zetor 16145

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

zetor 16145

#1 Nový příspěvek od ejo »

Chalani potrebujem pomoc.
Mám 16145 už 5 mesiacov, keď som ju doviezol domov tak sa skoro rozpadla na kusy. Ani sa nečudujem, veď je to už stará dáma.
Práve je v dielni a dostáva všetky tie "ženské kúri" (aby vyzerala opäť k svetu).
Foto pošlem po dokončení.

Má však jednu chybu s ktorou potrebujem pomôcť.

Trojbodový zaves "ramena" nechcú ísť dole. Ak na ramenách nieje nič, tak všetko funguje ako má, ako náhle k nej pripojím pluh obracák4 a dvihnem ramena do úplne hornej polohy a prejdem s traktorom 50m tak to neide dole. Potom musím vyskočiť von vyskrutkovať skrutku (prepad od pomocného piestu) vzadu na traktore, strčiť dnu nejakú tyčku klepnúť na to a pluh spadne dole. Dvihnem to úplne hore prejdem pár metrov a zasa ten istý problém.
Nemusím Vám ani hovoriť aká sranda je takto orať.
Ak dvihnem ramena len do polovice tak všetko funguje ako má.

V porovnaní s mojou starou 80tkou, tak na 16145 chýba "porovnávač impulzov", je tam len voľné rameno, ktoré sa ničoho nedotýka.

Prosím pomôžte
Naposledy upravil(a) ejo dne stř bře 23, 2011 7:20 am, celkem upraveno 1 x.

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#2 Nový příspěvek od ejo »

Tak asi mi s tým nevie nikto poradiť. No nevadí, snáď tomu prídem na korienok. Skúsim Vám sem vložiť zopár fotiek (ak to niekoho zaujíma). Už sa teším keď bude hotová "Barborka" :)
PICT0325 modified.jpg
PICT0327 modified.jpg
PICT0323 modified.jpg

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: 16145 hydraulika

#3 Nový příspěvek od Miro »

Porovnávač impulzov ti nechýba, len je inak riešený. Neni páka dole na lavom držáku ale je niečo ako listové pero vnútri pod diferákom.

Bude to vyhrkané na tiahlach.
Nebolo by od veci, nastaviť horný doraz na zdvih ramien (nižšie),
alebo aj komplet premerat tiahla. Nemám to presne v hlave, dorazový
šrób je určite vnútri pri obale hydrauliky a mám za to že je to iný ako ten
čo po nom poklepávaš.
Ale aj keby si tento zašróboval viacej dovnútra, myslím že by to dopadlo na rovnako.
Daj ramená hore, v tvojom prípade radšej nie uplne a pohni s ním, opre sa o tú kolísku, ramená by sa mali hýbat hore dole.

edit 14.2 : tak nastavovací šrób horného dorazu je ten čo sa po nom klepe :ano:
Naposledy upravil(a) Miro dne pon úno 14, 2011 7:12 pm, celkem upraveno 1 x.

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#4 Nový příspěvek od ejo »

ďakujem za radu

Budem sa s tým musieť trošku pohrať, keď bude všetko opäť pohromade.

Študoval som aj dielenskú príručku, no veľa som tam toho nenašiel.
:roll:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 16145 hydraulika

#5 Nový příspěvek od murár »

Uvažujem na svoj malotraktor použiť hydrauliku z 8011. Len neviem ako spraviť porovnavač impulzov, alebo sa da neako vyradit?

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: 16145 hydraulika

#6 Nový příspěvek od Miro »

Prečo na malotraktor porovnávač ?
Celé sa to dá osadiť ako to je aj s ovládaním, zospodu musíš spraviť pre to nejakú olejovú vanu (odpadový olej) a dopasovať štelovací šrób namiesto originál páky porovnávača. Tá zachytáva impulzy od spodných ramien, to by ti nebolo treba.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 16145 hydraulika

#7 Nový příspěvek od murár »

Miro píše:Prečo na malotraktor porovnávač ?
Celé sa to dá osadiť ako to je aj s ovládaním, zospodu musíš spraviť pre to nejakú olejovú vanu (odpadový olej) a dopasovať štelovací šrób namiesto originál páky porovnávača. Tá zachytáva impulzy od spodných ramien, to by ti nebolo treba.
Taka je aj moja predstava! Tu vanu spravim aj ako nadrž na hydr. olej. Hydraulika je komplet,
z ovladanim a je funkčna len par rokov sa nepoužíva. Len som nevedel, či sa dá nejak ten porovnavač nahradit alebo vyradit. :) vďaka
Přílohy
P5170015.JPG

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 16145 hydraulika

#8 Nový příspěvek od murár »

Miro píše:Prečo na malotraktor porovnávač ?
Celé sa to dá osadiť ako to je aj s ovládaním, zospodu musíš spraviť pre to nejakú olejovú vanu (odpadový olej) a dopasovať štelovací šrób namiesto originál páky porovnávača. Tá zachytáva impulzy od spodných ramien, to by ti nebolo treba.
Taka je aj moja predstava! Tu vanu spravim aj ako nadrž na hydr. olej. Hydraulika je komplet,
z ovladanim a je funkčna len par rokov sa nepoužíva. Len som nevedel, či sa dá nejak ten porovnavač nahradit alebo vyradit. :) vďaka

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#9 Nový příspěvek od ejo »

murár píše:Uvažujem na svoj malotraktor použiť hydrauliku z 8011. Len neviem ako spraviť porovnavač impulzov, alebo sa da neako vyradit?
Ľutujem,ale ja ti s tým poradiť neviem. Preto som otvoril túto tému, lebo do toho veľmi nevidím. 8) Miro-crystal 8) sa v tom dobre vyzná (to nie je urážka), myslím,že už ti aj tak poradil.

Miro, keď si povedal, že to bude vyhŕkané na tiahlach, čo si tým myslel??? Obzeral som trochu traktor a zistil som, že "držiaky" (na obrázku modrá šípka) na ramená, ktoré sú uložené na "ozubenom hriadeli" majú strašne veľkú vôľu na tých zuboch (má to s tým niečo spoločné??).
To, čo som písal, že mi chýba porovnávač impulzov, to som myslel tú vecičku čo je na obrázku vyznačené červenou šípkou. Na obrázku to vyzerá, že je to vo vnútri rozvodovky???? :-/ :-/
Přílohy
obr.JPG

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: 16145 hydraulika

#10 Nový příspěvek od Miro »

Myslel som vôle v čapoch na ovládaní pod víkom.

Takto. Starý crystal mal na lavom držiaku, lavá modrá šípka ešte rameno dopredu, tam to bolo tlačené pružinou, to neskorej zrušili a dali silné pero dovnútra. Myslel som že si porovnával tento bazmek na dvoch typoch.

Valec označený červenou šípkou by si mal mať na každom, je tam vnútri aj nejaká manžeta a piest, už som na to kukal mockrát, prívod oleja tam neni, počítam že to bude niečo ako tlmič kmitov :-/ ( ani ja som nežožral vsetku mudrost sveta :tyty: )

Nad tým že sú vyklepané drážky na držiakoch dole (modré šipky) sa ani nepozastavuj, to má každý jeden a čím silnejší tým horšie.....pokial neni ohnutá hriadel je dobre 8) potom už nepomožu o-krúžky a valí tam olej a dost...a je to na -----> :pistol:

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#11 Nový příspěvek od ejo »

Tak stará 8011 to rameno dopredu má a je na ňom tá pružina. To 16145 to rameno má tiež, ale tá pružina tam chýba, a chýba tam aj to rameno na opačnej strane pružiny (kt. je na 8011 časťou zadného krytu, vývodu náhonu prednej nápravy).
Oproti 8011 ma 16145 len obyčajný kryt, bez toho ramena. :pistol:
Trošku som sa teraz zamotal, ale dúfam, že si ma pochopil.

Preto sa mi to trochu nezdá. Logika = ak z nejakého dôvodu vyberiem tu pružinu, prečo by som menil aj ten kryt??? robota navyše + olej = bordel.

Z toho vyplýva, že to rameno zo starého crystala tam len dopasovali (ako to zvyčajne bolo na JRD "aký mala taký dala", hlavne,že sedí).

To čo je vo vnútri som nemal možnosť navzájom porovnať. Ale určite máš pravdu, bude to riešené inak.
Na tie tiahla sa ešte pozriem, no neide mi to do hlavy prečo sa to stále zasekne!!!!!!! ??????
:( :'(

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: 16145 hydraulika

#12 Nový příspěvek od Miro »

Skús znížit zdvih ramien o kúsok.

Nastavenie podla dielenskej
- páka dole, ramená zatažené niečím
- zašróbovat doraz tak 2 závity ( ten šrób čo vidíš cez zadnú zátku)
- páka nadoraz hore
- motor plný plyn
- vytáčaním nastaviť zdvih na 298.5+3.5 mm (radšej menej)

Ked to nepomôže tak jedine celé von, pomerať, pozreť kde zasekáva, či neni niečo ulomené, ohnuté.... :-/
Přílohy
149.jpg

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#13 Nový příspěvek od ejo »

dik
práve som študoval dielenskú príručku. Skúsim nastaviť tu výšku ramien. No asi mi to potrvá pár týždňov,lebo momentálne je ešte "holka" nepojazdná. Dúfam,že sa mi to podarí vyriešiť tým nastavením . Rozoberať to celé sa mi veľmi nechce :pistol:
Ale ak budem musieť tak.... nevadí.

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: 16145 hydraulika

#14 Nový příspěvek od ejo »

Nazdar chalani, trošku sme s renováciou pokročili, tak Vám zasielam zopár nových fotiek.
Přílohy
PICT0325 modified.jpg
PICT0323 modified.jpg
PICT0321 modified.jpg

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 16145 hydraulika

#15 Nový příspěvek od Martin90 »

ejo píše:Nazdar chalani, trošku sme s renováciou pokročili, tak Vám zasielam zopár nových fotiek.
Fešák 8) . Přejmenuj si téma.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“