Zetor brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Zetor brzdy

#61 Nový příspěvek od Codza »

Dík pavel sk! Nikdy jsem neměřil vzdálonosti a průměry když jsem stáhl portál a dělal brzdy na mojí 72 ukt. Rychlo ven a šup zpátky a de sa makat. Takže ta prodloužená část bubnu v které je to drážkované těsnění zajede do gufera a už je to v cajchu.
Ke konci když mě to bude na prd budu vědět vše. :))

Uživatelský avatar
Tomáš14789
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 04, 2016 4:27 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Zetor brzdy

#62 Nový příspěvek od Tomáš14789 »

Zdarec, měl bych problém a odpověď sem nikde nenašel. U traktoru z 5245 se po odstavce sekaji brzdy, stači se dotknout brzdy a člověk stojí, sem tam musi i pocuknout dozadu aby se rozjel. Dělala to pravá, občas zase levá. Po nějakém čase jsou brzdy opět v pohodě. Nějaká rada? Vyrovnávač a pumpy pod pedalama sem vyměnil. Zkusit vyměnit prasátka nebo znova vyrovnávač, když čtu co je to za šmejdy. Diky za rady Tomáš

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor brzdy

#63 Nový příspěvek od red.bill »

Prostě ti oreznou bubny. Když jedeš přišlápni brzdu rez se z bubnu setře.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor brzdy

#64 Nový příspěvek od matisx »

pavel sk píše:Gufero tesni svojim vnutornym priemerom na plochu na brzdovy bubon. Preto dôlezite vymenit a dobre zalozit aj to profilovane drazkove tesnenie (zubaty O-kruzok).
No s tema jsem.mel.minule.problem
Uz jich kupuji tak 5-10ks a preberu to.ktera nejlip tesni
Asi spatna varka nebo co proste jsem.je zalozil a netesnili ikydz jen 1-2mm ale netesnily az do.spodku drazek
Dal.jsem tam starsi ktery sly stezka ale az na spodek drazek :-/
Tot.muj poznatek z posledni vymeny

Z myho hlediska preventivne maznu krouzek silikonem a zalozim ten pak vytlaci silokon do drazek a tesni pripadne chyby z vyroby :vztek:
S dilama to jde od 10 k 5 :pohlavek:

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Zetor brzdy

#65 Nový příspěvek od gbelec petr »

kluci jaké brzdové valečky koupit na diskové brzdy Z 6340? ( vzadu na diferák)
katalog a i e-shopy nabízejí 2 druhy..
krystalácké 83221901
nebo zetoracké:72452616

JAKÝ je v tom rozdíl? zdvih??
katalog uvádí u těch zetorackých prumer 22mm . poradíte??
díky..

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor brzdy

#66 Nový příspěvek od antipo »

Od minulého týdne se mi jednou za čas stane, že při pouštění brzdového pedálu mi z vyrovnávací nádržky vystřikne brzdová kapalina. Co může být špatně? Je to Zetor 7341, má navíc ještě vzduchový posilovač předních brzd (vzduchokapalina).
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Zetor brzdy

#67 Nový příspěvek od Sajmon67 »

Zdravím chlapi.Som tu nový a potrebujem radu.Mám Zetor 7011 a problém s brzdami .Vymenili sa nové brzdové valčeky v portáloch aj pakne.Problém je ten,že mi pri zabrzdení blokuje ľavé koleso(ostáva visieť) ale,pri prešľapnutí pravého pedaľa, ľaví pedáľ nadvihne a traktor sa odbrzdí.V čom je chyba? Môže byť pridretý hlavný brzdový valček?

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor brzdy

#68 Nový příspěvek od pavolmakys »

Sajmon67 : Uplne tomu nerozumiem. Stlacis lavy pedal, koleso zabrzdi, pustis pedal a koleso stale brzdi. Stlacis pravy a nadvihne ti lavy pedal? Ale ved ten mas pusteny, tak kde ti ho nadvihne?

Myslis to tak ze si ten lavy iba trochu uvolnil a pretlacis ho k nohe tym pravym? AK je to tak, tak by to mohol byt hlavny valcek.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor brzdy

#69 Nový příspěvek od pavolmakys »

Sajmon67 : Uplne tomu nerozumiem. Stlacis lavy pedal, koleso zabrzdi, pustis pedal a koleso stale brzdi. Stlacis pravy a nadvihne ti lavy pedal? Ale ved ten mas pusteny, tak kde ti ho nadvihne?

Myslis to tak ze si ten lavy iba trochu uvolnil a pretlacis ho k nohe tym pravym? AK je to tak, tak by to mohol byt hlavny valcek.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Zetor brzdy

#70 Nový příspěvek od Sajmon67 »

Ahoj,skúšal som to na kopci,zabrzdil som oboma pedaľami -traktor zastal-povolil som pedále-traktor stál zablokovaný na ľavé koleso,potom som prešlapal 3x pravý pedáľ a pri povolení pedáľa sa traktor rozbehol.Všimol som si, keď som prešlapával jednotlivé pedála ,tak mali medzi sebou väzbu.Jeden chlapík mi vravel že to môže byť aj vadný nový valček v portále-že bývajú vadné už nové.Tak teraz neviem čo robiť ,asi skúsim vymeniť hlavný ľavý.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#71 Nový příspěvek od pavel sk »

Pedale sa medzi sebou musia preslapovat. Pedale ti lahko chodia na konzole? Hlavne valceky sa riadne rovnako vracaju?? Mas nastavenu volu na tlacnych capoch pedalov spravnu? Valceky v portaloch si dal spravne lavy na lavu stranu, pravy na pravu????? Pruziny na celustiach mas OK???

Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Zetor brzdy

#72 Nový příspěvek od Sajmon67 »

Pavle, valčeky robil mechanik z družstva ,hádam ich dal ok,pružiny sú pôvodné,pedále chodia a vracajú sa ľahko,vôľa na pedáľoch by mala byť tiež ok,či sa vracajú obidva hlavné valčeky rovnako tak to zatial neviem porovnať, lebo je tam manžetka-to musím preskúmať.Lem mi hlava to neberie ,prečo sa to odbrzdí,keď prešlapnem pravý pedáľ.Keď tie brzdy urobil tak to fungovalo ,len po dni to začalo blokovať. :-/

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#73 Nový příspěvek od pavel sk »

Daj nohy na rozpolene pedale a vickrat ich medzi sebou na striedacku popreslapuj. Pravdepodobne ti zostava vysiet hlavny valcek ten ktore koleso blokuje. Preslapnutim druheho pedala ho pomocou vyrovnavaca vratis spät a koleso odbrzdi. Skus do tych hlavnych valcov pod manzetky fuknut WD-čka so strany od pedalov.

Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Zetor brzdy

#74 Nový příspěvek od Sajmon67 »

Pavle vďaka za radu,skúsim tam fuknúť WD,dám potom vedieť čo to bolo.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetor brzdy

#75 Nový příspěvek od zetorak jirka »

V další možnosti vyskoušej průchodnost hadice od pumpy k vyrovnávači, kdysi se mi stalo, že se jedna hadice jednosměrně ucpávala, zabrzdila , ale neodbrzdila.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“