zetor 16145

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
marcel6930
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 15, 2014 3:52 pm
Bydliště: Ctidružice

zetor 16145

#1 Nový příspěvek od marcel6930 »

zdravim vas chlapy. Po dlouhy dobe se tu opet vracim pro radu.. Koupil sem 161ku a potreboval bych poradit s hydraulikou. Traktor mam do lesa taham za tim vyvazecku. No a vzhledem ktomu ze uz tak mesic cekam na firmu ktera mi prijede zapojit svuj vlastni hydr. okruh na vyvazecku tak mi nezbylo nic jinyho nez to proste pichnout do traktoru vyvazecka mi na to da se rict beha, da se stim delat ale neni to ono. Ale co me trapi od vyvazecky mam dve na hadice ktery pichnu uplne vpravo nahoru privod a pod ni zpatecku to mi beha bez problemu ,ale vedle mam dalsi dve hydrospojky do kterych bych chtel pustit nonstop tlak ty maj bejt nejspis na ksandy kdyz vezmu za paku tak packy se zvedaj, tak se chcu prave zeptat ( bylo mi to receno) ze chlapy vyrusi ksandy pusti do tech hydrospojek tlak a nataci si tim voje ( dve pistnice co mi vyklani vyvazecku super vec bez ktery se neda hnout kdyz litam v porostu a vyhybam se parezum :'( nebo kdyz couvu nebo potrebuju udelat ostrej manevr za minimum mista) Jestli se to neda nejak udelat ze ta paka ktera mi zveda traktorovy packy tak aby mi ovlada voje) Ja takhle musim vzdycky odpojit privod na vyvazecku s kterou ovladam ruku a pichnout si tam voje. A kdyz to clovek dela denne skoro 30krat tak to je na ... a uz sem jak olejnik od toho.. :'( predem dekuju za tipy a rady.

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 16145

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Tam ti pomoze len dorobit pridavny externy okruh. Ta rychlospojka co spominas je spojena s vnutornym okruhom traktora. Tlak je v nej len vtedy ked sa dvihaju ramena Je to len jednookruh. Ty na to tocenie potrebujes aby ti to kerovalao do obydvoch stran, cize dvojokruh.

marcel6930
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 15, 2014 3:52 pm
Bydliště: Ctidružice

Re: zetor 16145

#3 Nový příspěvek od marcel6930 »

A nebude to jednookruh? protoze ja to porad presne nechapu na to ovladani voje je privod a zpatecka.. Jestli to nefunguje tak ,ze se pretlacuji jednu kdyz napustim tak druhou vyfouknu pres zpatecku. Ale zas bych nechapal tu druhou pistnici ze bych ji napoustel pres zpatecku? :shock: ja si myslim ze to reseni nebude mit , do doby nez postavim vlastni hydraulicky okruh na pto a cerpadlo s prevodovkou a nadrzi. :(

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 16145

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Na to tocenie mas jeden piest alebo dva? Ono ak su dva tak su zapojene tak ze pracuju protisebe. Ked pustis do jednej hadice tlak oleja tak sa bude jedna piestnica vysuvat a druha na druhej strane zasuvat. Ked pustis tlak oleja do druhej hadice tak to pojde opacne. Ta piestnica co sa zasuvala sa bude vysuvat a ta co sa vysuvala zasuvat. Proste su to dvojcinne valce. Preto potrebujes dvojcinny okruh. Zalezi na prevedeni. Ked potrebujes zatacat bez ovladania tymy valcami, tak potrebujes sekciu s plavajucou polohou aby boli obydva valce volne (otvorene).

marcel6930
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 15, 2014 3:52 pm
Bydliště: Ctidružice

Re: zetor 16145

#5 Nový příspěvek od marcel6930 »

Jsou tam dva. Ano mas presne pravdu je to tak jak pises.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: zetor 16145

#6 Nový příspěvek od Tech »

Jsi si jistý, že tam nemáš přídavný rozvaděč ? Zrovna u 161čky bych ho čekal, přeci jen to byly hlavní traktory, nejsilnější model. Snad všechny co jsem viděl ho měly. Nebo ho nějaký dobrák při prodeji sebral...Jinak na natáčecí oj to chce rozvaděč bez plovoučky(což zrovna ten origo přídavný je), ideálně joiystik doprava - doleva, aby se ti to nepletlo a byl při couvání po (pravé) ruce.

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 16145

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa ten pridavny rozvadzac uchoval do dnesnych dni len na jednom traktore. Na ostatnych sa vyhadzali. Mali sme to aj na 12145. Nevyhoda ze ten rozvadzac nemal plavajucu (volnu) polohu.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: zetor 16145

#8 Nový příspěvek od Tech »

Proč jste je vyházeli ? To že nemá plovoučku je na natáčecí oj zrovna dobré.

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 16145

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Vyhadzali sa kvoli ich tesnosti. Zacalo to tiec vsade. Aj sme to pretesnovali origo sadami a po case znovu prepustali olej. Tak isli prec. Dotycny tou vyvozkou asi potrebuje zatacat (pomahat zatocit) si len v nepristupnom terene. Ak bude chciet stym ist napr. po pevnej ceste alebo sa premiestnovat po asfaltke, tak to tazko ukeruje ked mu budu valce drzat tlak. Najlepsie keby dal foto co to ma vlastne za zazrak :)

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: zetor 16145

#10 Nový příspěvek od Širon »

Pavlíku, já jí tahám taky. Na vyvážečce potřebuje natáčet oj při manévrování,docela dobrá a pro mě nezbytná věc.Po cestě se to chová jako obyč kára a při natočení se jakoby zlomí oje u šasí vyvážečky. Já mám na rameno svůj hydrookruh a tak vyklápěcí pákou ovládám oje. On by potřeboval do kabiny ještě jeden ne rozvaděč ,ale kohout ,nebo teda ventil kterej by mu pouštěl olej do ruky nebo do ojete. Jde o to jestli to má cenu nebo ne ,když tak jako tak plánuje vlastní okruh pro vyvážečku. Je to teda kostrbatě napsaný ,ale jinak to bez druhýho rozvaděčě asi nepůjde.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: zetor 16145

#11 Nový příspěvek od Tech »

pavel sk: nevím co si představuješ ty, ale má normální natáčecí oj a na tu potřebuje normální okruh. S cestou po asfaltě to nemá nic společného.

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 16145

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to potom mam na mysli iny system spojenia traktor- vyvozka.

marcel6930
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 15, 2014 3:52 pm
Bydliště: Ctidružice

Re: zetor 16145

#13 Nový příspěvek od marcel6930 »

Pridavny origo rozvadec nemam. Je to vykuchany ale koupit jiny 2pakovej by nebyl problem. Ale jak to zapojit? Co chcete presne nafotit? :-/

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: zetor 16145

#14 Nový příspěvek od Tech »

Tak na 1čkové řadě máš právě ten vývod na přídavný rozvaděč, je to pod kabinou. Ale pokud to chceš jednoduše, tak použij jednu rychlospojku co máš vzadu. Tou druhou krmíš ruku, takže jednu bys měl mít volnou. A samozřejmě vše svést do zpátečky, která myslím je vzadu nad konzolou závěsu u Crystala.

Tímhle řešením ale budeš muset vždy přepnout páku, buď do ruky nebo do přídavného rozvaděče.

marcel6930
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 15, 2014 3:52 pm
Bydliště: Ctidružice

Re: zetor 16145

#15 Nový příspěvek od marcel6930 »

Tomu presne nerozumim sem vtomhle laik. Takhle to mam. Horni je privod do ruky a spodek je zpatecka. Takze prosim vysvetleni jak pro ....

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“