Môj Crystal 80

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Môj Crystal 80

#31 Nový příspěvek od Širon »

No a nebo jsme dávali válec z motorový brzdy tatra. Byl větší a zajišťoval tak jistější udržení zubů v záběru. Je pravdou že to bylo na majorech, tady je jiný přepákování a možná by ten liazáckej stačil. Doporučuji k tomu dodělat i kontrolku a případně i akustický upozornění,třeba pípák,nemusí tobýt zrovna klakson ,ale něco by se hodilo.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#32 Nový příspěvek od Pago »

Tiež som rozmýšlal, že by sa hodila nejaká signalizácia, ale asi by som tam nechal aj pedál a tak by bolo vidieť či je zapnutá, alebo nie. Zatial som to pozeral len tak zbežne a moc miesta tam veru nie je...dám dole sedačku a podlahu aby som tam lepšie videl, len musím vyložiť vlek a dať traktor pred dielňu :) Ale dobre, že som sa tam pozrel, našiel som tam načatú izoláciu na kábli, ktorý prepája baterky a už to asi aj skratovalo, zrovna pri šlapnutí na uzávierku...

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Môj Crystal 80

#33 Nový příspěvek od honzasl »

Pěkné řešení jsem viděl se spínačem pedálu spojky - uzávěrka se zapíná tlačítkem, vypíná se sešlápnutím spojky. Pak člověk nezapomene...

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#34 Nový příspěvek od Pago »

Aj to by šlo, ale skôr na brzdový pedál asi, ako to majú aj nové traktory, lebo keby sa potrebuješ odniekiaľ vyhrabať a potrebuješ sa rozhúpať cez spojku, tak by si si to vždy vypol :)

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Crystal 80

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz to zase tak neprehanajte s tym pretechnizovanim :smich: . Ved sa jedna o stary kristal na ktorom je dost veci na pokazenie aj bez tychto serepeticiek. Zasa sa ta uzavierka nepouziva obden a cely den. Dokonca na to ani neni urcena. LEN V NAJNUTNEJSOM PRIPADE. Kludne by som to urobil na klasiku otocny ventil a proste si sledoval ZAP. -VYP. Alebo ked uz tak, tak cez elekro-pneu ventil (cievka) a podsvieteny spinac s ktorym, ked to zapnes tak spinac svieti.

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Môj Crystal 80

#36 Nový příspěvek od ford109 »

Co znamena "LEN V NAJNUTNEJSOM PRIPADE" ?

Ono priznam sa,mam polia do kopca cize orba ked je mokro je peklo... Uzavierka hore kopcom...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Crystal 80

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

Odpovedal si si sam. Aby si ju nepouzival aj ked to netreba. Oracka za mokra proti kopcu je skôr drbačka a nie oračka.

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Môj Crystal 80

#38 Nový příspěvek od ford109 »

No nič iné mi neostáva. Keď je dobré počasie ako tento rok tak pohoda. Ale keď je mokro tak hrozne niečo. Som rád aspoň za to. Niektorý sa k pôde ani nedostanú.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#39 Nový příspěvek od Pago »

Už som to vymyslel, treba to len spraviť. Vzduchový ventil už mám, ešte nejaký valček a volnú chvíľu. Inak pod podlahou som našiel na diferáku odliatok Ursus a na veku hydrauliky tiež, tak to asi bude Poliak, kedže aj dvere sa mi opačne otvárajú :)

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#40 Nový příspěvek od Pago »

Nejaký materiál už mám pripravený :) ten väčší valček je priemer 40, hádam bude stačiť...
Obrázek

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Môj Crystal 80

#41 Nový příspěvek od Pavel.T »

Nemusí to být Polák, většina 0 krystalů z Brna má napsáno ursus na difu a víku hydrauliky. A ty dveře tak měly první krystaly taky. :)

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Môj Crystal 80

#42 Nový příspěvek od ford109 »

Mám motor 8001,bez prípravy na turbo,prepad nafty je po starom.
Na hydraulike mám Ursus,dvere mám normálne,výrobca ZKL Brno.
Náhon na čerpadlo hydrauliky mám ten starší typ. Ale konzolu na tiahlo a 3. bod mám novšiu.

Keď to bolo na generálke tak dávali čo bolo po ruke. Môj bol v STS a pravdepodobne od vtedy nemal zapojený otáčkomer. Bola tam zaslepka.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Môj Crystal 80

#43 Nový příspěvek od doca »

jen se zeptám - zaujalo mě to ,, přepad nafty po starom" dával jsem si čerpadlo na repas a pán co mi ho dělal se divil že nemám přepad nafty z čerpadla - byl tam jen přívod z nádrže přes dopravní čerpadlo, pak do filtrů, z nich do vtřikovacího čerpadla a pak už jen vysokotlakým potrubím do vstřiků a přepad byl až z nich do nádrže. normálně to fungovalo.
teď po opravě mi tam přibyl jeden vývod na přepad nafty už z čerpadla, tak bych rád věděl - člověk by měl umřít moudrý :) jestli to funguje na oba způsoby, nebo jaký byl asi důvod u prvního provedení že tam ten přepad nebyl.
jen dodám že jsem dával čerpadlo na repas z důvodu že okolo vstřikovacích jednotek prolínala nafta - třeba to dělalo proto že tam nebyl přepad :-/ a nemohlo se to tam vejít.


Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#45 Nový příspěvek od Pago »

Dnes som využil pekné počasie a začal opravovať uloženie kypera na korbe na vývozku. Ako som už spomínal, dobre sa nakladalo plným drapákom kamenivo, tak som nakladal. Ale vysypať už nevydalo... :smich: Takže vyrezať, urobiť nanovo a vystužiť tým smerom, kde to ohlo.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“