Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#46 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

Ahoj, tak jak pokračuješ? Také chci dodělat na 3011 čelňák, tak zvažuji koupit ten co je na bazosi, akorát ten nemá úplné podvázání a nerad bych zlomil převodovku, takže buď to vzít bez něj a dodělat si úplné podvázání a ještě mám také tu lehkou odpruženou nápravu s lehkýma prsama 😕.
Takže když bych to chtěl vzít pořádně, tak těžký prsa, jiná konzola, náprava tudíž i hranatou kapotu. Jinak mám úzkou bk hranatou kabinu, takže díra na trubku skrz převodovku je obsazená. Možná bych vzal do úvahy udělat podvázání na stávající lehkou nápravu a když by to začalo odcházet, tak začít předělávat na těžkou nápravu.. u té lehké konzole se mi moc nelíbí to připevnění na motor, je to jen 8 šroubů do litiny, aby se to tam nevylomilo. Ještě jsem slyšel, že se musí vše dávat na loktite, že se jinak strouhy trochu časem povolují a pak dochází k roz/vylamování.. tak jsem hned přešel všechny šrouby a opravdu byly nějaké povolené, tak bacha na to! :ano:
Btw. Kde máte to podvázání u lehké konzoli přichycené? Na těch šroubech k motoru nebo přímo někde jak jsou díry na závaží? Případně můžete někdo poskytnout detailní foto? A je tedy lepší pasovina nebo nějaký jekl třeba 80*40*4-5?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#47 Nový příspěvek od Terablick »

Já bohužel nepokračuju vůbec. A letos už ani nebudu. Možná na jaře/v létě se zase někam hnu, ale to se uvidí... Překopávat to na jiný prsa, nápravu atd určitě nehodlám, to už bych se cenově dostal někam kam nechci/nemůžu :) Takže pro mě to je buď bez nakladače, nebo jen tak jak to je, a nepřetěžovat to :) Ostatně já bych nakladač použil tak 10x za rok, takže by to nedávalo smysl ani ekonomicky, nějak hodně to překopávat :) To už bych spíš šel do kompromisu a udělal jen nakladač, nebo nějakej jinej manipulační bazmek do zadního závěsu :) Dokonce se mi to zdá čím dál víc jako schůdnější řešení, i když samozřejmě za cenu kompromisu v užitnosti... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#48 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

chapu, take jsem si loni poridil lopatu dozadu na 3.bod.
Obrázek

Obrázek
s hydraulickym vyklapenim a jako je to dobra vec, akorat jezdim vetsinu casu po zadnich, tak jsem zvazoval dopredu zavazi, ale jednak nejsou poradne ve predu k cemu pripevnit, original do kol stoji tusim 6-7tis za jedno, ted jsem si poridil jeste jeden podkop, ktery ma 700kg, takze kvuli tezisti take jezdim po zadnich, tak jsem si rikal, ze misto vymysleni zavazi na predek, tam udelat rovnou celnak, ktery by tam dodal trochu te potrebne vahy a zaroven bych nemusel porad sem tam preprahat, neco vykopes, pak to potrebujes dat pryc, pak zas kopat, takze porad sem tam. :/

spis jeste premyslim posvarovat neco vlastniho, ale nemam moc volneho casu, tak hledam inspiraci co kde kam pripevnit, abych traktor nerozlomil pripadne vevyrval ze sroubu a pod. nemas nahodou neco k tomu podvazani? co jsem koukal, temer vsichni pouzivaji "pouze" nejaky plech o ruznych tloustkach 10-20 mm, ake asi se zase musi vystuzovat... tak nevim nevim

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#49 Nový příspěvek od Jindra »

tady je 30 11 s čelním nakladačem
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=115659
podvázání na traktoru je v tom stylu že zezadu dopředu je natažená roura, ale traktor má i čelní hydrauliku takže to svázání je hlavně kvůli ní
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#50 Nový příspěvek od Terablick »

Tak ten je luxusní! Kdyby byl na prodej, mám zájem! Vážně :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#51 Nový příspěvek od Terablick »

Tomis_Zetor_3011 píše: sob říj 02, 2021 7:12 pm chapu, take jsem si loni poridil lopatu dozadu na 3.bod.
Jo ta je luxusní, jen na takhle malej stroj asi velká :) Lopatu bych si spích i sám, ale i když TZB má poměrně slušnej zdvih, pro mé potřeby je to málo, takže bych tam musel dát bu´d nějaké prodloužení, čímž se ještě zhorší ta stabilita, která je u třicítky už tak bídná, a nebo nějaké zvedací zařízení, ideálně vertikální (něco jako malou věž z VZV, ale se zdvihem třeba jen metr, a upnout to až do ní.

O tom závaží jsem taky přemýšlel, jenže to současně chce rovnou servo, protože už bez něj jsem rád že zatočím, na místě to je skoro nereálné, a nebo právě dát čelák, a do něj v případě potřeby něco nabrat, nebo jsem zvažoval rychloupínáíní, a místo lžíce tam dát třeba nějakej válec... Jenže když bude čelák, zas už nepotřebuju vzadu lžíci :D Max. box, a i ten čelák snadno nahradí (kromě nosnosti) :D
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#52 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

Terablick píše: úte říj 05, 2021 8:04 pm Jo ta je luxusní, jen na takhle malej stroj asi velká :) Lopatu bych si spích i sám, ale i když TZB má poměrně slušnej zdvih, pro mé potřeby je to málo, takže bych tam musel dát bu´d nějaké prodloužení, čímž se ještě zhorší ta stabilita, která je u třicítky už tak bídná, a nebo nějaké zvedací zařízení, ideálně vertikální (něco jako malou věž z VZV, ale se zdvihem třeba jen metr, a upnout to až do ní.
tak hlavne jsem chtel stejne sirokou nebo sirsi nez je traktor, kdyz potrebujes nekde ke zdi nebo ke kraji, tak jsem vzal 200cm, takze na mensi tereni upravy a vybagrovane zeme staci, sice obcas trochu po zadnich, ale zase kdyz nenabiras do plna, coz se stejne malo kdy podari, tak to pekne nadlehcuje predek a da se zatacet temer jednim prstem (udelal jsem si kouli na volant - vrele doporucuji 8) ). pokud potrebujes vetsi zdvih .. to je horsi, ma dve moznosti (vysky) pripnuti spodnich tahel cca o 15 cm nad sebou. .. takhle zdvih asi ramena cca 70cm plus brit dle toho jak je kratky/dlouhy 3. bod. je to s hydraulickym sklapenim, takze perfektni na vykladani. treba ted co celam hydroizolace kolem baraku na zavazeni sterku primo az ke zdi super, s koleckem bych se asi pekne nadrek :D

puvodne jsem si ji chtel vyrobit take zvlast, ale kdyz jsem spocital material, tak uz jsem byl temer na 15k a hlavne jsem to potreboval celkem rychle, abych mohl delat na baraku a bohuzel pri normalnim zamestani toho casu moc neni, ale ten celnak/podvazani bych si chtel asi udelat zvlast, tak hledam info kde co jak pripevnit a z jakeho materialu :)
Terablick píše: úte říj 05, 2021 8:04 pm O tom závaží jsem taky přemýšlel, jenže to současně chce rovnou servo, protože už bez něj jsem rád že zatočím, na místě to je skoro nereálné, a nebo právě dát čelák, a do něj v případě potřeby něco nabrat, nebo jsem zvažoval rychloupínáíní, a místo lžíce tam dát třeba nějakej válec... Jenže když bude čelák, zas už nepotřebuju vzadu lžíci :D Max. box, a i ten čelák snadno nahradí (kromě nosnosti) :D
to jo, kdyz by se ten predek zatizil celnakem tak bud do zadu zavazi nebo naberu neco tezkeho do lopaty, nebo zaprahnu podkop (700kg) a mam vyrovnano, jen to podvazat, abych ho nezlomil treba v prevodovce :/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#53 Nový příspěvek od Terablick »

Koule na volantu je super, ale ne u třicítky bez serva :D To bych musel mít tu lopatu trvale v TBZ aby mi to dovažovala, a jelikož mám celej pozemek v dost strmým svahu, tak by to asi nebylo ideální: :D

Jinak šířka jasný, jen mi prostě přijde na třicítku celkově dost masivní, ale když říkáš, že to funguje dobře... :) Já mám lehounkej box, nemá ani metrák, a když do něj dám 30cm písku, nebo ho naložím dřevem, jedu skoro po zadních... Samozřejmě nemám vepředu nic, ani závaží, ani závěs... Takže tohohle bych se celkem bál, ale vlastně něco podobného bych chtěl časem udělat taky, jen lehčí :)

S tou výškou je to jak píšeš, těch asi 70cm není problém, jenže to stačí tak na ten box a ruční přesun obsahu na/z korby valníkové dodávky co mám... Ale vysypat to už na korbu nejde... A asi ani ka klasickou káru za auto nebo traktor by to nestačilo... Proto bych rád něco, co zvedne podlahu boxu/lopaty dost vysoko, aby šla vysypat na korbu :) Samozřejmě ne třeba na Tatru, ale na ten vlek nebo dodávku, to znamená před dklopením spodek tak alespoň metr, spíš 120cm+. Na to co ty píšeš mi stačí ten muj box s hydraulickým třetím bodem :) Písek jsem s tim vozil běžně, a krásně to vysype, dokonce i na docela slušnou hromadu :)

To podvázání bych právě chtěl taky, i pro ten čelní ávěs, nakladač, a celkově vyztužení, a asi i dotížení traktoru, hlavně předku :)

Přesně, čelák by dával daleko víc možností jak si pohrát s vyvážením. Když něco těžkýho dám dozadu, dotížím to vepředu čelákem, když zas by byl těžkej čelák, dotížím to vzadu boxem/lopatou, nebo nějakým nářadím, břemenem... Takhle je ale předek furt moc lehkej, a současně závěs vzadu neni tak praktickej na spoustu věcí... Ale zas stačí to, když čelák neni :) Jen teda by to chtělo to servo, ale na tom taky pracuju :) A přední závěs s pohonem by byl požehnání no... :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#54 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tomis_Zetor_3011 píše: stř říj 06, 2021 10:16 am udelal jsem si kouli na volant - vrele doporucuji
A v řidičáku ji napsanou máš?
Číslem '40.11' na řidičském průkazu je vyznačen kód, který znamená 'Otočná rukojeť na volantu'. Harmonizovaný kód '40.11' řidičském průkazu patří do skupiny kódů 'Úprava řízení' začínajících na '40'. Kód '40.11' patří do kategorie kódů označujících přizpůsobení vozidla.

Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#55 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

Franta.cz píše: stř říj 06, 2021 5:20 pm
Tomis_Zetor_3011 píše: stř říj 06, 2021 10:16 am udelal jsem si kouli na volant - vrele doporucuji
A v řidičáku ji napsanou máš?
Číslem '40.11' na řidičském průkazu je vyznačen kód, který znamená 'Otočná rukojeť na volantu'. Harmonizovaný kód '40.11' řidičském průkazu patří do skupiny kódů 'Úprava řízení' začínajících na '40'. Kód '40.11' patří do kategorie kódů označujících přizpůsobení vozidla.
v ridicaku ji nemam zapsanou, ale asi myslis technicak .. jinak mam technicak jeste ten stary

Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#56 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

akorat by spis uz nekdo kdo ma udelane to podvazani mohl dat nejake tipy/fotky/nakresy a pod. :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#57 Nový příspěvek od Terablick »

Tomis_Zetor_3011 píše: čtv říj 07, 2021 11:40 am akorat by spis uz nekdo kdo ma udelane to podvazani mohl dat nejake tipy/fotky/nakresy a pod. :-/
8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tomis_Zetor_3011
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 05, 2021 11:43 pm
Bydliště: C.Krumlov

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#58 Nový příspěvek od Tomis_Zetor_3011 »

celkem smutne, ze je tady jen jeden clovek, ktery projevil alespon nejakou reakci. Nikdo se nechce ani trochu podelit o zkusenosti/informace ohledne celniho nakladaci ci podvazani??? :'(

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#59 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jestli to nejni třeba tím, že s ohledem na přední nápravu, jejíž svisláky i v normálním provozu nevykazují nijak extra životnost, se čelák u 3011 obecně nepovažuje za příliš dobrý nápad :)
Asi bych začal náhradou nápravy za silnější, účkovou z novějších řad, pokračoval posilovačem, aby se to při zatížení dalo utáhnout, pak samozřejmě podvázání, a blížíš se nákladově ceně silnějších traktorů, které už jsou k tomu uzpůsobeny. Takže se asi moc nelze divit, že takovýchhle úprav 3011-tek (kromě jednoduché přední radlice na vyhrnování hnoje z kravína) moc není.

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#60 Nový příspěvek od pavel sk »

A ak je tam este plechova (zvarenec) konzola prednej napravy, tak tam by som neuvazoval uz vôbec nad niejakym celakom. Tie zvarane konzoly lamalo uz ked tam bolo len to male zavazie (tehlicky). Naprava je kapitola sama o sebe ako popisal kolega vyssie.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“