Zetor brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#76 Nový příspěvek od pavel sk »

Moze to byt aj ta hadicka ako pises Jirko 8) . Ja som sa s rozleptanou hadickou par krat stretol zatial len u spojky.

Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Zetor brzdy

#77 Nový příspěvek od Sajmon67 »

No, tak ta hadička ma nenapadla.To by tiež mohlo byť. 8)

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor brzdy

#78 Nový příspěvek od zdeník »

Zdravím, jakej je normální chod brzdových pedálů. Mně to u 7011 po dvou prošlápnutí ztuhne a chod skoro žádný, ale brzdy jdou.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#79 Nový příspěvek od pavel sk »

Skôr si skontroluj vôlu tlacnych srobov na pedaloch. Vôla by nemala byt mensia ako 1mm.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor brzdy

#80 Nový příspěvek od zdeník »

Vůle tam je.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#81 Nový příspěvek od pavel sk »

Aka velka? Kolko stlacis rukov pedale pokim zacnu pôsobit na piestiky vo valcoch?

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor brzdy

#82 Nový příspěvek od zdeník »

Pedály tak 30mm , to jsem ještě neseřizoval.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#83 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to mas dobre. Brzdi traktor dobre? Ak hej tak co by zato iny dal. Nezabudaj ze je to traktor nie auto s posilovacom. Do traktora treba silu nohach :)

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor brzdy

#84 Nový příspěvek od mazhor »

Mam dotaz a nechci zakladat nove tema. Planuji opravu brzd u 6245. Mam pred vracenim portalu na rozvodovku preventivne vymenit gufera na viku diferencialu na obou stranach? A da se to popr. udelat na namontovanem viku, nebo mam vika odmontovat a gufero vymenit? Je treba dat si na neco pozor pri demontazi praveho vika, kde je mechanismus uzaverky?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#85 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri vymene gufier rozvodovky musia tie veka dole. Inak gufera nevymenis. Gufera sa narazaju s vnutornej strany tych viek. Na strane uzavierky si skôr povol predpätie pruziny na tiahle, a potom to lahko demontujes. Ked budes mat to veko s vidlicou a zubovou spojkov uzavierky dole, tak odporucam rovno pretesnit aj tu hriadel vidlice uzavierky. Su tam dva O-kruzky. Presne rozmery najdes v katalogu ND.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor brzdy

#86 Nový příspěvek od mazhor »

Vyborne!! Dekuju za rady! Jeste jeden dotaz: jakym zpusobem zpatky seridit paku respektive predpeti pruziny uzaverky?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#87 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ti teraz uzavierka teraz funguje dobre tak to naspät zosrobujes podla toho kolko si to povolil. Kontra maticu si odkontruj a vela snou netoc.Len kus povol. Ta ti potom udá povodnu polohu kolko to zosrobovane. Ja to robim tak, ze si tocim nabojom kolesa este pokym neni koleso hore a ked mi zacne uzavierka zaberat (škrtat), tak pol otacky povolim maticu spät a zakontrujem matkov. Neni v tom ziadna veda.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor brzdy

#88 Nový příspěvek od mazhor »

Diky za radu!

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zetor brzdy

#89 Nový příspěvek od carter »

Zdravím, rozdělávám portály kvůli vymláceným ložiskům a při vytaženém portálu a točení hřídelí jsem si všimnul lehce drhnoucí diskové brzdy. Po rozdělání je vidět nesouměrně ojetý tlačit disk. Lamely už měnil někdo předemnou. Traktor brzdí velice dobře, tak mě zajímá jestli to mám nějak řešit. Dále bych se chtěl zeptat, brzda na druhé straně se občas zasekává a to i při použítí jak ruční tak nožní brzdy. Na co se mám připravit než to rozdělám? . DíkyDíky
https://i.postimg.cc/W18Fsdwm/IMG-20201214-114958-2.jpg
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor brzdy

#90 Nový příspěvek od mazhor »

Tak jsem dnes doskladal brzdy. Puvodni pakny nebyly ani moc sjete,ani mastne, jak jsem predpokladal, presto traktor spatne brzdil. Casto jsem si v kopcich musel vypomahat ruckou. Jak u pasu rucni brzdy, tak u paken nozni bylo doslova precpano bordelem. Po vymene paken, prasatek a prestruzeni bubnu traktor stale spatne brzdi. Odvzdusneno mam dukladne. Mam doufat, ze se to po zajeti zlepsi, nebo je snad jeste neco, co muzu zkontrolovat aby to brzdilo? Znamy opravar dava vinu nekvalitnim paknam a oblozeni, co se dnes vyrabi.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“