojí peníze, moc peněz :) Já potřebuju levný funkční řešení, který si, pokud možno, vyrobím doma sám :) Nestavím UKT, jen upravuju "malotraktor" na občasné lehké práce kolem baráku :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#4 Nový příspěvek od stanik84 »

Mám na 4011 udělanou konzoli a v ní šest závaží z 52XX-77XX řady a ty pera toho mají dost - proto to dávali do kol... Teď jsi vezmi tu páku. Ta konzola je tak 5-6 mm plechu. Uchycení k motoru nic moc.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#5 Nový příspěvek od Pedro75 »

V plánu mám na třicítku čelák dát taky, kdy to nevím. Zda se to uskuteční je ve hvězdách, ale když najdu nějaké info, tak hned stahuju. Kdo je připraven, není překvapen :-) .
Na bazoši byl inzerát, zkus se informovat na cenu a podvázání, zkušenosti. Prodává výpalky, ty si doděláš.

Obrázek ,nebo bych nakládání řešil takto: Obrázek

Ten předek nevím, to nějak v plánu nemám, to bych musel podůmat. Hyd řízení již řešit nemusím, již hotové viz moje vlákno.
PN.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#6 Nový příspěvek od pidi »

Ja mam na 4011 doma dělaný nakladac, s podáváním a orbitrolem (bez nej asi nezatocis s nalozenou lžíci). Odvozil jsem už hromady a hromady materiálu a jediny problém byl s plech. koly 16 z 1203. Ty popraskaly u šroubů. Koupil jsem origo 18, které jsou z pořádného mat. a je to OK. Používám betonové protizavazi. Samozřejmě by byla vhodnější účkova náprava, ale ta zatim není.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#7 Nový příspěvek od jhamos »

Já už o čelnáku na 4011 přemýšlím asi 2 roky,nejvíc se mi zamlouvá Inter-Tech a mají na něj i podvázání,ale půlka lidí mě od toho zrazuje a půlka lidí zase tvrdí,že to ta náprava tak nějak dá,jako je mi jasný,že stím nemohu dělat věci jako s velkým traktorem a deně,ale pro svojí potřebu do lesa a okolo baráku a s rozumem si myslím,že fungovat bude a sem čím dál víc rozhodlej,že do něj prostě půjdu.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#8 Nový příspěvek od Terablick »

Tak jak říkám, já to použiju občas, a když to něco nevydrží, tak to pak kdyžtak budu řešit. Učková náprava se dá sehnat za 4-8 tisíc v inzerci, takže až tahle povolí, tak to kdyžtak budu řešit, ale nemyslím si, že by se jí něco stalo :) Do lesa s tim jezdit nebudu, jen po zahradě :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#9 Nový příspěvek od Terablick »

pidi píše:Ja mam na 4011 doma dělaný nakladac, s podáváním a orbitrolem (bez nej asi nezatocis s nalozenou lžíci). Odvozil jsem už hromady a hromady materiálu a jediny problém byl s plech. koly 16 z 1203. Ty popraskaly u šroubů. Koupil jsem origo 18, které jsou z pořádného mat. a je to OK. Používám betonové protizavazi. Samozřejmě by byla vhodnější účkova náprava, ale ta zatim není.
A mohl bys hodit nějaké fotky? Jak toho podvázání, tak i nakladače i serva? Hlavně detaily jak to je přesně řešené, kde a jak uchycené, atd :) Hodně by mi to pomohlo :) Ty disky se uvidí, mám tu kdyžtak další, nebo se udělaj pevné středy ze silného plechu, nebo cokoliv... Kola nejsou takovej problém :) To betonové protizávaží taky zvažuju, a láká mě, když už, udělat to jako 2v1 - udělat to jako válec :) Občas by se mi hodilo něco porovnat a zhutnit :) Jak velké (těžké) používáš? A je to vůbec potřeba? Nebo to máš spíš kvůli odlehčení přední nápravy? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Pedro75 píše:V plánu mám na třicítku čelák dát taky, kdy to nevím. Zda se to uskuteční je ve hvězdách, ale když najdu nějaké info, tak hned stahuju. Kdo je připraven, není překvapen :-) .
Na bazoši byl inzerát, zkus se informovat na cenu a podvázání, zkušenosti. Prodává výpalky, ty si doděláš.

Obrázek ,nebo bych nakládání řešil takto: Obrázek

Ten předek nevím, to nějak v plánu nemám, to bych musel podůmat. Hyd řízení již řešit nemusím, již hotové viz moje vlákno.
PN.
Díky :) Kdybys něco poslal, sem, nebo na SZ, nebo klidně email (v podpisu), byl bych rád :) Na inzeráty koukám, ale to víš, spíš pro inspiraci. Obvykle jsou moc drahé... Ten vyklápěcí box zvažuju taky, ale ono u nakladače nejde jen o vysejpání :) Chci do toho dát klasickou lžíci s břitem, na nějaké to nabírání, možná i lehké "terénní úpravy"... Ne že by to vysloveně nešlo i s tím boxem, jsou i boxy s břitem atd, ale princip i chování je prostě jiné... Tohle je ideální na to když do toho něco nahážeš, a pak to jen vyklopíš :) Ale na nabírání něčeho víc než písku z velké hromady to asi nebude :( To vlákno s řízením zkusím najít :) Hledal jsem klasicky vyhledáváním (už dřív), ale marně, ale když vím kde hledat, tak to snad najdu :) Taky to chci předělat, a zvažuju akorát alternativy kterou cestou jít :) Láká mě oboustrannej píst - mám ho doma :) Ale u téhle nápravy to není moc ideální s místem a tvarem nápravy (je bohužel prohnutá), tak nevím jak to tam všechno vyjde...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#11 Nový příspěvek od Terablick »

stanik84 píše:Mám na 4011 udělanou konzoli a v ní šest závaží z 52XX-77XX řady a ty pera toho mají dost - proto to dávali do kol... Teď jsi vezmi tu páku. Ta konzola je tak 5-6 mm plechu. Uchycení k motoru nic moc.
Já nemám odpruženou nápravu :) Konzola co mám já je minimálně z 8-10mm plechu a vyztužená na několikrát. možná neni origo, nevím... A ještě bude vyztužená podvázáním... Závaží bych chytal na podvázání, nebo do ramen... Závaží do kol jsem zvažoval taky, ale ty origo disky na to jsou dost naprd. Jsou profilovaný... Ale pokud bude nakladač, přední závaží odpadá :) Pokud ne, uvažuju o alternativě v podobě válce z plechu vyplněného betonem, kterej bych připínal do předních ramen. Sloužil by současně i pro nějaké drobné válcování, když už bude :) A když nebude závaží potřeba, prostě ho odepnu :) Případně k němu můžu dát dopředu volně otočné kolo nebo kola, a nechat ho volně kopírovat terén, a přizvednout ho jen v případě potřeby. Proti převracení to pomůže tak jako tak, protože jakmile se odlepí předek od země, zvedne se taky, a zatíží naplno předek :) Ale to se všechno uvidí :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#12 Nový příspěvek od pidi »

Jj. Pošlu Ti nějaké fotky až budu doma a někde je vyhrabu. Kdyby to dlouho trvalo, musíš mě nakopnout. Nějak teď nestíhám, hodně nebožtíků málo kameníků.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#13 Nový příspěvek od Terablick »

Tak to jsme dva co furt něco nestíhaj, a neví kam dřív skočit :D Kdybys to poslal do neděle, bylo by to super, protože v pondělí nebo úterý bych chtěl jet do budějc dodávkou, a tím pádem tam koupit materiál na to podvázání :) Ale když ne, nic se neděje, nejedu tam naposledy v životě :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#14 Nový příspěvek od pidi »

ahoj Terablick, něco málo jsem poslal emailem. Nejsou to fotky, které v současné době nemám u sebe a zřejmě ještě cca 2-3 měsíce nebudu mít.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#15 Nový příspěvek od Terablick »

OK, díky moc :) Kouknu na to. Kdybys je pak poslal, budu rád, ale když ne, nic se neděje :)

Díky :friends:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“