zetor crystal 12045 krystinka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#631 Nový příspěvek od pete »

Zdar přatele mám n vás prosbu mohli by mi někdo z vás změřit pudoris střehy na zts 16245 a poslat rozměry.Puvodně jsem chtěl koupit 1čkovou střechu ale ta je snad nesehnatelná bez kabiny.Polaci taky vyrabí střechy ale jaksi jsem se neproklikal k koupi tak jsem se rozhodl pro vlastní v yrobu a i s tim že bude i panel s topením větraní a a třeba i s rádiem.Dalši věc co mě zajímá je zrychlení převodovky mam teď 3kval. Ale ten zrychlid nejde a jde mi o to je jestli bude pasovat 4 kval převodovka na rozvodovku.Ptám se proto že minulí majitel mě vykládal že i rozvodovka je jiná než u klasické 4kval převodovky diky předem za info

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#632 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

pete píše:Zdar přatele mám n vás prosbu mohli by mi někdo z vás změřit pudoris střehy na zts 16245 a poslat rozměry.Puvodně jsem chtěl koupit 1čkovou střechu ale ta je snad nesehnatelná bez kabiny.Polaci taky vyrabí střechy ale jaksi jsem se neproklikal k koupi tak jsem se rozhodl pro vlastní v yrobu a i s tim že bude i panel s topením větraní a a třeba i s rádiem.Dalši věc co mě zajímá je zrychlení převodovky mam teď 3kval. Ale ten zrychlid
nejde a jde mi o to je jestli bude pasovat 4 kval převodovka na rozvodovku.Ptám se proto že minulí majitel mě vykládal že i rozvodovka je jiná než u klasické 4kval převodovky diky předem za info
Ahoj. Mám doma střechu ze 8245 kdyby jsi ji chtěl je tvoje. Má trošku pokřivené rantly zkusím to vyfotit a poslat. Když mi dáš na sebe nějakej kontakt zkusím to poslat tento týden. Jinak si myslím že rozvodovky na 16245 a na 12145 jsou stejné ( jiná je na 16245 SUPER ta byla robustnější a nejsem si jistý jestli na ni pasuji převodovky a úplně prvních 8011 ty měli menší díry na šrouby ) teď řeším převodovku u jednoho pana v Letohradu a vyhazim ž toho ty synchrony . Když sem zrychloval převodovku tak jsem se na opravu synchronu vybodl pač jeden Polskej synchron stojí přes 20k a jsou tam dva. Dám tam nesmrtelný kolečka a hold se bude dvakrát mačkat spojka...

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#633 Nový příspěvek od pete »


Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#634 Nový příspěvek od Pavel.T »

Přemo vše nejlepší a ať stroje šlapou :pohar: :rally:

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#635 Nový příspěvek od Přemo »

Bud zdrav,tak jak zne?nam chybi posledni ca 1,5ha repky a tosame jecmenu ajeto,
Psenka vysla krasne v A kvalite,516 vrci krasne,snad uz to domaka=)
Vidim ze mas velke plany ze stodvacou,my prave pokukujem po 162nejake,ale uvidime jestli se neco naskytne=)at se dari ahoj Prema
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#636 Nový příspěvek od pete »

Zdar přátelé , díky Pavle za přání jo letos mám 41 járů.Tak Přemo letos žně šli v celku v pohodě pšenice jsme dělaly do 23 30.hod protože hlásily pršení vyšla v perfektní potravinářské kvalitě přesně si už nepamatuji parametry ale dusíku měla 15 procent taky cena je perfektní ječmen taky šel vyšel mě po první ve sladovnické kvalitě kolem 10 procent dusíku jen byl problém s výkupem. Suflé nemělo zájem dělat smlouvu tak jsem se domluvil s Agro 2000 a prodal jim oni pře prodaly sufletu jinak jsme s ječmenem jezdily otočku 32 km tak jsem oslovil kamaráda co dělá dispečera v dopaz a vyšel mě naprosto perfektně vstříc poslal volvo500 ten odvezl 15t ječmene najednou.Koupil jsem nové nože do drtiče zatím žádné zlepšení byl jsem prohlídnout E 517 drtič biso veškeré řemenice od motoru stejné jediný rozdíl na drtiči 66 nožů ale řemenice průměr 200mm u toho mého drtiče 90 nožů průměr řemenice 240mm takže už jsem zadal výrobu nové řemenice 200mm

https://premalebisu.rajce.idnes.cz/rok_2019
Tak zemědělským veteránům zdar

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#637 Nový příspěvek od Přemo »

Ahoj tak parada,no my drtili letos jak divi,uplne bez problemu,proti ostri uplne dolu jak jsimi radil ty a jeloto uplne super,sme meli strach a dobre,jinak sme taki spokoje,krom toho co bylo lehle vsude A kvalita,jecmenu sme meli jen kousek,no samozrejmetaki slad vysel ale jak rikas,ty s vykupem problem no :-/
Prezuli sme gumy na 516 vzadu na 16/70r20 konecne vypada dobre,no a uz mame seznam co chcem udelat na kombajnu na pristi sezonu takze seto musi zrobit,letos takove pocasi zese clovek moc nezapotil v kombajnu,alespon unas,a ted uz zase bude vonet hlina.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#638 Nový příspěvek od koprkam »

Martin-Vysocina píše:
pete píše:Zdar přatele mám n vás prosbu mohli by mi někdo z vás změřit pudoris střehy na zts 16245 a poslat rozměry.Puvodně jsem chtěl koupit 1čkovou střechu ale ta je snad nesehnatelná bez kabiny.Polaci taky vyrabí střechy ale jaksi jsem se neproklikal k koupi tak jsem se rozhodl pro vlastní v yrobu a i s tim že bude i panel s topením větraní a a třeba i s rádiem.Dalši věc co mě zajímá je zrychlení převodovky mam teď 3kval. Ale ten zrychlid
nejde a jde mi o to je jestli bude pasovat 4 kval převodovka na rozvodovku.Ptám se proto že minulí majitel mě vykládal že i rozvodovka je jiná než u klasické 4kval převodovky diky předem za info
Takhle ona trochu zesílený zadky měla už 16145 (oproti 12045), pak se to zesilovalo u 16245 Super, ten měl most z 18345 (UŘ IV), která má už mokrý brzdy. Jinak, pokud se nepletu (resp. vysvětloval mi to tak borec u Nekvindy), že byly dva typy převodovek, kdy byly dva typy šroubů mezi rozvodovkou a převodovkou, myslím M16 a M18? Mělo by to platit pro tří a čtyř kvaltový obaly, kdy obal tříkvaltu B serie, má už silnější šrouby mezi rozvodovkou a převodovkou. U Ačkovyho obalu tříkvaltu by ko mělo byt zaměnitelný s nižší řadou. Nohavice, jako takový (obal) jsou stejný pro celou sérii, vyjma zadků z UŘ IV. Jinak ve vnitřku se to lišilo tak, že A řada, má kola redukrorů uložnený na válečkách, kdežto B a C už na ložiskách. Zajímavostí je třeba ale i to, že mám doma 16145, ale mám kola reduktorů furt ještě na válečkách. Možná dal někdo nějaký jiný reduktory, nebo topaplali z toho, co bylo po ruce.
Takhle mě to bylo vysvětlený, když jsem se sháněl po zesíleným zadku a převodovce, kvůli 7.2t hydraulice.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#639 Nový příspěvek od pavel sk »

S tym zosilovanim by som si taky isty nebol. Ta zmena prebehla najprv medzi radou 81XX a 161XX. Druha zmena presla ale len s minimom od 161XX a vyssie. Napr. vsetky 161XX mali este satelity reduktorov ulozene na valcekoch. Celistve loziska prisli az u UR-IV. S tymy srobamy je to tak ze prevodovku s rozvodovkov spojujuce srovy boli M16 aj u 16145 tak isto ako napr u 80XX. M18 prisli az u 162XX a vyssie kedy nabehli mokre brzdy a vyssia konstrukcna rychlost+ silnejsia hydraulika. Tych drobnejsich zmien by sa dalo viac vymenovat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#640 Nový příspěvek od koprkam »

Asi máš pravdu 8) Jak říkám takhle mi to vysvětloval borec u Nekvindy. Povídal, že bych mohl mít zesílenou převodovku už na 161, ale asi si to spletl.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#641 Nový příspěvek od pete »

hoši diskuze je nějak bokem já se ptal na převodovku né kolik zvedne hydraulika a zatížení koncákú jinak ta převodovka pasuje je zrychlená na 30km a nemusí se ani převrtávat na m18

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#642 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak samotne prevodovky 3 kvalt vs. 4kvalt na rozvodovku normalne pasuju. Samotne skrine prevodoviek s rovnake. Rozdiely su v črevách :)

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#643 Nový příspěvek od pete »

Zdar přátelé.Tak jsem letos konečně udělal novou vazbu na stodole hned v lednu. Jinak se vše točí kolem rekonstrukce stodoly taky technika se koupila nová funglovky diskáče 3 m agro tom. Jinak zima probíhala standartně uklid lesa od kurovce a taky čištění 0,75 ha louky od náletu křovin tohle pole obhospodařoval agrospol knínice a v roce 2000 poslal v tichosti dopis že tohle pole nechcou a vrátila majiteli bez předání
https://premalebisu.rajce.idnes.cz/Rok_2020/

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#644 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Koukám , zase kus práce hotoví, jaký budeš dělat stropy ?

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#645 Nový příspěvek od pete »

zdar strop bude jen v jedné polovině dřevěný

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“