8245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 8245

#286 Nový příspěvek od pavel sk »

Nastastie u toho Kristala tu uzavierku takmer netreba, pokial sa to s kristalom vie. Ja som to vydel niekde upravene tak, ze priamo pod podlahou kde vychadza tiahlo uzavierky s rozvodovky bol urobeny valcek, ktory pri zapnuti to tiahlo uzavierky potiahol a tym aktivoval uzavierku. Spät to vypinala len pruzina uzavierky.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 8245

#287 Nový příspěvek od Martin90 »

Míšánek:
Ano jde ty věci z odkazu použít na všech uř2 a uř4.

A jak píše Pavel tu zadní uzávěrku můžeš řešit válcem a klidné i hydraulickým. V okruhu převodovky je cca 10 bar, takže třeba koupíš takovou kostku https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/32-ce ... Lmin/18516 připojíš tlak, odpad, válec a jedeš...
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 8245

#288 Nový příspěvek od Lukashil »

Naseeeeeel

Pro spravnou funkci doporucuji mit v poradku silenbloky na kabine, obcas pri poradnem drncnuti je pak potreba nohou pomoct uzaverce vyskocit
Taham s tim ctyrradlicny neseny pluh, za mokra je uzaverka zapla porad a pri hnojeni taky, teda krom otaceni
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 8245

#289 Nový příspěvek od pavel sk »

8) tiez riesenie 8) . Ja som pri orbe pouzil uzavierku asi len dvakrat aj to len na cca. 8 metroch aby vyoral prvy zaber kym sa traktor chytil. Tie 38 kolesa su na kristale znat. A to som tahal strunák 5x35 PHX. Akurat tuto jesen som ho tahal uz za Case 140 lebo u Kristala je prevodovka na odchode a nechcel som to trapit este viac.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 8245

#290 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Míšánek:

Prosím tě jak jsi spokojený s tím no-spinem? Jak ho máš dlouho? Nepere se to pak nějak moc třeba na asfatu se zaplím předkem a tak? Dík za info 8) A ještě on je stejný jak do crystala tak do uř1?

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: 8245

#291 Nový příspěvek od Míšánek »

Michal(zetor): já osobně jsem s tou nospin vložkou spokojený maximálně 8) dlouho ho nemám, tak 2-3 roky, ale traktor nejezdí ani z daleka denně, spíše o víkendech a je to spíš koníček a pomocník. Takže víc vypovídající bude asi počet mth, což je cca tak 100-150 mth asi max.
Nospin se instaloval když byl traktor na celkove go, kde se mimo jiné dělala i přední náprava. Ovšem i když se dávaly úplně nové lamely do spojky phn tak po osazení nospinu se mi bohužel i přes to stávalo že spojka phn prostě prokluzovala a byl jsem z toho celkem rozmrzelý. V nedostatečném tlaku oleje ke spojce phn jsem problém neviděl, jelikož nasobic i spojka pto fungovala naprosto bez problémů. Tak jsem tento problém spíš prisuzoval tomu, že díky nospin vložce jsou na spojku phn kladeny vyšší odpory a tudíž z toho důvodu dochází k prokluzu. Nakonec mi ale až tady Pavel a Přema řekli že problém může být i v samotném těle spojky phn, kde může být určitá část netěsnící a díky tomu spojka phn prokluzuje. Nicméně já už tohle nakonec neřešil, plácl se přes kapsu a pořídil zubovou spojku phn. A v téhle kombinaci nospinu a zubovky je ten traktor opravdu tank a jede fakt furt :wink: s čelákem je to teď fakt pecka - není problém teď s lopatou zarýt plnou silou do rostlého terénu je-li třeba.
Vzhledem k tomu že tady máme fakt kopce tak bez zapnutého předku bych se tady vůbec nehnul. Nicméně i přes to prozatím (ťuk ťuk ťuk :twist: ) nepozoruju žádné negativní vlivy nospinu při připojené phn. Chová se to naprosto stejně, nic se nikde nepere ani na tvrdém povrchu (vede k nám v krpálu asfaltka kterou často přejíždím nebo na ni pod úhlem najíždím a často mám něco v nakladači, takže zapnutý předek je nutnost) a traktor funguje bez jakýchkoliv negativních projevů. Naopak při prohrábnutí předku, což je teď opravdu málokdy, berou parádně obě přední kola.
Jestli je klec předního diferaku, tudíž i nospin vložka stejná jak u uř1 tak u uř2 ti s jistotou bohužel neřeknu, ale něco se mi zdá že opravdu totožné jsou. Nicméně ruku do ohně bych za to nedal, už je to nějaká doba co jsem to řešil. Každopádně podle katalogových čísel by to mělo jít jednoduše zjistit ;-)

Martin90: Takže stačí tedy koupit tu kostku co jsi poslal v předešlém odkazu, ze spojky shodit stávající kostku s bovdenem, místo ní dát tuhle z odkazu, na tuto kostku našroubovat ten el.mag. ventil z odkazu, zapojit elektriku a mělo by to šlapat, jo? Je to vyloženě takhle plug&play kdy bude sedět i trubka vedení oleje do té nové kostky a tak? Protože se mi z fotek nezdá že ty díry el.mag. ventilu sedí na tu kostku jak by měly, ale nikdy jsem to naživo právě neviděl tak proto se možná ptám jak tupec abych nepořídil nějakou blbost která mi tam pak sedět nemusí, chápeš :zapomel:
Dík za radu ohledně té uzávěrky. Teď si nemůžu vybavit jak vlastně vedou táhla od pedálu k uzávěrce ale pokud by nebylo nutno shazovat kabinu tak bych nad tím zkusil podumat, jen by bylo třeba i někde po ruce najít odpad zpátky do převodovky. Tlak by se mohl vzít i z té přívodní trubky ke spojce phn třeba.

Lukashil: díky moc za tvůj čas strávený na hledání fotek 8) :ano: řešení je to bezesporu funkční, byť ne zrovna elegantní :smich: přinejhorším by se to dalo asi provést i takhle "jednoduše" ale radši bych za variantu instalace pod kabinou. Už asi jen kvůli tebou zmíněnému důvodu.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: 8245

#292 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Michale meli jsme 8145 v podniku s nonspinen od vyroby traktor asi rok 1989 a nebyly stim problemy jezdilo to vpohode celou dobu co rikaly kluci ja to dostal po skole takze sem si vzimne toho crystala popravil celkovo brzdy atd na predni naprave jen reduktory jinak do diferaku se neslo nebylo potreba motor delal kluk predemnou tak sem ho mel celkem po oprave jestli 2nebo 3 roky a pak mi dali 16245 na tezsi prace a stou 8145 pak jezdil kdo mel ruky nohy.... Posledni roky skoncila uz jen ve fekalu na postriky a pak ju prodali kdyz se obnovoval strojovy park nakupem New Holandu. Ale naty toky po skole vzpominam rad dost jsem zazil stim crystalem rozmetani hnoje,vlaceni luk,seceni,rolovani.... Mame celkem dost kopce a kdyz sem slapl na zadni uzaverka plus nonspin v predku to jelo vsude 👍 kdyz jsem skocil kolegovi do druheho bez nonspinu tak kde sem ja jel tak s druhym neslo v predu zaclo hrabat jedno kolo zadek obe a nepohnul ses zavazi oba stejne ,stejne naradi, pneu taky slo to poznat.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 8245

#293 Nový příspěvek od Lukashil »

Urcite je to pod podlahou lepsi, ja potreboval za odpoledne neco vyrobit, tak jsme to spatlali takhle. Pod kabinou je kaslik a za nej se toho moc nevejde.
A co se tyce toho sprajcovani to se mi stalo jednou do tydne jinak to makalo a to orame pole na kratko takze za den hoooooodnekrat zapnuto vypnuto
A to uz mi na nozni pohon preskakoval pres zuby a na valecek zatim drzi
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 8245

#294 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci děkuji vám mockrát za vyčerpávájící info o NO-SPINU. Měl jsem strach jak to v té nápravě funguje. Ale teď už vím když bych se pro něho rozhodl, že se nemusím obávat 8)

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 8245

#295 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já nad ním taky do horalu uvažoval, není to zas taková darda peněz, si říkám že by to mohlo v lese pomoct, ale toť jsem tahal proximou jakéhosi vzrostlého jasana z řádné ráztoky, no prvotně jsem byl tahat jen toho traktoristu co se to snažil vyrvat suprem a skončil jednou stranou pod mezou. No vytáhl jsem ho a že když už si tady tak nám vytáhni i ten strom. Na proximě hrabaly všecky 4 kola, poskakovala jak koza a stejně nic. Musel jsem pro krpana. Takže na celý nospin asi dlabu, páč když už bude něco kde bude potřeba zabrat, je asi bezpečnější vzít ten naviják. A zbylé věci jako mulčování ve svahu apod. řeším stejně proximou. Je pravda že ta jede jak tank.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 8245

#296 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja sa dodnes byjem do hlavy ze som ten no-spin nekupil ked som ho mohol mat za 280e do 69-tky. Co som pozeral posledne ceny, tak to dost podraželo :( Obchod MarkoMT ho ma za 618e s DPH :pistol:

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 8245

#297 Nový příspěvek od Tomas6 »

U nás se dá koupit kolem 12000 bez DPH. Což mi až zas tak likvidační suma nepřijde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#298 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Jinak zde pro inspiraci řeším chladiče 102jky, je tam chladič oleje a nad ním příprava pro chladič klimatizace. Před všemi chladičemi bude mezichladič vzduchu a snad kdyby nebyl dostatečný tah proudícího vzduchu, plánuji pomocnou vrtulí na mezichladič. Snad to chladič vody (zetor crystal 170HD) uchladí jak má.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A jinak za 10245 jsme pořídili pluh privat Roto rok 93 ale zatím s ním bojovat 8441. lehce dovážíme do předních ramen a koncem příštího dne by mohlo být zvoráno.

Obrázek

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 8245

#299 Nový příspěvek od Martin90 »

Tyjo paráda a vzduchový čistič budeš dávat taky z nového Crystala suchý ?


Jinak se moc omlouvám, že jsem sem napsal kraviny s tím ekektrickym ovládáním spojky PHN. Měl jsem koupené tu kostku a rozvaděč, co jsem dával odkaz. Na sebe to pasuje, ale ta kostka na spojku ne. Tak jsem to proměřil na 162 a taky to je jiné. Fífa kouknul do katalogu a měla by to tedy být tato sestava:
https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... diry-do-l/
a
https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... ozvadece-/
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: 8245

#300 Nový příspěvek od Míšánek »

Martin90: Takže tahle sestava co jsi hodil odkazy v posledním příspěvku se sešroubuje k sobě a pak se to celé našroubuje na spojku phn a vše sedí i včetně přívodní trubky, jo? Takže by stačilo akorát dovést +12V a mělo by to šlapat?

Díky za odpověď 8)


Jinak ta chladičovka vypadá parádně, Martine z vysočiny! 8) cwlkovw celý ten traktor bude dělo

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“