Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#31 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jo to vetsinou i tomu co jem mu to delal tak se to stalo vzdy v kopci a kdyz prevodovka byla tepla tak mu prave jezdila ta vidlicka na 3,2 sama jenze on blbec vytahal vzdy nejprve vsecky pojisty vidlicky tam naskakaly a uz to nedostal ven a pokazde jeste problem ze sinchronem tak viko ven a sesadit zpet a zas to vse poskladat no proste nervy. Pak sem mu rek at pojistky necha na miste a radej sunda domek z radickou pak to uz umel vykvaltovat i sam. No na udelani prevodovky ted nemam casovy prostor tak se to zkusilo vyresit prozatim antiblokem a zatim se to jevi ok.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#32 Nový příspěvek od red.bill »

Je hezký, že si nikdy nepustil spojku úplně když už to rachotí... ale co předtím než jste z toho jeden kvalt vytáhli nebo aspoň vyřadili redukci... ono jak se ti tohle stane v kopci, tak se ta převodovka tak sešprajcuje, že s ničím nehneš. Kolikrát se musel vzít druhý traktor a pocukat aby se převodovka uvolnila... Teď pokud by všechno bylo ok a jen v tom zůstal kvalt, tak by při puštění spojky traktor měl snahu jet ale nic by nerachotilo, max. by zdechnul když tam máš 5. Chytřejší budeš až sundáš víko, teď to jen vaření z vody...

gaminn
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 25, 2019 3:37 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#33 Nový příspěvek od gaminn »

Jo, cukali jsme právě druhým traktorem. No nic, uvidíme, co to bude. Teď se k opravě nedostanu, ke konci týdne poreferuju.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#34 Nový příspěvek od pepanek »

To se mi dříve taky jednou stalo, bohužel vypadl jeden kamen synchronu a nešlo řadit některé kvalty, myslím 4-ku. skončilo to vydloubáním zbylých dvou.
Ale jinak se zeptam k mému problému, nejdou mi zařadit dva kvalty najednou, ale stává se že při řazení 1-Z tam nějaký kvalt zůstane a na neutrál je zařazený.
Pomůže mi navaření těch pásovin na vidličky, nebo musím vyspravit tvrdokovem ty drážky vidličky, protože Co-čko nepomohlo ?
V tom případě udělám oboje protože jsem si myslel, že budu mít klid a pořád klid nepřichází :vztek:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#35 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja vzdy dostal traktor, kde zustavala zpatecka nebo jednicka
A tenkrat me stari traktoristi ucili poradne slapat na spojku a rukou paku vodit pravouhlymi smery.
Uz 8 let jsem rychlosti nezamichal.
Jak si clovek vypestuje zvyk, uz to jde. Besmi se do paky pinknout sikmo, nebo vyndavat rychlost pri malo vyslaple spojce

Proste rukou na pace malovat cesticku tak jak je na schematu.
Samozrejme vychytavce proti michani rychlosti fandim a hodlam si ji dodelat take, ale spis proto, ze obcas traktor pujcuji

Kdyz se naposledy zamichaly kolegovi u 7745, jednou stacilo jen zaskubat druhym traktorem, nekdy zase stacilo zbesile lomcovat ostatni kvalty a povolovat spojku na kraj zaberu trhave a snazit se tam tu paku vratit, ale to je velka loterie, ale jednou uz se mi to takhle povedlo
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#36 Nový příspěvek od pepanek »

Jo vím, že občas je ruka rychlejší než noha, švagr mi to taky říká...
Ale pokud se mi to stane v lese a pak stojím v kopci jako kolega, vidlička se sama sune z kopce, tak je to na mašli..
Potřebuji , aby i já klobása se mohla spolehnout na to, že se to nestane. Ale můj problém mimo rychlosti rukou je myslím v drážce vidličky, že to přejede, nebo kvalt vytáhnu.
Zatím se mi u mého traktoru dva kvalty nepovedlo zařadit, ikdyž to znám z jiného. U modré řady se mi to nikdy(5748) nestalo...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#37 Nový příspěvek od Lukashil »

Nestavalo se to u paky vedle volantu tak casto, presto jsem 6718 dokazal ale ne vylozene zakvaltovat, ale po vyrazeni uz jsem nedostal paku do leveho neutralu, musel jsem vysroubovat pojistku a dovyradit....

Ale jak rikam, tomu zlepsovaku hodne fandim a sam ho namontovat chci, berte to prosim jen jako radu tem, co se v tom vrtat nemuzou ale potrebuji hned jezdit.
Jasne ze pokud tam to riziko je, pokazi se to tam, kde se to nejenze nehodi, ale muze to byt i nebezpecne
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#38 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Pepanek melo by ti stacit navarit ty klinky a koupit ten antiblok a bude to fungovat. Klukovi co jsem to predelaval tak ten stromek ma pekne zjebany a to semi nechtelo navarovat a brousit na traktoru. To se nekdy udela az pri go prevodovky.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#39 Nový příspěvek od pepanek »

Díky provedu.... :friends:

gaminn
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 25, 2019 3:37 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#40 Nový příspěvek od gaminn »

Kolega byl u Nekvindy koupit tu kulisu s blokováním a bylo mu řečeno, že musí změřit tloušťku plechu kulisy, co je teď namontovaná, a podle toho se vybere ta nová s blokováním. Je to možné, že se ty kulisy dělají ve více variantách?

No každopádně asi se nestihneme k Nekvindovi znova dostat, tak přemýšlím, že bych si tam tu blokaci navařil sám. Hádám, že jediný rozdíl mezi kulisou bez blokování a s blokováním jsou ty navařené dorazy ve tvaru L. Nemáte k tomu náhodou někdo výkres?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#41 Nový příspěvek od Lukashil »

Myslim, ze se to delilo podle toho, zda pod vikem, a domeckem razeni bylo jen papirove zesnni, nebo jen silikon
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

O tomto pocujem poprve. Viem ze akurat pod hlavne horne veko prevodovky sa od urciteho roku a modelu uz nedavalo tesnenie, iba tmel. Ale pod domcom paky zeby tam bol rozdiel ??? :-/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#43 Nový příspěvek od Lukashil »

Jak rikam myslim si to, odvozuji to od varovani vyrobce, ze pokud pod domeckem paky byl tmel, musi tam zase tmel, pokud tam byl papir, musi tam papir.....

Ale myslet znamena...... :typek:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 5211 jak rozmotat rychlosti.

#44 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Jo je vic tloustek ja kupoval 6mm a vesla mi tam v pohode on vlastne ten kluk tam tu blokaci mel jenze nemel navarene klinky na vidlickach a uz ji mel dost ochozenou proto jsem nakonec koupil novou stara co mel mela 5mm a dost chodila omeril jsem domek razeni a nameril 6mm tak sem koupil novou. No jinak by bylo lepsi kdybys to zmeril a bud jim zavolas a poslou ti to nebo to obednej mejlem popripade z e-shopu kdyz tam nemas cestu... A za dva dny to mas doma. Ja uz nikde nejezdim obednavam z domu. Uz jsem resil i nejake reklamace ale vse vpohode vyridily supr pristup u nekvindy.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“