Zetorákova 121

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetorákova 121

#226 Nový příspěvek od pavel sk »

Na ventily to staci uplne takto ako to bolo origo. Na vstreky netreba demontovat nic, lebo tie vyjdu spod nadrze. Len skoda ze na mnohych je to casto pozavarane natvrdo a nezostava len tu nadz zakazdym demontovat uplne dole Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#227 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To máš pravdu, já naštěstí nic posvářenýho nemám, tak v případě nutnosti ji sundávat,( jako jsem teď měnil chladič), tak jen odšroubuju 6 matiček ze silenbloků co držej kapotu s nádržej a už jde na kšandách jeřábkem na kolejnici pod stropem nahoru, je to otázka chvilky

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetorákova 121

#228 Nový příspěvek od Pavel »

tak všechno nej v novem roce

ctyricitka
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 08, 2012 7:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetorákova 121

#229 Nový příspěvek od ctyricitka »

No já to teda taky nemám posvařovaný ale zdůvodu vyndání zadního vstřikovače
jsem to musel celé sundat. Napřed jsem to bláhově zkoušel rovnýma monterpákama
ale to se ani nehlo. Pak jsem si sehnal podle Jirky ty zahnutý a když jsem je ještě
prodloužil trubkama, tak jsem ten vstřik vytrhnul. Teď ještě prosím o radu, jak mám
očistit tu dosedací plochu ať mi ten bordel nenapadá do válce.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#230 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No to je takovej trochu problém, ale dá se, Na statku jsme na to měli takovou frézyčku s trnem přesně na díru pro trysku a po zapucování dosedací plochy se jen fréza malinko povytáhla a patrona se vyfoukala vzduchem a pak se teprve vytáhla úplně. Doma to dělám podle toho jak to je moc znečištění, buď to stačí pořádně vytřít mokrým hadříkem , aby se to na něj nalepilo a nepadalo to do válce. Pokaď to je potřeba pořádně oškraba v tý patroně, tak je dobrý do díry pro trysku strčit nějaký dlouhý količek jako špunt a vyfoukat to.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetorákova 121

#231 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri cisteni sedla pre vstrekovac neni problem s jemnymi necistotami. Po vycisteni staci bez plynu riadne startrom pretocit motor a on to krasne vypluje von a vyfuka.

ctyricitka
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 08, 2012 7:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetorákova 121

#232 Nový příspěvek od ctyricitka »

Ahoj Jirko, mám na tebe prosbu jestli mi můžeš změřit měrku oleje v převodovce. Mám na 120 spodek
měrky omletý tak, že tam nejsou vidět žádné značky. Koupil jsem si v monstě novou měrku ale ta je
o 5 centimetrů delší a rysky má až dole. Teď nevím kolik tam toho oleje mám nalít. Moje měrka má
tu kulatinu dlouhou 38 cm a ta nová 43 cm.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetorákova 121

#233 Nový příspěvek od red.bill »

Novější traktory(1řada) mají komínek jako 72, proto ty rozdílný délky. Takže záleží jestli ten komínek tam máš nebo ne.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#234 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Oměřím ji, nevím kolik má, ale jsou na ní značený dvě hladiny , víc oleje je pro 12045 a míň oleje je pro 12011, proč to nevím, ale asi , že 12045 může do většího svahu.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Zetorákova 121

#235 Nový příspěvek od PEST »

dvě hladiny mám i u 7211, traktory s předkem jsou víc nakloněný na zadek, proto se liší hladina

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetorákova 121

#236 Nový příspěvek od red.bill »

2 hladiny byly u motorů v UŘ2 pro bezpředkáč a s předkem a to ještě jen u 6válců ty měly měrku vzadu u spojky. 4válce ji měly uprostřed a tam byla hladina jen jedna jestli si pamatuju správně. V převodovce si 2 hladiny nevybavuju. U 72 to byla hladina pro HS ten měl o cca 7l oleje v převodovce víc než obyč 72.

ctyricitka
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 08, 2012 7:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetorákova 121

#237 Nový příspěvek od ctyricitka »

Mám 12045 předělávanou na 12145 a převodovka 3kvalt. Předpokládal jsem, že ty převodovky
jsou stejný. Kdybych tušil, že každý může mít nějakou jinou měrku tak jsem ten dotaz vůbec
nedával. Zítra se zajedu znovu zeptat do monsty. Děkuji za pomoc.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetorákova 121

#238 Nový příspěvek od red.bill »

Měrky u převodovky se budou lišit pouze podle toho jestli máš ten komínek a měrku nad podlahou nebo komínek nemáš a měrka je utopená pod podlahou.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Zetorákova 121

#239 Nový příspěvek od koprkam »

Do Monsty ještě někdo chodí? Já byl v Brně před dvěma rokama a řekl jsem si, že už nikdy více! Tak neschopnou a neochotnou obsluhu jsem už dlouho neviděl, teda ještě Agrozet, tam se zaměřili na nový stroje a když se na ně vytasím se starým Krystalem, tak mě div nepošlou do prdele.. Radši chodím k Nekvindovi, případně, tím že jsem z Prostějovska tak daleko nejraděj v Pv k Nedbalovi.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetorákova 121

#240 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj kluci, po roce jsem se zase dostal na forum a pomalu to tu pročítám a prohlížím, jsou tu stále zajimavé věci a příspěvky, zdravotní stav v mích letech neni růžoví, ale funguju a stále hospodařím, teda za pomocí syna, traktory stále jezděj a stále je na nich dost práce, 121čka ted na podzim měla problém s vodou v oleji a bylo ji třeba převložkovat, prorezatěla vložka válce, ale už je zase v cajku. a ted mě čeká na 80tce násobyč, asi odešel brzdovej pás, na želvu hodně klouže a nejde už dotáhnout, tak že se nenudím.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“