8245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 8245

#121 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Zdarec Pánové, dovolte bych se vložil do debaty. Kamarád si na svůj traktor koupil svazek z prodejny a poprosil mě, ať mu to zapojím. No, je to peklo. Nic nebylo popsané, žádné schéma. Po dvou dnech laborování jsem se na to vykašlal a řekl kámošovi, ať to vrátí. Chvíli komunikoval s výrobcem a ten se mu nabídl, že mu to zapojí a předělá. Dopadlo to tak, že po 3 hodinách vzal svazek a odjel s tím, že to není původní, na traktoru je hodně věcí jinak a musel by to celé předělat a to se mu nevyplatí. Nakonec jsem to dělal já celé, komplet tahání, zapojování i včetně různých doplňků a světel. Osobně mi to přijde mnohem lepší, protože to máš tak jak chceš a víš co a jak při případné poruše a ani to nezabere moc času.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: 8245

#122 Nový příspěvek od ford109 »

Tak pracovne Led chcem tahat samostatnou linkou s relatkom,problem mi nastava so zvyskom,niekde mam blbu kostru asi a obcas ide traktor ako pojazdna diskoteka,kde co blika,kontrolky mi svietia kde ake,predne svetla idu len podla nalady.
Proste tie roky v JZD na tej kabelazi vidno,pod palubkou mam minimalne 4 droty nezapojene alebo cvaknute.
Po trase dozadu mi kabel 3x zmeni farbu a nakoniec mam v zadnych svetlach 3 modre droty :shock:
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#123 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

ford109 píše:Tak pracovne Led chcem tahat samostatnou linkou s relatkom,problem mi nastava so zvyskom,niekde mam blbu kostru asi a obcas ide traktor ako pojazdna diskoteka,kde co blika,kontrolky mi svietia kde ake,predne svetla idu len podla nalady.
Proste tie roky v JZD na tej kabelazi vidno,pod palubkou mam minimalne 4 droty nezapojene alebo cvaknute.
Po trase dozadu mi kabel 3x zmeni farbu a nakoniec mam v zadnych svetlach 3 modre droty :shock:
Petr má pravu když už něco tak opravit starou ale to jak to popisuješ bych si na to vyčlenil přes zimu čas a udělal novou... vytahat a natáhnout novou. přejít kostru udělat pořádné kostry světla drátky nové...

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 8245

#124 Nový příspěvek od Martin90 »

Já jsem tahal novou elektroinstalaci na 121 a za tři dny bylo hotovo. Vše jsem tahal AYKY. V palubovce jsem si udělal velký můstek na kostru https://www.moje-elektro.cz/nulovaci-mu ... gLZ1PD_BwE . Dělal jsem tam i výstražná a přídavná atd. . Na vše jsem dal "pičutky" a popsal lakovým popisovačem. Nejdéle trvalo vyměnit fastony v multi konektorech. Známý viděl na 162 u mě ten hliníkový konektor kde se půlí traktor a napadlo ho tam dát 13ti pin auto zásuvku s bajonetovým spojem https://www.vypos.cz/obchod/nahradni-di ... -plastova/ a pecka, příště to takto taky udělám... . Přepínač baterií jsem dal do kastlíku k baterkám, ty jsou teď pod schudky, taky super. Jo a taky tam musím ještě dodělat pojistkovku na "nožovky". Nechal jsem origo a byla to chyba :vztek:
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: 8245

#125 Nový příspěvek od Janci »

Určite si dával AYKY? Lebo to je hliník
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 8245

#126 Nový příspěvek od Martin90 »

To by to dopadlo :smich: . Myslel jsem YSLY, asi jsem myslel ještě na další kraviny :smich:
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 8245

#127 Nový příspěvek od Širon »

Mám na 8011 elektriku napadenou kutilem. Za těch 18roků co ji máme jsem to tak nějak vychytal ,ale jestli dojde na kompletní výměnu tak bych na to rád sehnal sttarý vodiče,například z žigula,s tím mám zkušenost že je to poctivej matroš a bužírka nedegeneruje na slunci tak rychle. Navíc a to je hodně podstatný je bez masokostní moučky co se přidává do izolace,tím pádem na ní nejdou kuny,psi a jiný domácí mazlíčci.
Zkušenost z 6718,při střední opravě jsem zachoval starou elektriku ,pouze ostříhal rozčepejřený konce a zaletoval a funguje bezchybně. Na nějaký světla na kabinu a maják a jiný nezbytný zbytečnosti jsem dal nový vodiče a ty byli v hledáčku kousání hodně rychle,nepomohlo, nebo jen krátce ani stříkání sprejema a jiný zaručený fígle.
Jo a se světly 8011 byli taky problémy, svítili jak se jim zachtělo a bylo to v pojistkovce, nová na nožovky by to určo vyřešila 8)
Ještě dotaz na Martina ,prodával jsi v létě turbo na crystala ,už je asi pryč co?
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: 8245

#128 Nový příspěvek od karbus8045 »

kup na světlušce je sice polský ale maká mě už 5let bez problémua cena dobrá

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#129 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Širon píše:Mám na 8011 elektriku napadenou kutilem. Za těch 18roků co ji máme jsem to tak nějak vychytal ,ale jestli dojde na kompletní výměnu tak bych na to rád sehnal sttarý vodiče,například z žigula,s tím mám zkušenost že je to poctivej matroš a bužírka nedegeneruje na slunci tak rychle. Navíc a to je hodně podstatný je bez masokostní moučky co se přidává do izolace,tím pádem na ní nejdou kuny,psi a jiný domácí mazlíčci.
Zkušenost z 6718,při střední opravě jsem zachoval starou elektriku ,pouze ostříhal rozčepejřený konce a zaletoval a funguje bezchybně. Na nějaký světla na kabinu a maják a jiný nezbytný zbytečnosti jsem dal nový vodiče a ty byli v hledáčku kousání hodně rychle,nepomohlo, nebo jen krátce ani stříkání sprejema a jiný zaručený fígle.
Jo a se světly 8011 byli taky problémy, svítili jak se jim zachtělo a bylo to v pojistkovce, nová na nožovky by to určo vyřešila 8)
Ještě dotaz na Martina ,prodával jsi v létě turbo na crystala ,už je asi pryč co?


Ahoj turbo ještě mám ;) zítra jede crystal do Čáslavi jestli jsi někde z okolí můžu ti ho vzít ;) mám tam k němu i výfuk a nebo i mezichladic ;)

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 8245

#130 Nový příspěvek od Fífa »

To jedeš k lakýrníkovi až do Čáslavi? To pojedeš přes nás, tak budu čumět až pojede kolem kryšot na podvalu :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: 8245

#131 Nový příspěvek od ford109 »

Širon píše:Mám na 8011 elektriku napadenou kutilem. Za těch 18roků co ji máme jsem to tak nějak vychytal ,ale jestli dojde na kompletní výměnu tak bych na to rád sehnal sttarý vodiče,například z žigula,s tím mám zkušenost že je to poctivej matroš a bužírka nedegeneruje na slunci tak rychle. Navíc a to je hodně podstatný je bez masokostní moučky co se přidává do izolace,tím pádem na ní nejdou kuny,psi a jiný domácí mazlíčci.
Zkušenost z 6718,při střední opravě jsem zachoval starou elektriku ,pouze ostříhal rozčepejřený konce a zaletoval a funguje bezchybně. Na nějaký světla na kabinu a maják a jiný nezbytný zbytečnosti jsem dal nový vodiče a ty byli v hledáčku kousání hodně rychle,nepomohlo, nebo jen krátce ani stříkání sprejema a jiný zaručený fígle.
Jo a se světly 8011 byli taky problémy, svítili jak se jim zachtělo a bylo to v pojistkovce, nová na nožovky by to určo vyřešila 8)
Ještě dotaz na Martina ,prodával jsi v létě turbo na crystala ,už je asi pryč co?

Poistkovu skrinku sme uz cistily,aj zabrusovaly dosadacie plochy jemne (niekoho napadlo vsetko zafarbit,este aj poistky boli trochu od farby) ... O kable sa nebojim,mam niekolko "štvornohých repelentov",su schopné ulovit aj prerasteneho potkana...

Neviem ci nebude problem aj niekde v regleri,strasne huci,a ked zapnem svetla prestane (ked je odber nehuci) .
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 8245

#132 Nový příspěvek od Širon »

To turbo bych si koupil pod ponk pro strejčka Příhodu ,moje je už dost volný a je to poznat na tlaku mazání, Myslím že je to tvoje turbo originál na 101? Ty jsi dával nějaký jiný ne? Dáme SZ. Já bych se pro něj třeba stavil ,mám to k tobě do 30 km. A tak během prosince by to mohlo dopadnout.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#133 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Širon píše:To turbo bych si koupil pod ponk pro strejčka Příhodu ,moje je už dost volný a je to poznat na tlaku mazání, Myslím že je to tvoje turbo originál na 101? Ty jsi dával nějaký jiný ne? Dáme SZ. Já bych se pro něj třeba stavil ,mám to k tobě do 30 km. A tak během prosince by to mohlo dopadnout.

776 842 774 ozvy se

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#134 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Tak na první advent jsme si udělali po třech letech na dílně výlet :) teď už jsem moc fotek nepřibude ale vždycky něco nafotim až tam pojedu :) snad s tím trošku přes zimu zahybeme... :pohar:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#135 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

V dílně se pokračuje na rotačních branach ale řeknu Vám že dily drahy jako kráva. Jedno kolečko 13 tis jedna hřídel 10 tis. :D :shock:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ještě jsme 4011 nastalo obuli na nové kultivaky a ladili plečku na česnek... uvidíme jak budou na traktoru dobře a kdyžtak nechám opiskovat a koupíme nové pláště...

Obrázek

Obrázek

A dlouhodobé jsme čekali na úmrtí motoru ve 4011 takže budeme vyměňovat motor za nové zrepasovany a necháme udělat i nápravu

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“