Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#16 Nový příspěvek od Terablick »

Nikdo nemá fotku podvázání? :( Nebo nakladače - hlavně uchycení k traktoru?

Na netu jsem v inzerci narazil na pána co nakladače prodává, a po nějakém zkoumání jak to má řešené jsem zjistil, že Zetor 3011 (asi i další, možná všechny starší typy, možná dokonce celá UŘ I) má v převodovce jakýsi průvlak, kam se dá parádne uchytit cokoliv :) On samozřejmě na všech nákresech je, jenže z nich není patrné o co jde, a že to vede skrz celou převodovku. A on podle všeho používá právě ten, plus dopředu takovou "opěrku" k držáku přední nápravy, a prý to stačí, a není potřeba ani podvázání.... :-/ Ten nakladač má být na 200kg, ale je poměrně dlouhej, takže když bych udělal kratší, asi by mohl být i na 250 :) Což mi stačí :) Ale popravdě nakladač bez podvázání se mi zdá být trochu divočina... :-/ Na druhou stranu právě ten průvlak by se dal do toho podvázání zakomponovat jako další kotevní bod, což je dobře, protože od spoje motoru a převodovky dozadu vlastně moc není za co se kde chytit... Až zezadu převodovky, a nebo na portálech, ale ty josu zase dost jnde šířkově... Právě proto sháním ty fotky jak to má kdo řešené - kde uchycené, jak udělané... Ale ten průvlak je tam dost šikovně, a vypadá relativně pevně :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#17 Nový příspěvek od pavel sk »

Tym prievlakom je myslena priecna diera cez zvon spojky, kde sa vklada nostna rura uchytenia kabiny. Kabria tam maju take zaslepky aby tam nesiel ku spojke bordel.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#18 Nový příspěvek od stanik84 »

Tady to máš na fotce - je to ta silná trubka k uchyvení kabiny, jak píše Pavel.sk : https://www.blazek-jbl.cz/editor/image/ ... _127_l.jpg

Je to takové poloviční podvázání. Pak se dělá až dozadu k šavlím. UKT to mají doplněné dlouhou tyčí, která slouží ke stažení traktoru. Když to tam není, tak dostávájí záhul všechny spoje - teče olej kolem prsou, praskají příruby motoru a převodovky, praská i rozvodovka - k tomu podvázání jsou přitažený portály. Nebo zlomíš traktor.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#19 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie tyce sa vzadu bezne chytaju na sroby ktore drzia portale ku rozvodovke. Ja mam tyc vzadu chytenu cez 3 tie sroby. Bez nich dolne podviazanie sluzy iba ako lože pre uchytenie nakladaca a traktor praskne ako je spomenute vyssie.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#20 Nový příspěvek od pidi »

Jo, já to mám v zadních portalech a k tomu silnostěnnou trubku kolem spojky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Jojo, to je ono. Ale kabina u 3011 na tom chycená neni. Mám verzi s origo kabinou i rámem, a ta díra je normálně zaslepená plechama. Ty jsem pak sundal, když jsem zjistil, že to nevede do oleje, a nápad byl na světě :) A jestliže se to tak používá, tím líp :) Mám právě v plánu zakomponovat to do toho mého podvázání. Protože ale rozhodně nestavím žádné namáhané UKT, ale hobby traktorek k baráku, a největší zátěž bude čelní nakladač na cca 250kg, na příležitostné použití, nehodlám to zase dramatizovat až moc. Na netu dokonce prodávají nakladač pro 3011 úplně bez podvázání, a taky to prej funguje v pohodě :) Já podvázání udělám, ale jen od předku (přední nápravy) po portály, dál asi ne. A vyztužím ho právě touhle trubkou, a chytnu to ještě tam, kde je origo chycenej ochrannej rám, tedy na spoj motor-převodovka. Čili to bude na 4 šrouby vepředu, 4 uprostřed, 4-6 na trubku a 4 vzadu (každá strana 16-18 šroubů + trubka skrz ten zvon, která to celé spojí a zpevní), a chtěl bych to provázat k sobě, kromě té trubky, ještě vepředu u motoru - asi bych to spojil s nosníkem nápravy, kterej chci vyztužit, nebo předělat... Takže obavy o pevnost nemám :) Jen bych to chtěl vidět někde nafocený v reálu, hlavně to uchycení k nápravě a motoru... Kabinu tam vracet už nebudu, neni moc praktická, blbě se do ní leze, takže zatím cabrio, a časem možná vlastní bouda ve stylu 7xxx. A nebo jen ROPS (možná jednoduchej celorám) a sluneční/dešťová stříška...

Taky uvažuju nad tím, jestli by mi pro tu sekačku nestačil jen ten nakladač samotnej, bez předního tříbodového závěsu... Dneska se to poměrně často používá, a ušetřilo by to dost složitostí... Náhon musím tak jako tak řešit asi hydromotorem, takže mi to přijde snazší i pohodlnější...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#22 Nový příspěvek od stanik84 »


Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#23 Nový příspěvek od Terablick »

Super, díky moc :) Takhle nějak si to představuju i u sebe :) A evidentně to stačí i a 750kg nakladač, takže pohoda :) Díky :friends:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jzka
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 16, 2021 6:55 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#24 Nový příspěvek od Jzka »

Terablick píše: ned kvě 31, 2020 12:47 pm Nikdo nemá fotku podvázání? :( Nebo nakladače - hlavně uchycení k traktoru?

Na netu jsem v inzerci narazil na pána co nakladače prodává, a po nějakém zkoumání jak to má řešené jsem zjistil, že Zetor 3011 (asi i další, možná všechny starší typy, možná dokonce celá UŘ I) má v převodovce jakýsi průvlak, kam se dá parádne uchytit cokoliv :) On samozřejmě na všech nákresech je, jenže z nich není patrné o co jde, a že to vede skrz celou převodovku. A on podle všeho používá právě ten, plus dopředu takovou "opěrku" k držáku přední nápravy, a prý to stačí, a není potřeba ani podvázání.... :-/ Ten nakladač má být na 200kg, ale je poměrně dlouhej, takže když bych udělal kratší, asi by mohl být i na 250 :) Což mi stačí :) Ale popravdě nakladač bez podvázání se mi zdá být trochu divočina... :-/ Na druhou stranu právě ten průvlak by se dal do toho podvázání zakomponovat jako další kotevní bod, což je dobře, protože od spoje motoru a převodovky dozadu vlastně moc není za co se kde chytit... Až zezadu převodovky, a nebo na portálech, ale ty josu zase dost jnde šířkově... Právě proto sháním ty fotky jak to má kdo řešené - kde uchycené, jak udělané... Ale ten průvlak je tam dost šikovně, a vypadá relativně pevně :)
Je nakladač už na světě? Je možno poslat nějaké fotky?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#25 Nový příspěvek od Terablick »

Bohužel zdaleka ne. Nakoupil jsem jen materiál, ale traktor je stále rozebranej kvůli brzdám (nedaří se mi sehnat bubny), a jinak jsem na něj vůbec nesáhl... Poslední 2-3 roky je to celkově bída... :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#26 Nový příspěvek od oco13 »

Ja by som si tak troška dovolil pochybovať o tom že človeku postačí tých 250kg. Vidím to na sebe, mám polovicu zo Zetora a už mi je 400kg na vidlách málo. :pohlavek:

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#27 Nový příspěvek od jurex »

Někde tu byl zmíněný termín "drobné terénní úpravy" a tam je těch 250kg málo, tam se to dost násobí a nedej bože chytit třeba kořen a hned je něco ohlé nebo zlomené...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Moja uzávierka :'( :'(

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#29 Nový příspěvek od Terablick »

Ty terénní úpravy berte s rezervou :) Je to jen 3011 bez předku :) Spíš by šlo o nějaké rozrušení terénu nějakou zadní radlicí, hrotama, bránama se zátěží a podobně, a pak to jen nakladačem nějak porovnat a přemístit :) Nebo dosypat někde štěrkopísek, a pak ho trochu rozhrnout... Rozhodně nečekám, že bych tím nakladačem ryl do země :) Samotný nakladač je masivní tovární výrobek (ND5-014, což je nakladač na 1,5 tuny, co se dával na všechny starší Zetory, včetně Crystala :) ). Ale mám jen ten základ, tedy samotný rám nakladače a jednu polovinu upínání na traktor (tu co je na nakladači - tu co zůstává na traktoru nemám). Vyrábět tedy budu jen uchycení na traktor (tu polovinu co je na traktoru trvale), podvázání, a nářadí (lžíci atd). Spíš než o pevnost toho nakladače se bojím o pevnost toho traktoru :) A rozhodně s jeho vahou a bez předku se dřív zastaví, než by něco povolilo :) Hlavní účel bude drobná manipulace v rámci pozemku kolem baráku. Nestavím (mám 20 let postaveno), nejsem zemědělec ani farmář, nemám zvířata (kromě koček), ani nic takového. Mám to prostě k baráku s velkou zahradou, loukou, kusem lesa, a ke kutilské dílně :) Tuhle převézt motor z auta, támhle kastli, jinde zase vyložit/naložit trám nebo lžíci štěrkopísku na srovnání cesty, zvednout, přemístit, rozhrnout... Asi sem tam něco bude víc jak těch 250kg, ale všichni víme, jak to je s dimenzováním, a pak s reálným využíváním našich strojů :) Buď to snese, nebo se to pak opraví :red: A u toho nakladače samotného strach opravdu nemám, ten snese víc, než váží celá ta 3011 :D
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

haven
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Podvázání a čelní nakladač u Zetoru 3011

#30 Nový příspěvek od haven »

Ahoj mám na 4011 nakladač je tam asi 14 let predni naprava jetam kulata originál stou žádnej problem neni a je odpružená, origo konzolu musel sem dat novou a trochu vystužit :prace: největší problem byl s kolama :prace: :prace: :prace: tak sem tam dal kola z Avie 8) https://postimg.cc/NK8hK9h1 a nakonec trochu pro pobaveni https://postimg.cc/dZByMxdL :smich: :smich: :smich: https://postimg.cc/t15QWHtQ https://postimg.cc/nMTrZ66W a asi nejvic co sem stim zvedal tak byla vysokozdvižna věž nejakej bulhar podstivi kus železa 750kg

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“