8245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 8245

#256 Nový příspěvek od Širon »

Jo takže jsem se díval a sedačka je zhruba od 45 tyček a víc. Za osumnáct jsou k ní nový polštáře s vyhříváním :smich: . Takže si na tu svou ve Valtře koupím za litr novej potah a bude zase fešácká. :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 8245

#257 Nový příspěvek od red.bill »

Sedačka je tak za +50+daň, když je bez záruky tak bude o kus níž... Jen jestli její uchycení je v podobný vejšce jako u UŘ1 a starých UŘ2 a nemáš aspoň 2 metry nedostaneš na pedály... Pro normální postavy kolem 180cm byla do UŘ1 max. maximo professional, pak už to všechno bylo moc vysoký... Kamarád který má o cca 10cm míň už na pedály nedostal...

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 8245

#258 Nový příspěvek od Fífa »

Sedačku máš teda fešnou 8) to je až škoda dát do traktoru :smich: já mám v 70tce profito myslím a měřím do 180cm a mám to v pohodě, ale tatík je o fous menší a lehčí jak já a ten už si jí nefouká ale nevadí mu to. :) musíš si udělat chvíli a máknout na 102ce :prace:
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#259 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Širon píše: sob bře 13, 2021 7:05 am Jo takže jsem se díval a sedačka je zhruba od 45 tyček a víc. Za osumnáct jsou k ní nový polštáře s vyhříváním :smich: . Takže si na tu svou ve Valtře koupím za litr novej potah a bude zase fešácká. :)
Sedadlo grammer actimo evolution 12V přímo tento model
https://www.skservis-eshop.cz/sedacka-g ... r-jcb-p254
za 1/3 ceny jsem nemohl odmítnout.
Klimatizovana, vyhrivana odpruzeni všeho typů ;)
No uvidíme jak bude fungovat v traktoru.
Grammerku mám i v 7211 a nemůžu si ji vynachválit. Vejdu se tam ja 172cm a to ji mám dost prifouklou a táta taky. Pro lepší nastupování / vystupování je lepší si ji odsunout.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 8245

#260 Nový příspěvek od red.bill »

Není grammer jako grammer, čim vyšší řada tím je vyšší základní výška sedačky. Jen to boční odpružení je asi +5cm, tady už je v základu... Na vystupování je tam právě otoč o 20° nebo kolik to je(pokud tam je, nižší řady to nemají)... Já jsem s tím laboroval před x lety a když to platil podnik tak jsem se snažil vybrat co tam max. vleze a skončil jsem právě u toho professionala. Pak už to všechno bylo moc vysoký, díky APS by se při propružení dofukovala sedačka. Jinak souhlas, že je z toho úplně jinej traktor a člověk z toho neleze večer rozlámanej jak z marsky. Suprový je to horizontální odpružení když jezdíš s vlekem, to se jen houpeš dopředu dozadu a žádný mordy do zad jak brzdí vlek...

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#261 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

red.bill píše: ned bře 14, 2021 4:25 pm Není grammer jako grammer, čim vyšší řada tím je vyšší základní výška sedačky. Jen to boční odpružení je asi +5cm, tady už je v základu... Na vystupování je tam právě otoč o 20° nebo kolik to je(pokud tam je, nižší řady to nemají)... Já jsem s tím laboroval před x lety a když to platil podnik tak jsem se snažil vybrat co tam max. vleze a skončil jsem právě u toho professionala. Pak už to všechno bylo moc vysoký, díky APS by se při propružení dofukovala sedačka. Jinak souhlas, že je z toho úplně jinej traktor a člověk z toho neleze večer rozlámanej jak z marsky. Suprový je to horizontální odpružení když jezdíš s vlekem, to se jen houpeš dopředu dozadu a žádný mordy do zad jak brzdí vlek...
Výška sedačky je 30-38cm tak snad to bude ok. Schválně zajdu změřit výšku sedačky co mám v 7211. Otoc o 20° tam není...

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 8245

#262 Nový příspěvek od red.bill »

Marska je vysoká cca 30cm nezatížená. Jak je řešená podlaha u sedačky u C krystala nevím, toho jsem viděl jen z rychlíku. Oni u toho grammeru a spol. to mají tak šalamounsky napsaný... Pokud máš výšku pružení 100mm a plynulý nastavení výšky 60mm, pokud si ji vypustíš, tak ti na samotný pružení zbývá jen 40mm. Tam nejde snížit sedák jako u marsky aby ti zůstal celý rozsah pružení. Takže nezatížená nafouknutá sedačka bude pořád na těch 38cm. Ten professional je o pár cm nižší a jak jsem psal, menší postavy měli problém dostat na pedály(něco se nechá nahnat sklopením sedáku). Neber to jako bych ti chtěl kazit radost, sesle je to nádherná a za bomba cenu. Mít možnost sám bych jí asi vzal i za tu cenu, že bych jí poslal dál a vzal něco vhodnějšího, případně špekuloval jak ji do traktoru nacpal níž... Jen jsem si tím prošel a sedačku s metrem vybíral asi 14dní. Nakonec mi ji dealer půjčil na zkoušku kdyby to nebylo ono tak by jí vyměnil za jinou...

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 8245

#263 Nový příspěvek od Širon »

Je to fajn sezení.K tý ceně ,jen jsem na zboží zadal grammer actimo a bylo to , tohle je zase něco jinýho, proto mi vyšla cena 45+
Když jsem si dal do 10145 sedačku KAB SEAT bylo to jako když sedíš na obláčku.No časem si zvykneš a za měsíc už zase záda boleli.
Na lepší si zvykneš rychle. 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: 8245

#264 Nový příspěvek od PEST »

Co máš prosím tě za typ sedačky v 7211? něco sháním, ale nechci nějak extra vysokou, dík

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#265 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

PEST píše: pon bře 15, 2021 3:52 pm Co máš prosím tě za typ sedačky v 7211? něco sháním, ale nechci nějak extra vysokou, dík
podle čísla sedačky jsem vygooglil tento typ

https://www.formech.cz/sedadlo-grammer- ... cB#707363S

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: 8245

#266 Nový příspěvek od tona20 »

Ahoj, kde jsi sehnal ta kola 9,5x42. Nemůžu je sehnat samé tuplaky jsou na bazarech.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: 8245

#267 Nový příspěvek od tona20 »

Jaký máš průměr těch kol? Mě někdo změřil 150 cm, ale to bych měl 4 cm pod blatnikem. Ale podle tvé fotky tam máš tipuji 10 cm. Diky

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#268 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

ahoj všem tak po dlouhé době se hlásím s projektem 10245 a po ještě delších a úmorných jednání jsem traktor dostal domů. Do dílny, kde se teď při chvilkách o něm snažím dělat za ten rok na něm přibyla přední hydraulika, trubky kolem motoru k ni a k chladiči oleje, rychloposuvné táhlo na konzoli, spousty držáků a vylepšováků. Je to na delší vyprávění, ale už je doma a pomalu se součástku po součástce snažím dát tento vývoj dohromady. Bohužel do dílny se tak tak vešel bez kabiny natož s kabinou. Kabinu mám v druhé dílně a také se na ní dost dělalo. Plno dílů vyrábím protože úpravy co jsem na něm provedl to vyžadují a nepřibývá to ani nebaví. hodně mě teď brzdí podvázání traktoru tak kdyby se někomu válelo doma klidně si dojedu!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mezitím se obnovil trošku vozový park na dvoře. koupili jsme místo 7245 a 7211 jednu 8441 s čelním nakladačem čelní hydraulikou. 4011 dostala motor po GO a kombajn na brambory ANNA, je po dědovi a ta z baráku nikdy nepůjde 8) takže na třetí traktor (10245) se čeká až v celé své kráse vyjede. Mimochodem už to bude i komu předat a rozrůstáme se. (ano ještě mě kvůli tomu projektu neopustila manželka :D ) sem tam mi koupí tričko nebo hrníček od Zetoru :smich:

Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: 8245

#269 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Jinak tady je inspirace jak mám udělaný agrohák a rychloposuvný závěs. šířka závěsu v lyžinách je 33cm. nechal jsem si to udělat z pořádného materiálu u známého v práci na tom centru dělali asi 3 odpoledne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a do hydraulicky výsuvného agroháku jde měnit příslušenství jako u Forttery. K80, agrohák, či klasiká lišta

Obrázek

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 8245

#270 Nový příspěvek od Fífa »

Čau Martine,už jsem si myslel že ses na ten projekt nakonec vyprdnul. Máš to pěkný jen tak dál 8)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“