Traktory ZTS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Traktory ZTS

#346 Nový příspěvek od Hranostaj »

Však tak by to melo bejt aj tet. 8)
A ne že do toho vleze každej kdo má do prdele díru a pak to vypadá
tak jak to vypadá.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#347 Nový příspěvek od koprkam »

Pavle a jen takové malé upřesnění, nebyl ten Váš super už s plastovou kapotáží? U nás v kolchoze byl "plechovej" super a za ten bych dal ruku do ohně! Ročně naoral s lemkenem Varidiamant 5 radlic okolo sedmiset hektarů a nikdá teho na dílně moc neprostál, jenom se jednou dělal výbrus.

Ohledně přehřívání krystalu.... S tím problémy nemáme, v lisu na hranály jede furt okolo 90°C, ale když bylo vysypaný turbo, tak to byla jiná liga. Ale to měl ten motor taky o padesát koní míň :vysmech: Jinak je možný, že ve vakovaču to je zas o něčem jiným.

Ohledně 16145 a secí kombinace. Z vlastní zkušenosti mohu poznamenat, že to jde. Máme pneusejku na bránách HR4002 s takovým tím ocelovým ježkovým válcem a celá ta sranda má kolem tří a půl tuny prázdná. Naštěstí màme čelňák, tak se na zadní nestaví, ale plnou pšenice by jsme ji asi nezvedli, ale mašina má nástavky na vak obyla. Jinak ta mašina je takovej krupl, zásobník je zbytečně moc v zadu. Osobně jsem přemýšlel do budoucna o přední hydraulice, čili pak bude zasobník vepředu a brány s botkama v zadu, to pakbude poježdění o něčem jiným. Ale na těch našich pár hektarů setí se nic neděje. Pokud ale nemáš setí moc, kup třímetr, je to o dost lepší na manipulaci a všechno, já bych si čtverku znova nekoupil.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory ZTS

#348 Nový příspěvek od Janci »

Pavel a vedel by si v skratke napísať ako spravne použivať násobič na UR2?
Zetor 4011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Traktory ZTS

#349 Nový příspěvek od pavel sk »

Koprkam: Ten nas kus bol uz plastovy. Kapotovanie, zadne blatniky, strecha plasty. Janci: Je to celkom jednoduche. Nasobic do polohy zajaca radit len nad 1300 otaciek motora. Spojku netreba vypinat aby otacky bubna nasobica neklesli a nevznikali v nom razi (preto je to tam aj robene aby sa radilo pod zatazov ked treba). Pred odstavenim a vypnutim motora presunut paku nasobica do polohy korytnacka. Bohuzial je vela jedincov co ani to malo nedokazu dodrzat :)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#350 Nový příspěvek od koprkam »

Že to byla plastovka mě moc nepřekvapilo, ty se prej nepovedly. S násobičem máš pravdu, ale je zajímavý, že se ty otáčky u různejch generací liší. U nulté řady bylo v návodu dokonce myslím 1800min-¹, pak to až kleslo ke 1300-1400min–¹
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Traktory ZTS

#351 Nový příspěvek od pavel sk »

Podla mna cim vyssie otacky, tym lepsie. Rychlejsie preradi pri co najmensom preklze lamiel.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory ZTS

#352 Nový příspěvek od Janci »

A čo sa kazi na násobiči pri zlom použivaní? Derú sa lamely alebo sa poškodzuje ozubenie?
Zetor 4011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Traktory ZTS

#353 Nový příspěvek od pavel sk »

Tam je vela veci ktore sa mozu na tom poskodit. Lamely nasobica, pas nasobica, ulozenie satelitov a ich loziska nasobica, a kopec dalsich veci. Pas a lamely dostavaju najviac zabrat, hlavne ked je pri nizkych otackach motora aj mensi tlak oleja ktory tieto veci ovlada. Vtedy tam vznika prodleva a zbytocny preklz. Preto ZTS (Kristal) potrebuje tie otacky. O nasobici je v inom vlakne toho vela uz popisane.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#354 Nový příspěvek od koprkam »

Nemáte někdo katalog od 16245 Super, nebo 18345? Potřeboval bych katalogový číslo zadní konzole s 30mm čepama na pomocný písty. Chystám se zesilovat hydrauliku, chtěl jsem na ni hodit Scharmüllera konzolu, ale zase tolik peněz se mi do toho dát nechce. Kupoval bych tu se spodní koulí K80 a se závěsem by to vyšlo na 60 tyček. Tak bych tam hodil tu starou konzolu na kolkovej závěs. Na STKčku mě prcali, že nemám automat závěs, zbyl mi doma závěs z Liazky, když jsem měnil za 50 závěs. Takže bych ho upravil místo staré čubiny a spojil bych dobré s užitečným.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Traktory ZTS

#355 Nový příspěvek od red.bill »

To chceš jako na slabej zadek přilepit 8t hydrauliku? K čemu to bude dobrý?

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#356 Nový příspěvek od koprkam »

Protože mám 4m secí kombinaci, seju cca 10 ha a stará hydraulika je na hraně, hodila by se mi proto silná hydraulika. Je jasný, že kdybych měl ročně set 200ha, tak bych sháněl i silnej zadek, ale takhle to bude plně dostačovat.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Traktory ZTS

#357 Nový příspěvek od Pavel.T »

Za ty peníze bych tu kombinaci radši vyměnil za 3m :-/ Posílíš hydrauliku a akorát ti prdne něco jiného ať už koncáky, obal na převodovce nebo to přepůlíš. Na 10ha si zničit traktor mi přijde škoda, ale to je jen můj názor tak to neber špatně :)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#358 Nový příspěvek od koprkam »

S tímhle názorem plně souhlasím, bohužel změna za trojku je mimo mísu, úprava hydrauliky mě vyjde na "pár peněz", kdežto přechod z 4m na 3m vyjde na hromadu peněz a otravování. Ono takhle já ju teď zvednu, ale je to na hraně, čili pokud posílím hydrauliku, tak hydraulice odlevím, ale zadek víc nezatížím. Teďka pracuju na podválu pod tu čtyřku, máme jedno pole 20km daleko, tak abych to nemusel tahat zvedlý v ramenech. Ale jako jasný, toho, že jsou ty portály na hraně je holý fakt, mít prdel ze 18345, to by byla věc... Traktor mám staženej dohromady podvázáním od čeláku, takže rozpůlení se až tak nebojím, spíš si myslím, že to případně odnese portál. Zase jeden známej má 16145, ročně seje 60ha se 4m kombinací a má zadek v pohodě, má tam teda tu 4,5t hydrauliku.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Traktory ZTS

#359 Nový příspěvek od STEEL »

v práci se dávali horní suprácký ramena na normální 162jku a nechávali se původní pístnice a horní čep pasoval že by zesílily jen spodní čep na 30mm a horní nechali normálně 25mm?
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktory ZTS

#360 Nový příspěvek od koprkam »

Fakt?
Takhle u Nekvindy v Brně jsem chtěl koupit ty horní táhla a ten borec mi řekl: "No jó, ale to není jenom ramena, a to máte:"
- Horní hřídel hydrauliky (tu vevnítř víka hydraulik)
- Jiný spodní ramena (Waterscheidy) - to by u mě odpadlo, tu mám tam už převrtaný 30mm díry, místo 25mm
- Jiný věšáky (táhla mezi ramena a horní ramena)
- Jiný šponováky ramen - to platí pro mě, mám je vycukaný od sněžnýho pluhu, kterej s tím minulej majitel tahal, je to prostě na vyhození.
- Jiný pomocný písty, ty silnější, zde si dovolím odcitovat Martina90:
mezi oka zataženo 530 mm
oko 30 mm
tyč 36 mm
píst 63 mm
válec vnější průměr 73 mm
- možná by pasovaly z posledních Majorů, tam jsem se díval, že byly ty písty takový dost macatý.
- No a na závěr jiná konzola dole s 30mm čepem
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „ZTS“