Problém se startem

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se startem

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak potom ten co to cerpadlo robil pouzil naozaj niejake šmejd elementy :-/ .

ovečkař
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 18, 2015 6:39 pm
Bydliště: Králíky

Re: Problém se startem

#32 Nový příspěvek od ovečkař »

Tak my to pán rozdělal a vypadá to že to dělá něco v mot. oleji. Předělal to jako u starých čerpadel se svou náplní a dnes lisování 7 hodin v kuse a zatím dobrý. Uvidím o víkendu až pojedu další jestli nastartuje a pojede dál. nevím co dával ten chlap předemnou za mot. olej a co ten lepší co dávám rozpustil.

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Problém se startem

#33 Nový příspěvek od sustodp »

ten olej treba co najrychlejsie vymenit, ked sa pridreli elementy tak sa pridru aj ine veci(kluka, vacka,atd) v motore boli pravdepodobne usadene laky a ine sajrajty ktore stary olej nerozpustal a novy olej ich rozpustil a teraz je ten sajrajt jeho sucastou. hlavne menit olej ked je motor riadne zohriaty. pod 60 stupnov vraj tie laky ktore sa vytvaraju z oleja a biozlozky paliva ostavaju nalepene na stenach vo vnutri bloku a tak ostavaju v motore aj po vymene oleja. vyzera to tak ze olej stratil mazaciu schopnost. teda aspon tak som si to vygooglil pred casom ked som sa snazil nastudovat si nieco o motorovych olejoch.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Problém se startem

#34 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ten olej ale nesedi s teoriou zadretých elementov. :tyty:
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Problém se startem

#35 Nový příspěvek od sustodp »

ked nad tym rozmyslam tak je pravda ze elementy by s olejom nemali vobec prist do styku :-/ ale vymenil by som ho aj tak.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se startem

#36 Nový příspěvek od pavel sk »

Staci ak mu ich chytilo dole na zdvihákoch kde olej este zdviháky maze. Ak by bola na chybe nafta tak mu moze zalepit aj ihlu vo vstrekoch. Ale niesom cerpadlar. Uvidi co mu povie nato odbornik.

ovečkař
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 18, 2015 6:39 pm
Bydliště: Králíky

Re: Problém se startem

#37 Nový příspěvek od ovečkař »

Tak od té doby co má čerpadlo svoji olejovou náplň je vše v pořádku. Zítra se jde měnit olej v motoru protože je problém v něm. Při startu to jakoby pleskne takže to asi vypadá že se přidírají ventily a tak honem dát jiný olej.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Problém se startem

#38 Nový příspěvek od Brendak »

Traktor používám velice málo. Olej je M6AD. Měním ho asi po 3 letech. To se začne měnit zvuk motoru. Ne že bych to doporučoval. Olej bych měl měnit každý rok , ale jezdím opravdu málo. Vstřikovací čerpadlo má svoji náplň.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Problém se startem

#39 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, mám na motoru 7701 vpodstatě stejný problém jako v úvodním příspěvku tohoto vlákna. Traktor normálně fungoval, 4 hodiny jsem lisoval seno, pak jsem s lisem jel 10km domů, celou dobu motor běžel bez problému, po příjezdu lehly otáčky a motor zdechnul. Potřeboval jsem nastartovat kvůli zatlačení lisu do stodoly, tak jsem to zkusil, otáčky vylítly na maximum, na plyn to nereagovalo, po chvili to spadlo asi na 1500 otáček a pak to zase lehlo. Tímhle stylem jsem nějak traktor zavezl domu a řeším co s tím. Ruční čerpání nafty nemá moc pškný chod a z vratky nestříká nafta - je možný že jsou tyhle problémy způsobený jen dopravním čerpadlem nebo to i tak chce nechat zkontrolovat čerpadlo?

Druhá věc je - neznám v okolí žádného opraváře čerpadel. Motor byl před cca 300mth na GO ve Valašským Meziříčí, tak bych asi teď zkusil někoho jinýho. Teď jsem telefonicky jsem mluvil s panem Packem z Náchoda (http://www.opravy-motorpal.cz/) a přemýšlím, že bych mu čerpadlo poslal. Máte jeho práci někdo vyzkoušenou? Můžete ho doporučit? Jde mi hlavně o to, aby dovnitř dával kvalitní díly, aby to chvíli vydrželo. Nejde mi primárně o cenu...

Třetí věc - pokud bude číst někdo z jihu čech - neznáte nějakýho spolehlivýho opraváře tady odsud?

Vizir píše: úte říj 15, 2019 5:02 pm Zdravím, asi po hodinové pauze na svačinu, sednu do 7245 a chci nastartovat. Jenže motor nechytá, jako by neměl naftu. Po dlouhém startování na plný plyn se podařilo, že motor chytil. Ale uplně s minimálníma otáčkama, ovšem po tak 8 sekundách se rozeběhl do snad maxima, v něm vydržel možná dalších 8 sekund a pak rychle chcípl. Průběh nešel nijak regulovat přidáváním nebo ubíráním plynu. Jen ten start na max dávku, jinak to nešlo nastartovat.
A přitom maximu nejde zase nijak ubrat.
Zkusil jsem to asi 5 x, víc jsem to nechtěl trápit.

Napadá někoho co by to mohlo dělat? Než začnu vymontovávat čerpado.
Jinak před tou pauzou traktor normálně jezdil, nic divného při startu ani při běhu motoru jsem nepozoroval.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém se startem

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Toto s naftou nema nic. Mozu ti viaznut elementy alebo blbne regulator cerpadla. Cerpadlo jedine demontovat, ocistit a odviest alebo poslat cerpadlarovy co tomu rozumie. Popisat mu presne problem co to stváralo a nech ti urobi riadnu GO.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Problém se startem

#41 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, chtěl bych se jen podělit o novou zkušenost. Jak už jsem psal níž: zničehonic, po příjezdu z lisování, přestalo fungovat vstřikovací čerpadlo. Odvezl jsem jej do opravy a výměnou přivezl jiné. Po montáži do traktora motor běží, ale ručním plynem se nedají nastavit otáčký mezi 550 a 1100, podle mně je něco špatně s regulátorem. S firmou, odkud jsem čerpadlo bral, jsem se domluvil na reklamaci, ale i tak dávám video, kde jsem se to chování pokusil natočit, pro zajímavost, jestli jste se s tím už setkali...
https://youtu.be/U1sxcrMDUk8

Ke konci videa je vidět jak se snažím pákou ručního plynu pomalu snižovat otáčky, ale v určitým okamžiku, to místo na +/-1000 otáček padne až na 200 a pak se to zase sebere na 550...

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Problém se startem

#42 Nový příspěvek od gepoting »

v jiznich cechach to delal pan Mrvik z Mirovic.Je to důchodce,kdyz jsem tam byl,zavadelo se zrovna eet,nadaval na to,rikal,ze se na to vykasle,tak nevim jestli jeste funguje.Tady je telefon 602559426,za zeptani nic nedas.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém se startem

#43 Nový příspěvek od thovt »

Vstřikovací čerpadlo je mazané tlakem oleje z motoru nebo se do čerpadla leje vlastní náplň.
Když běží na sucho většinou nefunguje regulátor

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Problém se startem

#44 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, o oleji vim, pred výměnou čerpadla jsem dal olej nový (M7ADSIII 15W40) a za běhu motoru jsem zkusil povolit holendr na přívodu - olej tam jde. Zkusím ještě povolit výpustní šroub v komoře regulátoru - kolik cca oleje by mělo vytéct?

Děkuju za kontakt, uložím si ho, ale teď už jsem v kolotoči s firmou, kde jsem koupil jiné čerpadlo výměnou. 7. září by mělo být opravené moje původní čerpadlo. Nevím kde to nechávají opravovat, tyhle informace mi asi neřeknou. Každopádně nevím co budu dělat když to zase nepůjde. Peníze mi asi nevrátí :-/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém se startem

#45 Nový příspěvek od thovt »

Moc toho oleje není něco kolem 1dcl, u čerpadla přepad ten určuje hladinu., může být vidět i hladinová ryska, šipka, záleží v jaké době bylo vyrobené.
Víš o tom když montuješ repasované čerpadlo se má naplnit motorovým olejem, přebytek ti nateče do vany motoru, jde naplnit přes přepad.
Některým čerpadlům se k regulátorům dává olej některým ne.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“