ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#946 Nový příspěvek od ford109 »

Janci ako pise Pavel,cerpadlo je pohoda,s vypustenim oleja to mam za menej ako pol hodinu (ak ho budes menit,vymen aj tesnenia na sacej trubke).
Tiez som "dufal" v cerpadlo a nakoniec som polil traktor. Duta oska hladka,po zubkoch nebolo stopy. A da sa kupit kalena a nekalena vraj tak pozor.
Samozrejme ked je to rozhadzane,uz aj spojka a bizuteria okolo toho.

A tu 9t som hadzal,sam,plna hnoja.
Presne vtedy to odislo. Dovtedy sa vyvod nepouzival iba zaves. A ked trebalo vyklopit zrazu nic.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#947 Nový příspěvek od Janci »

Dakujem páni za radu :) prestala ist hydraulika na 8145, ked som mal predok trochu do kopca a vzadu vysokozdvih a zdvihal som drevá. Odvtedy niekedy ide, niekedy nie, skúšal som všelijak, predkom dolu kopcom dať traktor, povoliť vytlak na čerpadle a tak. Raz sa mi aj stalo, že vyfrklo z povoleného vytlaku olej a odvtedy išla, až o týždeň zas nič, ramená nezdvihlo, ale neriešil som. Potom som išiel voziť s 9t drevo, tak som vypol čerpadlo na dlhšiu trasu, po zapnutí zase normálne hydraulika fungovala a vlečku vyklopilo.. o týždeň som mal ísť zas čosi znovu voziť s vysokozdvihom a ani prd, traktor dole predkom, skúšal som všelijak zopnúť spojku čerpadla, aj povytiahnuť osku zapinania a nič, tak myslím že už bude čosi zodrané úplne.
A práve preto sa mi do toho nechce, lebo nejaky expert zavaril násobič a pri tom poleni by som ho chcel opraviť a spojku pozrieť a ostatné veci.
Zetor 4011

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#948 Nový příspěvek od ford109 »

Toto skor malo oleja alebo rozvadzac. Tlak na vystupe z cerpadla je ?
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#949 Nový příspěvek od Janci »

No tlak som nemeral, 9t plnu dreva to sklopilo, na vysokozdvihu 12m smrek v priemere asi 30cm zdvihlo v pohode. Proste ani ramená naprázdno nezdvihne. A olej je medzi ryskami :(
Zetor 4011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#950 Nový příspěvek od pavel sk »

doca: ten najdeny srobik M8, moze byt pozostatok s predoslych poruch, oprav a zasahov. Vela ludi pri opravach tychto celkov s vysoka kasle na riadne vycistenie dna od úsadov a kovovych zbytkov. Daj sem foto toho srobku. Aky je dlhy? Aku ma hlavu 13, 14, 12 kluc??? Nema prevrtanu dierku cez hlavu? nema koniec tela a zavitu kuzelovy? Uz som v prevodovkach kadeco nasiel :)

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#951 Nový příspěvek od doca »

zdravím, šroubek je normální, bez dirky, bez kužele, závit tak 15 mm, hlava na 13 klíč, jak jsem psal minule, zatím všechno jde, tak vidíme, jestli tam třeba nezůstal po nějaké opravě.
olej je nový, dneska jsem byl celý den v lese a zatím všechno šlo, i ten vývoďák se postupně zlepšoval - předchozí majitel ho nikdy nepoužil, tak byly třeba slepené lamely, násobič jde, sice reaguje tak s třívteřinovým zpožděním, ale jde.
jak jsem měl sundané to víčko u čerpadla tak jsem zkoušel ložisko spojky jestli nepíská a šahal jsem na ty tři šrouby s kontramatkama na spojce a jeden se hejbe - to bude asi ten problém proč jde spojka špatně, respektive někdy jde, někdy těžko a přes zoubky.
nevím jestli v tomhle vlákně ale někde jsem četl že by měl jít vyměnit bez půlení - jen okýnkem, doporučovalo se vyměnit všechny tři, tuším za kalené?
Obrázek

tem šroubek na spojce je ta sedmička?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#952 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak mas ten srob len volny tak ho zakontruj. Nehybe sa ti s celou packou??? Pokial neni odlomeny tak neni dôvod ho menit. Vsetky tri sroby musia byt nastavene na packach v jednej rovine voci lozisku. Navise ten srob tam vymenit nebude jednoduche. Tie sroby s packy idu väcsinou dost tazko vytocit aj pri rozpojenom traktore. Tie sroby byvaju origo furt kalene.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#953 Nový příspěvek od vladman »

Tie tri šroby som už menil dvakrát bez polenia traktora.... cez to okienko. Povol si maximálne šrob nastavenia pedálu spojky a potom odtlačíš spojkové ložisko dostatočne na to, aby si sa dostal rukou k tým srobom. A treba samozrejme odmontovat hydr. čerpadlo. Mne išli tie šroby von vždy ľahko rukou vytočiť. A pozor.... Sú dva typy závitov, najlepšie je to porovnať v predajni.
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#954 Nový příspěvek od doca »

opět se zvědavě zeptám zkušených :) teď nemám problém já, vše zatím pracuje, ale potřeboval bych zjistit jestli jde dát motor z 8011 do 10145 bez nějakých větších úprav. na 101 zaklepal a doklepal a jak to tak bývá je zrovna dost v provozu a máme možnost motoru z 80, tak než se udělá ten 101 jestli by šli prohodit, samozřejmě bez turba, dočasná akce na dva měsíce. jde mi spíš o spojkový prostor, jestli na sebe půjde spojka s převodovkou, startér na zoubky, náprava .... řízení má orstu, tam by neměl být problém.

děkuji

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#955 Nový příspěvek od LuboMY »

Zdravím.

Prehodit motor z 80 do 101 urcite pojde. Problem moze byt so spojkou. To by sa asi dalo vyriesit prehodenim spojky so zotrvakom. Dalsi problem bude chladic. Je tam rozdiel v tom ze chladic na 80 ma vybranie napravo a na 101 je to nalavo kvoli turbu. To je tiez riesitelne.

Spit
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 02, 2015 9:54 pm
Bydliště: Náchod

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#956 Nový příspěvek od Spit »

Zdravím,
dotaz na znalce UŘ II. K čemu slouží pružina na pozici 40 viz obrázek a kam se zahákne. A ještě jeden dotaz k čemu slouží packy označené modře. Děkuji za odpověď.
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#957 Nový příspěvek od pavel sk »

Skrz ten hak ide tycka ktora ma na koncoch zapadky. Na lavej strane je oznacena pruzinka. Mala by tam byt aj pačka na odystenie toho haku. Je to poistka proti samovolnemu odysteniu a zväsenia agrohaka.

Spit
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 02, 2015 9:54 pm
Bydliště: Náchod

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#958 Nový příspěvek od Spit »

Dík za odpověď, tedka už mi to je trochu jasnější. Tyčku se západkami tam mám, ale tu páčku né. Takže ta páčka má být tahleta viz obr. označená červeně? Škoda že to není nakresleno z druhé strany.
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#959 Nový příspěvek od pavel sk »

Presne tak. Označené červenou je tá páčka.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#960 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdravím všechny, vím, že se to tu již řešilo spíše s negativním výsledkem, ale chtěl bych se zeptat, zda se někomu povedlo v poslední době vyřídit zápis turba a přestavbu ZTS 8245 na 10245, jestli ještě existuje nějaký pohrobek po výrobci, který by vydal potřebné potvrzení pro DI

děkuji

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“