zetor crystal 12045 krystinka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#736 Nový příspěvek od Přema 28 »

Zdar mám dotaz ohledně motoru na 16145 1,po go jsem nedotáhl hlavu cca rok jsme jezdily voda Bubla v chladiči a lehce odpařovaci trubkou kouřil motor asi za dva dny mi začla lítat teplota mezi 80- 100 stupni dojel jsem domů odstavil traktor a druhý den už při nastartovaní létala voda tak hlava dolů a vyměna těsnění .To bylo prasklé u 6 válce i ten válec se mi zdál že má v sobě lehký záděr .Po opravě se mi zdálo že jede traktor na 5 válců vyměnil jsem na 5 válci vstřikovač a zdálo se vše v pořádku pak si syn koupil nerezový výfuk s kolenem a bylo jasně slyšet nepravidelný chod motoru. Je možný že by ten 5.-6. válec nějak blbě pálil? A ještě od začátku go těm motor málo maže teplý 2 na volnoběh 1 go prováděl Stránecká zhoř polomotor rozvody klika válce a dávali nové čerpadlo je možné že by byl špatný redukční díky za odpovědi Přema

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#737 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri tej oprave sisi mal na tom chytenom valci pretocit piest do DU. jemnym smirglom prejst stenu valca. Kedze je len rok po GO, tak bude este v zabehu. Tym jemne zrovnal pripadne jemne ryhy a kruzka si casom sadnu a dotesnia. Nam sa stalo pred par rokmi nieco podobne. Akurat prepalilo tesnenie skz medzi 3 a4 valcom a cast s neho zozral 4 valec. Zmeraj na valcoch kompresie a porovnaj s tym inkriminovanym valcom. Co sa tyka toho mazania, tak nato ze to bolo v GO. je to bieda. Mne v robote takto maze stary vylietany motor v kristale. Ak dali nove cerpadlo tak po spravnosti by mali dat aj novy ventyl, pokial to nerobili niejaky fachmani niekde na dvore. Skusil by som zohnat druhu odstredivku a aj cap odstredivky. Aj tam moze dost utekat tlak oleja. Tiez ti moze tlak utekat cez netesne tlakove potrubie od cerpadla po blok. Ten kus rury sa obcas povoli. Tiez su tam tesnenia. To musi vana dole a skontrolovat to vsetko.

Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#738 Nový příspěvek od Přema 28 »

No to mazaní je neměné od go.Tu go dělaly profíci renova Stránecká zhoř a dávaly nové olejové čerpadlo a renovovali i tu odstředivku. Díky za rady.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#739 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak by som zhodil vanu a skontroloval to potrubie +popritom aj ten ventyl a cerpadlo aj saci kos. To potrubie drzia srobky M8. Mali by byt na nich plechove podlozky ktore sa po dotianuti srobov musia pozahynat na hrany a tym zaistit sroby proti povoleniu. Ak tam su len klasika perovky alebo vejarove podlozky, tak sa budu povolovat. A ked to budes mat otvorene, prejdi momentovym klucom aj kluku a ojnice. Na kluke skontroluj dotiahnutie zatok v kluke.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#740 Nový příspěvek od Přemo »

Zdar Přemo kurde toje divne že po takove opravě to maže tak málo, já když na stovce udělal, generálku tak to máže pořád 5 zahřátý sice na volnoběh méně ale brnknes po plynu a je zase 5
A 161 tam se chystám teď na GO u 6 valce mi pod výfukovým potrubím už prolíná olej nebo nespálena nafta, každopádně jak říkáš stim nerezovým vyfukem jde slyšet jak jeto nepravidelné ten chod motoru atd,ale zkoušel jsem nastartovat teď v -8 a chytil chvili se přemlouvat ale chytl tam už budou kruhy vydřené bo mi žere olej,,ale ktomu mazání maže na 4 sice po zahřátí volnoběh kolem 1,5 nechavam radši trošku vyšší,sle po přidání zase 4 a to i když pul dne litá po poli
Jak říká pavel jestli není problém třeba vte odstředivce,ja mam vsude filtry a dobrý.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#741 Nový příspěvek od tomous »

Zdar Přemo. Se obávám,že je chyba v "profíkách" ze Stránecké.... Nešlyšel jsem na ně moc chvály.

Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#742 Nový příspěvek od Přema 28 »

Zdar Tome pravě že tady od nás tam jezdi hodně lidí a bylo to na doporučení .Taky jsem byl zklamaný z toho mazaní a celkově z koupi sype se to hrozně motor hydrauliky už byla na stolici nejela brzdy a převodovka zatím drží

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#743 Nový příspěvek od tomous »

Právě,že tyhle traktory už mají nejlepší za sebou. Oni ty nový stojí taky za hovno... Měl jsi vzít Magnuma,ten letos udělal 900hod.a stále jezdí.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#744 Nový příspěvek od Přemo »

A Přemo kdytito dělali tu opravu? nějaká záruka nato nebo tak něco??
Ja tedy popravdě už taki slyšel na renovu negativní hodnocení,ale myslím zejeto taki člověk od člověka.
Ale snad to bude nějakou blbosti, uvidíš no :zapomel:
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#745 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

A jak se pozná že už to má ta odstředivka za sebou? Že má velikou vůli a utíká kolem ní tlak nebo jak to myslíte? Dík za info.

Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#746 Nový příspěvek od Přema 28 »

Zdar hoši tak Tome Magnuma jsem hrozně chtěl ale bál jsem se oprav a ceny náhradních dílů to jsem ale nevěděl co vezu dom za šrot.Rozhodnutí taky bylo že 12045 byla spolehlivá oleje nafta a udělala se přední náprava a nějaké drobnosti jako manžety v hydraulice a to bylo vše proto jsem se přiklonil k 16145 to jsem nevěděl co mě čeká.Přemo záruka nebyla protože dělaly jen polomotor je tam nová Klikovka a výbrus a.už si nezpomínam co vše dělaly ale bylo to tanec myslím i s novou klikou cca 65000kč .Michale ano odstředivku taky opravovaly něco řikal ten technik že byla protočená matka

Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#747 Nový příspěvek od Přema 28 »

Zdar přatelé všem vám v roce 2023 přeji pohodu v životě mnoho pracovních úspěchů,zdraví a hodně lásky a ať se vám splní všechna vaše přání. Přema

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#748 Nový příspěvek od tomous »

Přemo i tobě. S tím Magnumem chápu je to risk. U mě sloužil na 1+. Teď už je to jedno.... Ať to brzo zprovozníš jaro bude coby dup.

Přema 28
Příspěvky: 177
Registrován: ned říj 30, 2022 7:45 am
Bydliště: Pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#749 Nový příspěvek od Přema 28 »

Zdarec tak dnes jsem koupil sadu na plnoprůtokovým filtry na oba šetivalce a je v té sadě i regulační venti. Mám ty redučaky měnit dík za info Přema

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#750 Nový příspěvek od Přemo »

Zdar mistře já to na 100vce vyměnil vim zese to někde řešilo, že naten plnoprutokac,se to mění že je nastaven větší tlak.
Nebo ten původní seřídit,ale ja taki koupil sadu tak sem to dal comi dali.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“