Zetorákova 121

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Zetorákova 121

#1 Nový příspěvek od zetorak jirka »

http://zetorak.rajce.idnes.cz/17.1 Tak jsem konečně po chvílkách dodělal na 12045 co jsem měl v plánu. šlo to pomalu protože mám stále dost jiný práce kolem dobytka a kolem baráku, a tak na dílně jsem po odpolednech nebo večerech. nejvíc mě pálili ty nepřístupný baterky v podlaze a nepřístupnost pod kabynou kvůli kaslikům.a nové kasliky jsou jednoduše odmontovatelné. Pak my nevyhovovali ty háčky na dveřích protože jsem mrňavej a z venčí na ně nedostanu. No a pak to řízení, z toho mám největší radost. No a abych měl kolem sebe v kabyně kam házet ruznej bordel, jako hadry atd, tak jsem tam udělal nějakej ten kaslik taky A v čerá už musela ven do stodoly protože už se musím dát do druhýho traktoru a připravit ho do navážení krmení abych se mohl pustit do bagráka, už si to za dva a pul roku deního provozu začíná vynucovat.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Zetorákova 121

#2 Nový příspěvek od STEEL »

ahoj na tý 121čce jsi odvedl kus práce
já sem se v práci taky chystal v jednu měnit orbitrol ale bohužel mi minulej pátek zase fouklo těsnění pod hlavou běhěm 2 let co s tím jezdím tak už po 5tý tak konečně šel motor do Velkýho Meziříčí tak aspoň tam budu mít víc místa na výmenu řízení a tady sou nějaký fotky
http://jenda256.rajce.idnes.cz/predelav ... _na_10145/
zajím mám orbitro jenom na ponku páč ještě nemám 2 hadice abych ho tam mohl dát spátky
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: Zetorákova 121

#3 Nový příspěvek od karbus8045 »

Zetoráku a proč jsi tu spirálu nedal místo mrazovky ,já to tak mám i na 80

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#4 Nový příspěvek od zetorak jirka »

karbus8045 píše:Zetoráku a proč jsi tu spirálu nedal místo mrazovky ,já to tak mám i na 80
Protože tam mám starší typ motoru a na něm ten vstup pro tělísko nemá, na původním motoru jsem to tam měl , ale na šestiválec je to jedno 1000w tělisko málo, ve velkých mrazech to nestíhá, proto jsem dal dvě když už jsem to dělal, a teď mužu zapojit podle potřeby, a na tomto místě to je velice jednoduchý a perfektně to stíha dvoum tělískum cirgulovat.

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetorákova 121

#5 Nový příspěvek od zts18345 »

zetorak jirka píše:
karbus8045 píše:Zetoráku a proč jsi tu spirálu nedal místo mrazovky ,já to tak mám i na 80
Protože tam mám starší typ motoru a na něm ten vstup pro tělísko nemá, na původním motoru jsem to tam měl , ale na šestiválec je to jedno 1000w tělisko málo, ve velkých mrazech to nestíhá, proto jsem dal dvě když už jsem to dělal, a teď mužu zapojit podle potřeby, a na tomto místě to je velice jednoduchý a perfektně to stíha dvoum tělískum cirgulovat.
prepac trochu sa ta dovolim poopravit starsi typ motora ma vstup je to ta mrazovka nad cerpadlom 8) ja tam planujem tiez dat na 80 spiralu :) a ako dlho to ohrievalo ten motor len s jednym?? inak pekna praca u vsetkych strojov 8) :friends:
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#6 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To máš pravdu, jedna nepřístupná je nad čerpedlem a druhá přístupná ja nad odstředivkou, ale já chtěl ty tělíska dát dvě, tak jsem tu mrazovku ani neřešil. na 80tku by mohlo jedno možná stačit, ale u 120ci když bylo 25 pod nulou tak se to prostě neohřálo ani po dvou hodinách, ten velkej blok to asi stačil odchlazovat.

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: Zetorákova 121

#7 Nový příspěvek od karbus8045 »

ten motor ohřeješ krásně jednou spirálou mám to odskoušený 8)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#8 Nový příspěvek od zetorak jirka »

karbus8045 píše:ten motor ohřeješ krásně jednou spirálou mám to odskoušený 8)
Při -25 to tady není problem, to je na hodně dlouho, a nechávat to přez noc se mi nechce, to by se tak akorát udržel teplej.Ale ráno čekat dvě hodiny na ohřátí je dlouho. Třeba možná máš silnější ohřev nebo nevím ,ale asi máme každý jiný skušenosti

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetorákova 121

#9 Nový příspěvek od Martin90 »

No parádní práce, ale to už je stará známá věc, že jsi šikula. Ty všechny zlepšováky co máš na traktorech jsou parádní, co se týče 121ky, nejvíc se mi líbí ty kastlíky na akumulátory se schůdky, vypadají lépe než ty na dvojkové řadě 8) .
Co se týče předehřevu, tak dneska jsem vozil se 120kou mrvu a bylo tady -8°C a předehřev (origo - příkon 1000W) tam byl hodinu a žádná sláva, ale bez by to asi nechytlo :smich: . No a taky těch 40cm sněhu a jízda v tom po oranici.... :D .
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#10 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Martin90 píše:No parádní práce, ale to už je stará známá věc, že jsi šikula. Ty všechny zlepšováky co máš na traktorech jsou parádní, co se týče 121ky, nejvíc se mi líbí ty kastlíky na akumulátory se schůdky, vypadají lépe než ty na dvojkové řadě 8) .
Co se týče předehřevu, tak dneska jsem vozil se 120kou mrvu a bylo tady -8°C a předehřev (origo - příkon 1000W) tam byl hodinu a žádná sláva, ale bez by to asi nechytlo :smich: . No a taky těch 40cm sněhu a jízda v tom po oranici.... :D .
Já , teď co tam je ten novej motor tak chytá perfektně i v mrazech, ale proč ho mordovat zmrzlej , když ho mužu ohřáta startovat teplej,že jo ? ten starej nechtěl chytat už ani na nule stupňů, ten byl vyřachtanej jak zákon káže.

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: Zetorákova 121

#11 Nový příspěvek od Biggles555 »

No chvilku to trvalo než jsem to našel :friends:
Ale krása,super stroj... :pohar: ....pro Zetory UŘII mám slabost....strýc dělal v JZD a já na nich od mala jezdil
Pěkná práce ať vše šlape 8) :friends:
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetorákova 121

#12 Nový příspěvek od Peter768 »

zetorak jirka píše:
Martin90 píše:No parádní práce, ale to už je stará známá věc, že jsi šikula. Ty všechny zlepšováky co máš na traktorech jsou parádní, co se týče 121ky, nejvíc se mi líbí ty kastlíky na akumulátory se schůdky, vypadají lépe než ty na dvojkové řadě 8) .
Co se týče předehřevu, tak dneska jsem vozil se 120kou mrvu a bylo tady -8°C a předehřev (origo - příkon 1000W) tam byl hodinu a žádná sláva, ale bez by to asi nechytlo :smich: . No a taky těch 40cm sněhu a jízda v tom po oranici.... :D .
Já , teď co tam je ten novej motor tak chytá perfektně i v mrazech, ale proč ho mordovat zmrzlej , když ho mužu ohřáta startovat teplej,že jo ? ten starej nechtěl chytat už ani na nule stupňů, ten byl vyřachtanej jak zákon káže.
Nazdar Jirko, to je ten motor čo sme sa bavili po ZS, čo precestoval ČR a SR so štítkom Strojstav Nové Meto nad Váhom? Pekná práca, pekný traktor aj hospodárstvo 8) Nech sa darí :)

Uživatelský avatar
Pepanův Z 6718
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 02, 2012 5:12 pm
Bydliště: Maršov u Úpice

Re: Zetorákova 121

#13 Nový příspěvek od Pepanův Z 6718 »

Parádní práce a supr zlepšováky :pohar:
Zetor 6718, Zetor 4011 ,Zetor 7245, , Massey Ferguson mf 30, UN 053.1

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#14 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj Peter, je to tak, to je ten motor co procestoval celí československo než se dostal ke mě,a vypadá to eště na starou potstivou práci, ten motor jde opravdu dobře (zatím).

A děkuji všem za pěkné hodnocení, těší mě to.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetorákova 121

#15 Nový příspěvek od lukisek 099 »

jirko super vychytávky :pohar: já měl v družstvě na 16245 taky kastliky venku s baterkama mnohemlepší přístup než u zbytku krystalů co tady sou a mají to vkabině v podlaze :) tak at se daří ajentak dál 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“