Zetor 7211 problém se spojkou

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Zetor 7211 problém se spojkou

#1 Nový příspěvek od Ogar69 »

Ahoj, mám problém se spojkou u 7211. Traktor je po kompletní go, vše nové. Spojku jsem seřídil dle návodu ještě když byl motor od převodovky. Hlavní lamela 21mm, lamela vývodu 33mm. Po smontování jsem odvzdušnil válec, vše funguje, vše se pohybuje. ale spojka málo vystavuje a řadím přes zuby a vyřazovat jde dost těžko, fakt musí za radičku pořádně vzít, abych to dostal do neutrálu. Nevíte prosím ještě na co se podívat? Přijde mi jako by se ten hydraulický válec málo vysouval.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

To si kde vzal take miery??? Packy pojazdovej spojky sa nastvuju na 25mm od zahlbenia v stite a packy psojky PTO na 37mm. Preto radis cez zuby.

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#3 Nový příspěvek od Ogar69 »

Tak když to nemeris od vybrání jsou ty rozměry o 4mm menší

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja neviem odkial si to meral. Ja mam na to mierky a meriam od zahlbenia. Mas potom spojku riadne odvzdusnenu??? Aka sa tvori vôla medzi loziskom a packamy ked je spojka v klude nevytlacena? Predpokladam ze si nemontoval velku prizinu pred vytlacne lozisko ako ju mali 70XX a starsie modely? Nedavno sa tu taky problem riesil :smich:

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#5 Nový příspěvek od Ogar69 »

No dával jsem díly podle katalogu, ale je to už 5 let, od té doby traktor stál, protože nebyl hotový. A startoval jsem ho až ted. Vůle mezi ložiskem a packama je cca max 0,5mm.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to skus este odvzdusnit.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Brzdicku predlohy mas nastavenu???

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#8 Nový příspěvek od Ogar69 »

Nastavoval jsem ji podle oka. Odvzdusnoval jsem to asi 3x. Dá se nějak poznat jestli by nebyla špatně dána lamela na pojezd? Pistek vysouva cca 13mm a pedál spojky má vůli cca 3cm myslím tím pedál ne ta tyčka. A tyčka má prázdný chod tak do 5mm. Už opravdu netuším čím to může být. Známý tvrdí že je otočena pojezdova lamela. Ale nepřijde mi to s traktorem jsem normálně jel radit šlo, ale musel jsem to tam dávat silou a někdy to šlo při rozjezdu přes zuby.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Pedal by az po valcek nemal mat nikde vôle. Lamela sa montuje dlksou stranou drazkoveho unašača ku klukovej hriadeli. Ak by si ju mal opacne tak spojku nevypnes vôbec. Pri spojeni traktora by sa celnou plochou unasaca oprela o celnu plochu hriadele PTO.

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#10 Nový příspěvek od Ogar69 »

Pro názornost posílám fotky jak to mám složené. Fotky jsou ve stavu kdy na pedál nepůsobí žádná síla, tj klidový stav. A video kde je patrný mrtvý chod pedálu. Fakt nějak netuším kde už je problém a nechce se mi půlit traktor.

https://ogar69.rajce.idnes.cz/Zetor_spojka_problem/

https://www.youtube.com/watch?v=qXYitG- ... e=youtu.be

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

S foto to vypada v poriadku a ta vôla na videu je prijatelna. Ja mam v robote na traktore mozno kus mensiu. Pri vytlaceni spojky obvykle chodi vidlicka s valceka cca 20mm. Vsetky tri packy maju ku lozisku rovnaku vôlu?? Nemohla sa ti niektora rozladit? srobovakom si pretacaj a skontroluj vsetky tri packy ci maju rovnaku polohu voci lozisku.

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#12 Nový příspěvek od Ogar69 »

Všechny páky jsem právě kontroloval speciální měrkou aby měli 25mm. Pístek z válce co tlačí na vidličku se vysune o 13mm. Jako je to fakt na p.... kontrolovali jsme se známým do dělá v JZD na dílně úplně vše a jediné co řekl, že nejspíš je otočená lamela. A opravdu se mi nechce půlit, vše je nastříkané a složené......

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#13 Nový příspěvek od Ogar69 »

Jedině mě ještě napadá, že by mi dali špatný díly. Měnily jsme obě lamely, i ovládací vidličky co jsou v obalu převodovky, dál se měnili obě ložiska a je nový ovládací válec spojky. A ještě mě napadá, že není seřízené táhlo spojky vývodu, ale to by nemělo mít vliv. Prostě celý traktor byl komplet rozložený a pak složený.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Este skus nastavit vôlu medzi loziskom spojky PTO aby sa ta dala vypnut pakov. A skus radit ked bude spojka PTO vypnuta. Ak nebude skrtat a bude sa dat lahko radit, tak mas lamelu s Polska s hrubym stredom a ta sa mierne oprela o lamelu spojky PTO. A ta ti ju moze unasat. Jeden cas u nas take lamely "Polske nepodarky" kolovali v predaji. Ked som polozil lamely (tu novu) a staru origo vedla seba na lezato na rovnu podlozku, tak ta nova Polska lamela stala o jednu polku oblozenia vyssie (cca 3mm). Proste bol ten stredovy unasac celkovo hrubsi na strane ku lamele spojky PTO, a tam sa o seba mierne treli.

Ogar69
Příspěvky: 113
Registrován: pon pro 26, 2011 8:25 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: Zetor 7211 problém se spojkou

#15 Nový příspěvek od Ogar69 »

Tak to vidím na rozpojení. Pak dám vědět, čím to bylo.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“