zetor crystal 12045 krystinka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#601 Nový příspěvek od tomous »

Zdar,taky upřímnou soustrast. Holt to patří k životu......Ať se daří chlape!!!

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#602 Nový příspěvek od pete »

Zdar Páánové tak jsem letos zatím nic neopravoval až na kombajn tam bude new spádová deska a nabroušený nože v drtiči nože jsem nechal nabrousit jiinak mě teče rok staré prasátko na kystíně to je ale asi standart.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1670
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#603 Nový příspěvek od Přemo »

Ahoj kamaráde tak jak se dari?? Co žně v plnem proudu?? My dneska skusebne vleteli do řepky, predval super vec jen premiera s řepkou tak se stim jeste hádáme a vyladujem, povolit kos prodat ubrat větry atd. Vsak vis, mas nějaké fígle cobyse dalo vyladit=)diky mej prema
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#604 Nový příspěvek od pete »

Zdar přátelé tak už máme po žních ozim ječme mě vymlátily kroupy i přesto dal 4 tuny hrách žádná sláva ale tak 2 tuny dal pšenice 6 tun to k výnosům jinak je sucho jako hrom na některých pozemcích nechtěl ani radličkáč líst do země ještě jsem letos zkusil vápnit granulovaným vápnem jinak na kombajnu jsem dál novou výpln spádové desky a hlavní pohonovou hřídel ta byla protočená na ložisku a šikovní chlapi z letokovu letovice ji navařily o pracovaly .Jinak bouchlo kolo na vlečce no taky vozila 85q tak co čekat od pláště 40 let starého.Jo v rámci šetření jsem nechal nabrousit nože drtiče na kombaj no už je vyrábějí nové v kovo novák.Ty brošené byli každý jiný ten núž a vibroval celý kombaj tak jsem dělal řádky a pak drtil traktorem a rs160 tak to je vše jinak se bavím novou terasou za barákem aby bylo kde odpočívat po tvrdé rasovině :D :D pár fotek kluci a mamka fotily 8) 8) 8)
https://premalebisu.rajce.idnes.cz/leto_2018

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 633
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#605 Nový příspěvek od kajjik »

Pěkný, na to že bylo takové sucho. Jak to, že brusič nabrousili každý zub jinak? Co to kolečko z lisu?
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#606 Nový příspěvek od pete »

byl se ptát pan brusič jak to má nabrousit tak se mu řekl jak to vynde nenapadlo mě že ten drtič nebude vyváženej.No to kolo upadlo asi stářím.Nebo celou noc jezdil hajnýmu po pařezech :D :vysmech: :vysmech: :vysmech:

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#607 Nový příspěvek od tomous »

Zdar. Taky mám po žních,teda ještě mák,ale ten má ještě tak 14 dní čas. Koukám disky žádný,tak brousíš pořád radličkáč. Ať se daří chlape.

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#608 Nový příspěvek od citrusek »

U mě taky po žních, už minulou středu. Tento týden jsem ještě dodělával kšefty. Kombajn letos jel bez poruch, jenom poslední den se rozpadlo ložisko na napínací kladce na vrtuli chlazení, ale za hodinu se zase jelo. Až třetí rok od koupě jede jak má. Ani nevím kolik jsem na něm nechal hodin práce, bude to ve stovkách.
Já jsem s výnosy na to jaké bylo sucho spokojený. Pšenice podle pozemků necelých 70q/ha a 83q/ha. Řepka průměr po vyčištění 35,5q/ha a ječmen na jednom poli 50q/ha a na druhém 65q/ha, vše slad.
Taky podmítám radličkovým podmítčem. Minulý týden to šlo ještě hezky, až jsem se divil a včera už to byl beton. Dal jsem radličky víc na špici a pak to taky šlo. Jenom to železo mizí před očima.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#609 Nový příspěvek od pete »

Zdar Tome, jo radličkáč je furt no zatím bude makat disky se budou rěšit prěs MAS tak to bude chvíli trvat
Citrusku, kombaj mě jel taky celou dobu v pohodě dělal jsem jen svoje protože jsem loni čekal na peníze za služby až do prosince Paní domu docela dost tuhle situaci komentovala nepříjemně. Tak se dělalo jen naše ..Jo a máš pravdu železa pěkně ubilo na radličkách .

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#610 Nový příspěvek od tomous »

O MASce mi ani nemluv. Na jaře jsem zkoušel,ale je to k smíchu-dostávají jedni a ti samý.... Výnose nevím. zatím to ám na hromadě. Aspoň,že ceny jdou nahoru.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#611 Nový příspěvek od pete »

unás je jaksi nakloněná i těm malým tak to zkusím a cenu už neovlivním už mám peníze na učte jen hrách není zaplacenej jinak vše

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#612 Nový příspěvek od citrusek »

Taky jsem žádal na jaře MAS na nový postřikovač a nic jsem nedostal. Peněz je tam málo a dva roky po sobě to dostalo místní družstvo na velké projekty a vybralo tím polovinu rozpočtu. Co taky čekat, když v radě sedí člen družstva. Aspoň, že mi vyšel mladý začínající a už mám objednaný nový traktor. Řepku a pšenici jsem si nechal propsat a u slaďáku zatím čekám, jestli se to zvedne. U nás je řepka za 9000 a pšenice krmná za 3800 a potravina za 4000. Slaďák byl za 4500 a mohl by jít snad k 5000.
Já jezdím na služby každý rok těm stejným a s placením není problém. Seču ve službách okolo 30ha. Letos jsem mohl dělat ještě 70ha navíc, ale není na to čas.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#613 Nový příspěvek od pete »

Tak to máš dobrý že ti klapl mladý zemědělec ja už mám letos 40 tak to asi neklapne a hlavně u nas nejsou pozemnky takže dvacet hektaru je konečná jinak bych chtěl letos chystat pod pšenici bez orebně řikal jsem si dvakrát radličkáčem a.pak urovnat lehkým smykem jak děláte pod pšenice vy?9

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#614 Nový příspěvek od tomous »

Zdar,pod pšenicu jateliny a vojtěšky orám. Po máku,hořčici 2x diskama. Letos jak mám novej kypřič,tak po máku jednou disky a pak kypřič a pak seju amazonkou.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#615 Nový příspěvek od pete »

No já letos budu mít pšenici po hrachu a moc se mi orat nechce je velký sucho ale zdá semi že po podmítce jeden přejez radličkama je málo na setí .Unas už 3 týdny nepršele sucho jako prase podmítky samej prach .

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“