Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#31 Nový příspěvek od Terablick »

Paráda, díky za ujištění :) A s kolama byl problém v čem? Disky?

Ty kola uletěly proč? :smich:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#32 Nový příspěvek od haven »

Přesně tak disky, časem praskly u šroubu a pak prolezl disk přes matky no prostě ty disky nejsou na to dělaný. No kola upadli protože ty svislí čepy tam byli asi od výroby,asi prostě únava materiálu, ale že ty kola upadli obě dvě kola na raz ale bomba to byla pořádná :smich:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#33 Nový příspěvek od Terablick »

No to věřim no :D Ale nechápu, že se ulomily ty čepy. Vždyť to je matroš jak blázen... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#34 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak to já se těm svislejm čepům nedivím vůbec, že upadly. Ono to vystrčení novejch kol na nesymetrickejch diskách směrem ven (rozšíření rozchodu) není vůbec dobrej nápad, tím zněkolikanásobíš ohybovej moment, kterým jsou svisláky namáhány. Na to nejsou stavěný. Rozšíření rozchodu se má dělat povysunutím nástavců z nápravnice, tím by se neměnilo zatížení svisláků na ohyb.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#35 Nový příspěvek od Terablick »

Jako ano, ale viděl jsi ty čepy? To jsou 40mm silné plné ocelové tyče :) Netvrdím, že jim to dělá dobře, ale že by mohly prasknout by mě nikdy nenapadlo. Spíš bych čekal ustřelené šrouby třeba...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#36 Nový příspěvek od StaPo3011 »

právěže viděl, měnil jsem manžety, ty hřídele na dvoutunovej traktor nic moc.
Ona ta 3011-tková přední náprava není zrovna držák ani v normálním provozu, ty svisláky se docela vytloukaj. Proto se divím že chceš na tu už takhle nic moc dimenzovanou nápravu dávat čelák, Sežeň si na to raději tu z novějších modelů, účkovou, ta je robustnější. A pod čelák nejlépe neodpruženou. Anebo aspoň nápravu ze 4011, ta je o dost mohutnější, skoro všechno je tam na průměru cca o 5mm silnější.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#37 Nový příspěvek od Terablick »

Nevím, viděl jsem čeláky na daleko slabších nápravách, a na rozdíl od jiných, nepotřebuju ho přetěžovat :) A taky nebude takhle vystrčenej dopředu. Když budu měnit nápravu, dělat čelák, dělat tohle, tamto, to můžu rovnou koupit jinej traktor už s nakladačem :) Potřebuju to hlavně levně... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#38 Nový příspěvek od jurex »

Z hovna bič neupleteš, tak bych to asi viděl

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#39 Nový příspěvek od Terablick »

To nehodlám, ale přecijen nakladače na 3011 se běžně dávaj, a když (nějakou dobu) vydržel i ten brutál na fotkách o pár příspěvků vejš, to na co ho potřebuju já vydrží "věčně" :) Přecijen obrovské kleště plné hnoje, dva metry před traktorem, jsou něco úplně jiného, než půl metru před traktorem třeba motor z auta nebo trám :) Potřebuju ten nakladač hlavně kolem baráku. Nemám farmu, zvířata, pole, louky atd, nic takového. Jen barák s velkou zahradou, plno krámů k přestěhování, a valníkovou dodávku, na které občas přivezu něco, co sám nezvládám vyložit a přestěhovat :) A protože žiju sám, a na samotě, nemám moc jiných možností jak to řešit :) Největší podíl budou věci do cca 100kg, jen sem tam to bude třeba 150-200kg, víc opravdu jen vzácně, a opatrně, klidně na volnoběh, na redukovanou jedničku :) Nikam nechvátám, jen se nechci úplně odrovnat ruční manipulací těžkých věcí v jedné osobě... Přední kola (disky) asi vyměním, a zbytek by měl vydržet... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#40 Nový příspěvek od haven »

Nikoho se na nic neptej a namontuj to tam :prace: mně taky každej zrazoval a říkal že se to zlomí bla bla bla atd. takový kecy jako tady co píšou, bez urážky :friends: já s tim každej rok vyvážím hnůj od slípek už 10 let haly sou 60 metrů dlouhý a 15 metru široký a výška hnoje je cca 50 až 60 cm a pro představu je to 18 Fliegl GIGANT vleček a dva baráky to postavilo tak pár tun to má za sebou a že tomu upadli kola se ani nedivím oprava asi 4000kč takže pár korun a jezdím dál :typek: . Sem si koupil zetor 7245 a chci nato taky nakladač a to sou teprve kecy a když mu řeknu ať si vezme vydle tak on rukama dělat nebude. Udělej si to podle svého uvážení a když něco práskne tak to zavaříš nobo vyměníš.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#41 Nový příspěvek od Terablick »

Tak nějak si to myslím taky :) Nakonec je to jen stroj na práci. Když něco povolí, opraví se to :) :friends:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#42 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nechcem ta urazit, ale rozmyslal jak chora sliepka. Sam pises ze potrebujes manipulovat bremana ( zelezo ) o hmotnosti cca. 200kg urcite aj viac. Nic take ako zemina, hnoj a pod. si nepominal. Vykasli sa na celny nakladac. Radsej si sprav do trojbodu zirafu. Je to rychle, efektivne a lacne riesenie. A pomozes si s nou velmi.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#43 Nový příspěvek od Terablick »

Tak si nejprve přečti co kdo píše :) Já píšu, že hlínu, natož hnůj, nepotřebuiju - nemám farmu ani zvířata :) O hnoji píše Haven, kterej tam ten nakladač už má, a ten hnůj s nim vozí :) Nakladač do trojbodu je fajn, ale má svoje velké nevýhody, kvůli kterým ho nechci. Samozřejmě pokud bych chtěl něco na "zemní práce", udělám si lžíci do trojbodu. Já ale potřebuju nakládat a skládat věci z dodávky - valníku, uklízet je do kolny atd, a to se s nakladačem do trojbodu dělá velmi špatně. Navíc 3011 se staví na zadní už s boxem s trochou dřeva (opravdu trochou - naházel jsem tam jen silnější větve, tak půl kubíku sypaného max, a jel jsem prakticky po zadních celou dobu), a to box máš hned u traktoru, ne třeba metr nebo dva za ním... Je prostě moc lehkej na předek. Celej traktor má 1250kg, z toho motor má kolik, tak 300kg? A je to jen krátkej tříválec, a lehká přední náprava. Takže 30% váhy vepředu, a 70% vzadu. Nakladač vepředu to tak akorát vyváží. Vzadu by to převážil ještě daleko víc, a ten traktor by už jezdil jen po zadních. A já mámkomplet celej pozemek ve svahu, většinou tak strmým, že auta s předním náhonem hrabou i na suchu... Takže i rozložení váhy je tu zásadní... ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#44 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ale jo,
pokud s tím budeš zacházet "katolicky" a budeš si vědom omezení (která jsme tu nadhodili), tak to asi půjde. A když si to budeš vyrábět sám, tak si taky uvědomíš, kde to bude mít slabá místa, a podle toho se k tomu chovat.
S omezenou použitelností čehokoliv zvedacího v ZADNÍM závěsu (pokud při jeho použití musíš většinou couvat) plně souhlasím. Sám mám udělanou menší radlici dozadu v kšandách, svůj účel (srovnání neprůjezdné lesní cesty zničené kdysi těžbou Lakatošema) sice splnila, ale pro nějaké lehčí shrnování bordelu po rovině uvažuju o úpravě tak, aby se dala uchytit i dopředu (tak trochu jsem s tím při konstrukci počítal, jen na to ještě nedošlo).
Proto taky tohle tvoje vlákno sleduju, a jsem zvědavej, zda/jak vymyslíš nějakej úchytnej pevnej bod vepředu před nápravou. Já nějakou teoretickou představu mám (a je dost podobná té tvojí - vodorovnej jekl vzadu uchycenej do převodovky ke zkrácené nosné trubce sekačky či kabiny, a vepředu do bodů určených pro přední závaží), ale v praxi nevím, zda to někde na něco nenarazí, tak doufám, že za mne případné slepé uličky vychytáš právě Ty :) :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#45 Nový příspěvek od Terablick »

Noo, tady bych si naopak spíš nechal poradit já :) Nemám představu kde to chytit vepředu a kam. Mám tam jen ten tenkej "plechovej" držák nápravy, a jinak jsem nenašel moc nic, kde by se to dalo rozumně chytit... Jen na držáky ochranné klece, mezi motorem a převodovkou, na trubku skrze zvon (tu se mi nedaří vůbec sehnat, takový rozměr trubky prostě neexistuje), a na převodovku v místě napojení portálů. Uvažoval jsem i o výměně držáku nápravy, jen nevím, jestli by ten co se dával třeba na 7xxx pasoval na motor... Případně něco vyrobit/nechat vyrobit... Já dopředu do TZB nechci dávat nic těžkého - jen sekačku AŽR 178 přestavěnou na AŽR 169, případně možná někdy vyjímečně mulčer, rotavátor, radlici na sníh, kterého tu leta nebylo víc jak 10-15cm, nebo rotační kartáč... Případně malý box, nebo závaží pro dovážení předku při větším zatížení zadku - dejme tomu do cca 200kg max, spíš míň. Závaží navíc plánuju udělat ve formě válce, který by sloužil i svému účelu - uhlazení nasypaného nebo kyprého povrchu, a mírnému zhutnění - například po srovnání příjezdové štěrkopískové cesty, která je po velkém dešti vždy vymletá, a písek smytý dole pod kopcem... Rovnání samotné bych dělal radlicí nebo boxem v zadním TBZ... V mém případě vlastně ta 3011 nouzově nahrazuje původně zamýšlený malotraktor (MT8 050/150, AGT a pod.), který se bohužel dneska nedá sehnat za rozumné peníze (do cca 120 tisíc bez nakladače, resp. do max. 150 s ním, v rozumném tech. stavu, nikoliv na kompletní GO)... Takže o jeho přetěžování bych se moc nebál :) Kdybych nepotřeboval PTO, ideálně i přední, koupil bych nějaký menší domaděl... Na stavbu nějak vůbec nemám čas, a ani možnosti vlastně ne... Doteď mám z budoucí dílny jen vykopanej základ, a nemám ani moc žádné dílenské vybavení, jehož nákup by se dneska rovnal ceně hotového traktoru, takže to postrádá smysl... :( A už teď vím, že na traktor si letos budu utrhovat chvilky jednou za pár týdnů... Rozvrh mám tak nabitej, že už teď vím, že 70% z toho co si plánuju letos udělat vůbec nestihnu... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“