Vodní pumpa na Zetoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Karel 2
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 14, 2008 8:18 pm

Re: Vodní pumpa na zetoru

#16 Nový příspěvek od Karel 2 »

Tomáš zaplatil sice 568,- Kč za materiál na vodní pumpu, ale za tu radost, že tuto opravu zvládl to stojí. Když bychom odečetli 245,- Kč za poškozenou hřídel při chybné demontáži, je to zadarmo.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa na zetoru

#17 Nový příspěvek od Tomáš »

Jj Karle je to tak. Dělal jsem to poprvé a hold jsem ji urazil :(
Raději si to udělám sám než kupovat novou.
V baráku jsou 4 zetory a pokaždý kopuvat novou pumpu když teče,se mi zdá Jano dost zbytečný :)
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa na zetoru

#18 Nový příspěvek od jano »

Kúpiť novú neznačí starú vyhodiť, ale opraviť a mať v rezerve. Problém vidím v tom, že pumpu bez problémov dnes kúpiš, ale nebude to naveky. No a pri štyroch traktoroch je jedna pumpa, štartér atď. minimum.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#19 Nový příspěvek od jurex »

Chlapi, co všechno je potřeba demonotovat k výměně vodní pumpy na hzetoru 5718? díky

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#20 Nový příspěvek od Míša Bourák »

...v březnu 2015 jsem ji také opravoval, vydržela rok :( a letos v březnu začala kapat. I tak jezdila do teď.
Nedávno jsem dělal něco na čerpadle co mám proti klice, tak při té přiležitosti když byl venku chladič jsem ji vyměnil za NOVOU která vyšla něco okolo 600,-
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#21 Nový příspěvek od kugva »

já sundaval chladič nic víc

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja ani ten :) Kus babračka ale kvoli pumpe chladic dole nedavam. Max. tak zberac vduchu ked je stara plechova vrtula. U vrtule s plastovymi lopatkami ani to dole nedavam. Mam male ruky :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#23 Nový příspěvek od DYK »

Ty seš Copperfield :vysmech:
Dnes je otázka, co vydrží dýl. Jestli pumpa nebo hadice od a k ní. Přiznám se, že by mě nenapadlo opravovat starou pumpu. Jediné "proč" nevidím. Křivý, pak měch pořádně netěsní, úsady, těžko rozebíratelný. Cenový efekt nula jen zábava na zimní večery či jako důkaz, že to dokážu? To už mám za sebou kdy to jinak nešlo a nepotřebuju si a jiným něco dokazovat. ALE!!! kluka bych to udělat nechal - pro tu zkušenost a praxi. Mít doma náhradní pumpu, startér a jiné věci je dobré už jen proto, co je doma se neposere.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

dream
Příspěvky: 312
Registrován: ned úno 13, 2011 11:39 am
Bydliště: Doma

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#24 Nový příspěvek od dream »

:) Ja mám tiež vrtule s plastovými lopatkami a keď mi treba zhodiť pumpu, riešim to tiež ako píše Pavel sk 8)
Je to taká "gynekologická" robota, ale ide to. :D
Najhoršie je vyšrobovať tie 4 šroby čo držia vrtulu a potom to už ide samo... :)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#25 Nový příspěvek od Jarda-k »

Nechápu, že někomu stojí za to se s tím mordovat bez demontáže chladiče. Vždyť chladič tam drží dole jen na dvou matkách které stačí pouze povolit, nahoře vyhodit přepážku a chladič je venku. Pak je na pumpu krásný přístup. Taky je dobrý vyměnit to spodní eskoleno když je na měj dobrý přístup.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#26 Nový příspěvek od pavel sk »

U klasickeho traktora staci len povolit a posunut dopredu, to mas pravdu. Ale u Horala to nehrozi. Zavadzia tam laminatovy kryt a dalsie veci spojene s prednym vyvodom. Skor vykrutim tie 4 sroby M8 s vrtule ako vyberiem cely chladic. Hold mam prax len s traktormi Horal System.

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#27 Nový příspěvek od Pavel.T »

U krystala taky měním pumpu tak že pouze oddelam alternátor, vrtuli a mam jí venku...

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Vodní pumpa na zetoru

#28 Nový příspěvek od z4011be »

jano píše:No a za dvojnásobok máš novú zo zárukou a bez roboty....
nová ano, ale tak made in Poland, což sice záruku přežije, ale navěky nebude. Než novou polskou, to ji radši nechám u Čechů zrepasovat, když bych ji nechtěl rozebírat sám

roduš
Příspěvky: 70
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#29 Nový příspěvek od roduš »

Ahoj,začala mi prokapávat vodní pumpa na Zetoru 5645 z boku z té malé dírky,většinou až se traktor zahřeje.je lepší dát novou pumpu,nebo půjde zrepasovat tu starou?

roduš
Příspěvky: 70
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Vodní pumpa na Zetoru

#30 Nový příspěvek od roduš »

Ahoj,začala mi prokapávat vodní pumpa na Zetoru 5645 z boku z té malé dírky,většinou až se traktor zahřeje.je lepší dát novou pumpu,nebo půjde zrepasovat tu starou?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“