kuličkové řízení Z 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
franta.standa
Příspěvky: 31
Registrován: pon pro 19, 2011 6:34 pm
Bydliště: olomouc

kuličkové řízení Z 4011

#1 Nový příspěvek od franta.standa »

poradí prosím někdo jak na přestavbu, výměnu maticového řízení za kul.řízení ?Co je potřeba ubrousit apd.prosím pouze od někoho kdo tuto výměnu opravdu dělal,teorie mě moc nepomůže.předem děkuji

radonzo
Příspěvky: 809
Registrován: ned led 04, 2009 7:49 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: kuličkové řízení Z 4011

#2 Nový příspěvek od radonzo »

Mám kuličkové na třicítce, vybrousil sem nálitek na převodovce ve kterém drží spodní ložisko hřídele volantu maticového řízení, aby to mělo plný rejd na obě strany, jinak to nevychází. Ta třicítka má menší skřínku řízení, musel sem na soustruhu upravit i tu hřídel na které je páka řízení, do čtyřicítky to vleze bez úprav, co sem tehdy pročítal.

Jinak stačí jen koupit všechny díly co tam mají být, sloupek řízení+ložisko, matice, trubka distanční, gufero.. hřídel řízení, kuličkové řízení+ čepy+ podložky vymezovací. Řídící tyč sem použil z původní, dodatečně sem schrastil tu hrubší co tam má být.
736163058

franta.standa
Příspěvky: 31
Registrován: pon pro 19, 2011 6:34 pm
Bydliště: olomouc

Re: kuličkové řízení Z 4011

#3 Nový příspěvek od franta.standa »

O.k děkuji. už na tom pracuji.koupil jsem pouze tyč s kůl.maticí.gufera.podle pana co mi věci prodàval stačí vybrosit jen jeden samopal aby nerozmačkal kuličky.takže celkem v pohodě pokud to tak opravdu je. o brošeni v domečku nic nevěde. tak možná je tou 40ky jinak.každopàadně děkuji

radonzo
Příspěvky: 809
Registrován: ned led 04, 2009 7:49 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: kuličkové řízení Z 4011

#4 Nový příspěvek od radonzo »

Jo už chápu.....

Ty sis koupil pouze inovované řízení s kuličkama na oba samopaly s kamenama, místo původního maticového.

Tam není co řešit, je to tak jak ti to řekl. Nejsou tam jiné ložiska?, zdá se mi že to uváděli někde na eshopu kde to prodávají.

http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... o-40113516
736163058

franta.standa
Příspěvky: 31
Registrován: pon pro 19, 2011 6:34 pm
Bydliště: olomouc

Re: kuličkové řízení Z 4011

#5 Nový příspěvek od franta.standa »

Řízení hotovo , děkuji za rady , zas tak hrozné to nebylo.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: kuličkové řízení Z 4011

#6 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Co všechno jsi teda upravoval??
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: kuličkové řízení Z 4011

#7 Nový příspěvek od jojof »

A pomohlo to,ide riadenie lahsie??

franta.standa
Příspěvky: 31
Registrován: pon pro 19, 2011 6:34 pm
Bydliště: olomouc

Re: kuličkové řízení Z 4011

#8 Nový příspěvek od franta.standa »

vybrousil jsem pouze jeden samopal aby to nerozmačkalo kuličky,jinak to tam krásně pasuje, akorát dávat pozor at se to při rozebírání nerospadne, jestli jde řízení líp zatím nevím, mám to rozebrané víc a musím koupit nové kuláky, dořešit těsnění kolem nádrže a pak složit, potom napíšu co a jak.

thepich
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 12, 2022 5:54 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: kuličkové řízení Z 4011

#9 Nový příspěvek od thepich »

Zdravím, tak jak dopadlo to řízení ? Jde lehčeji ? Co vůle na matici a na kameny, byly o.k. ? Jak po delším provozu ?

Arcicorsa
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 04, 2023 12:33 pm
Bydliště: Pardubice

Re: kuličkové řízení Z 4011

#10 Nový příspěvek od Arcicorsa »

Ahoj kolegové. Prošel jsem si vlákno a moc rad zde není. Koupil jsem si tuto hřídel https://eshop.svetluska.cz/hridel-rizen ... 86144.html k tomu nové kameny a gufera na hřídele co jdou z převodky.
O víkendu to chci integrovat do 2511.. Nemáte někdo fotky kde by bylo vidět co je potřeba upravit? Popřípadě nebude mi ještě něco chybět? Nerad bych to celé rozebral a pak nekoukal, že mi něco důležitého chybí.
Děkuji za rady.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: kuličkové řízení Z 4011

#11 Nový příspěvek od faustt »

Zdravim, zaujimalo by ma ci treba na 3011 upravovat nieco okrem samopalu pri montazi toho gulickoveho na dvojpakove riadenie. A ci to realne lahsie chodi a oplati sa s tym srat. Premyslam nad montazou na 3011, mam tam 4 roky novu maticu aj tyc ale nie je to ziadna slava, vôla nie je velka a nezvecsuje sa, ale ide to proste tazko... To gulickove co sa predava ako nahrada maticoveho sa mi moc nepozdava, celkovo dielenskym opracovanim. Mam obavy, ze sa to niekde v terene vysype. To maticove je napriek nedostatkom a zastaranosti predsa len v podstate blbuvzdorne, max. sa vydrie zavit a naberie to vôlu.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: kuličkové řízení Z 4011

#12 Nový příspěvek od Lukashil »

Na 30tce to kulickove mam, zataci se mi celkem dobre, ale montovali nam ho na dvakrat, poprve to melo hrozne maly rejd a museli neco pribrusovat primo na obalu rizeni na prevodovce, ted uz je to parada
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: kuličkové řízení Z 4011

#13 Nový příspěvek od Peter768 »

Na obale riadenia to treba pribrusovať len na niektorých typoch podľa roku výroby - je to napísané v knihe opravy "Opravy traktorů Zetor", na samopale sa pribrusuje tiež viď video. https://www.youtube.com/watch?v=HuhJ-99m6VM

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“