Typ převodovky u 5745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tonda11
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 26, 2020 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Typ převodovky u 5745

#1 Nový příspěvek od Tonda11 »

Ahoj.
Vlastním Zetor 5745 - na přední nápravě dolů je číslo 5745, motor má číslo 5501, čísla čitelně od výroby viditelné. Což je v pohodě. Ale zaráží mě nálitek na převodovce 67 a hydraulice 67. Tak sem hledal a googlil ale nepodařilo se mi najít použitý typ převodovky a hydrauliky od výroby...
Díky za odpověď.
Zetor 5745-7745

jakubTN
Příspěvky: 141
Registrován: pát říj 07, 2011 8:34 am
Bydliště: Trenčín

Re: Typ převodovky u 5745

#2 Nový příspěvek od jakubTN »

Aj ja mam na5745 na prevodovke 67

Uživatelský avatar
Tonda11
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 26, 2020 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Re: Typ převodovky u 5745

#3 Nový příspěvek od Tonda11 »

A tím pádem je další dotaz ten zda by šel-což tipuju že půjde namísto motoru 5501 osadit motor 6901,7001- bych viděl raději a to skrz výhřev bloku - těleso. Zda by s tím neměla problémy převodovka a hydraulika. Mám v plánu nejprve vyměnit motor za druhý bo tenhle silově a zátěžově celkem odchází. Používaný naviják Krpan, štěpkovač, sklopka v létě sena.Tudiž využití je. A poté výměna za těžkou nápravu. To bude další otázka zda budou převody sedět atd.
Zetor 5745-7745

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: Typ převodovky u 5745

#4 Nový příspěvek od Stefekl »

Motor prehodit muzes, vsechno pasuje, take jsem menil 6901 za 5501. Rozdil je to obrovsky. Jen jestli mas traktor s papirama, tak budes muset poresit aby sedel typ co mas vyrazeny na bloku s typem motoru v technicaku, jinak te z technicke vyhodi. Napravu vymenit za tezkou muzes taky, ale musis jak pises, pohlidat prevody. Nekde tu je na foru tabulka z knihy od Lupomecha, kde jsou uvedeny vsechny mozne kombinace vcetne rozmeru pneumatik.

Uživatelský avatar
Tonda11
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 26, 2020 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Re: Typ převodovky u 5745

#5 Nový příspěvek od Tonda11 »

Díky za info. Tak nějak sem s tím počítal. Možná ještě letos dojezdím, tedy jestli vydrží. Bo spojka při zahřatém stavu celkem horší řadí. Olej zatím moc nedomnívám ale už takový laskavý zvuk možná pečak. Větší GO mám v plánu v zimě. První motor, nápravu až později. Jak to zvládá hydraulika, převodovka a portály když je motor o hodně silnější. Taky máš lehkou manžetovou nápravu? Jak
spolupracuje menzetovka a 6901 popřípadě 7001 se musí člověk celkem asi hlídat skrz poloosy přední nápravy, atd... z toho mám celkem lufty!
Zetor 5745-7745

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: Typ převodovky u 5745

#6 Nový příspěvek od Stefekl »

Na hydrauliku, prevodovku a manzetovku silnejsi motor nema vubec vliv. Hydraulika a prevodovka je s minimem zmen stejna na vsech majorech. Na manzetovce je k ochrane poloos pretezovaci prokluzova spojka. Traktor ti bude fungovat stejne jak doposud, ale bude na tom postatne lip v tahu a bude mit vetsi spotrebu.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Typ převodovky u 5745

#7 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Bych doporucil vymenit komplet portaly vzadu, aby ti ten motor tim vykonem neroskubal poloosy :( :smich: :smich: :D

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Typ převodovky u 5745

#8 Nový příspěvek od lukisek 099 »

dělal jsem si legraci 8)
mám 6748 s těžkym předkem a asi rok v ní mám motor 7701do budoucna proběhne přestavba na turbo pokud budou nějaké chechtáky na víc. dále mám 5748 a do ní chystám motor 7201.
ted sem jednomu měnil motor na 5645 měl tam dýchavičnou 5501 tak se tam hodila už 69ka jede to uplně jinak proběhla taky výměna přední nápravy za těžkou protože má na traktoru čelní nakladač ta manžetovka to nemá ráda... převodovka to vše snáší spíš pokud by mělo dojít k nějakému problému tak to bude mezičlánek mezi sedačkou a volantem. o hydraulice je zbytečné mluvit naní silnější motor nemá vubec vliv.
jinak jak tady někdo psal manžetovka má přetěžovací spojku a pokud není dorvaná na fest tak ti poloosy vní taky nepraskou.
no a závěrem pokud budeš chtít těžky předek tak třeba ted nate 56tce co sem řešil jdou přední kola lehce pomaleji oproti zadku jedna věc je že přední pneu sou holé a zadek zánovní takže jak se obuje nové pneu tak by to teoreticky mělo byt ok. jinak by se musely dat na zadek menší anebo spomalit portály popřípadě zrychlit diferák v přední nápravě ale to je ten horší scenař. ted tam sou v předu na těžké 11,2-24 a vzadu 16,9-28

Uživatelský avatar
Tonda11
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 26, 2020 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Re: Typ převodovky u 5745

#9 Nový příspěvek od Tonda11 »

Tak to díky za informace. Jak jsem říkal viz výše nejprve motor a pak až náprava. Bo je to ranec minimálně 50tis. motor 7001 a náprava taky tak i víc. Pokud se nemýlím rozdíl mezi 6901- a 7001 je pouze ve výhřevu bloku, nebo ještě v něčem jiném?Dotaz ohledně výměny motoru pouze se prohodí nebo je ještě počítat s nějakým překvapením navíc. .? Jak jste vyřešili papíry se změnou motoru a nápravy? Když letos udělám motor a nápravu až za rok. Dotaz je zda se poté demontuje manžetovka a nahradí se těžkou nebo budu muset řešit ještě jiné. Asi to poté bude chťít i orstu bo obyčejný posilovač už je blbost asi ponechat. Děkuji za informace.
Zetor 5745-7745

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Typ převodovky u 5745

#10 Nový příspěvek od lukisek 099 »

jde oto zdali má traktor platnou stk nebo kdy vubec byl na stk pokud nebyl ještě focen dá se naskládat na něj co uveze :smich: potom už to je teda horší ale záleží vše o lidech co ti stk dělaji.
většinu k výměně nápravy sem psal výš. hlavně teda nápravu koupiš za 70tis ale ještě do ni nasypeš ten stav muže být někdy hodně mizerný... z nápravou sem měnil i tu spodní přídavnou převodovku myslel jsem původně že ji nechám ale nepasovaly drážky co lezly z převodovky většinou ji prodejci dávají k napravě i s kardánem takže se vypustil olej z převodovky a vyměnil se kus za kus je to 8 šroubu hned sem ju přetěsnil at se doní nemusí příště lezt. no výměna motoru je celkem vpoho spíš pokud bys to pulil hned udělat spojku nedávat tam starou a za pul roku bys doní zase lez... to samé středový čep na nápravě bych vyměnil když to bude rozházené... reduktory a drobnosti kolem už uděláš normálně z nápravou na traktoru ale pak měnit po sleze čep a znova to kuchat je nesmylsl takže sehnat komponenty rozhodit tvuj zjistit co je špatné vyměnit a skládat.

hydrostatické řízení mám jak na 6748 tak na 5748 spokojenost ten posilovač to je bída na solo traktor budiž ale pokud bys plánoval čelák....

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: Typ převodovky u 5745

#11 Nový příspěvek od Stefekl »

7001 ma jine vstrikovaci cerpadlo s centralnim mazanim, 6901 ma v cerpadle solo olejovou napln. Jinak jsou ty motory tusim stejne.
Co se tyce dokladu, tak typ motoru uz dnes legalne nezmenis, muzes vymenit 5501 za 5501 ale oficialne jinej motor do traktoru dat nemuzes. Pokud dojedes na STK a nebude sedet typ motoru co mas vyrazeny na bloku s typem co mas v TP, tak te vyhodi. Jak to vyresit si domysli sam.
Co se tyce napravy-tady si nejsem uplne jistej, mozna ostatni doplni. Ale hnanou napravu uz tam mas a hnanou napravu mas v TP, takze nebudou sedet akorat rozmery pneu a disku. To se da vyresit pres zetor, podas zadost, zaplatis 6500kc, zetor ti posle osvedceni s tim zajdes na urad a na urade ti kola dopisou. Hotovo. Jedine co nebude sedet, budou hmotnosti, ale to asi nikdo resit nebude.
Orsta by byla fajn, ale na STK te s ni pravdepodobne vyhodi. Zalezi co mas u vas za techniky, ale u nas je to nekompromisni.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Typ převodovky u 5745

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

7001 ma cerpadlo este stare s osobytnou naplnou ako aj 6901. Ziadne central mazanie :tyty:
Naposledy upravil(a) pavel sk dne stř dub 29, 2020 9:45 pm, celkem upraveno 1 x.

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: Typ převodovky u 5745

#13 Nový příspěvek od Stefekl »

jaj, pravda, sorry za mystifikaci, Pavel ma pravdu...

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Typ převodovky u 5745

#14 Nový příspěvek od pavolmakys »

lukisek99:
Tiez som prehadzoval tazku napravu za manzetovku, v prevodoch nemozem byt problem, musi ti to robit to zodratie prednych kolies. Ak sa s tazkou napravou vymeni aj pridavna prevodovka , tazka potrebujme pri tych istych zadnych kolesach 51 zubove kolecko, manzetovka 49 (je to aj tym ze manzetovka ma predne kolesa mensie 9,5/24, tazka 11,2/24), tak to musi ist trochu v predstihu.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Typ převodovky u 5745

#15 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pavol a co když ta 56ka bude mít zadní portály do rychla?
tak jak sem to řešil na mojí 5748... v portálech byly střeva na 30km dal jsem tam na 25 bo jsem je měl doma a předek se srovnal a jde už i rychleji lehce předtím stím nešlo jezdit tos viděl jak přední kola jakoby mají tendenci stát jak je zadek hrnul mám tam teda předek z 5245 tu jugo nápravu a kolečko v přídavce 51zubu

uvidíme co ten kluk jak obuje ten předek na nové jak se to bude chovat ten těžky na te 5645

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“