Zetor forterra

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#286 Nový příspěvek od sumi100 »

Tomas6 píše:A co ty saze co jsou od dpf po konec roury?To zas kluci zetorácký nedomysleli.Servisní vložku a suchá regenerace.To už fakt aby se vykašlali na svoje motory a začali montovat něco co je zmáknuté od a až po zet.A když už ne celý motor tak alespoň management vstřikování,plnění,fap nebo scr a podobně.
Čau,souhlasím stebou,i když pokud je tam filtr tak jeho konec a celá roura jsou čistý,ale to nemění nic na tom,že je to paskvil,který tam nemá být.Už jen samotný start je pro něj záhul co se sazí týká,kdyby to mělo elektronicky řízený vstřik paliva,tak je to také o něčem jiném.

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor forterra

#287 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo ale pokud tam dpf není tak ty saze co by pobral se usadí i v rouře. A když při ME tomu technik hrábne do přeběhu tak ty brikety vylítají rovnou do mašiny.
Když jsem poprvé slyšel o suché regeneraci dpf jsem si říkal jo kluci kápli na ameriku.Jednoduché a funkční.Ale pokud se ten filtr normálním provozem nezahřeje tak jim opět něco nevyšlo.
Osobně mám zetory rád. Jednoho novějšího ale ještě bez dpf doma mám.Ale poslední dobou tak sleduju že kupovat nový traktor nevím jestli bych opravdu nešel do něčeho jiného.Mastíja to jak jim to přijde pod ruku,místo toho aby šli. po něčem osvedčeném a dávno vymyšleném.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: Zetor forterra

#288 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

neměl by někdo zevrubný srovnání 8mi a 16ventylovejch tech slabších, motoru v novejch zetorech ten 16 se mi zdá rachtavější a dole lenivější

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor forterra

#289 Nový příspěvek od tomasberry »

nevím co by se tam mělo kde usazovat, když je ten filtr nahrazen. Na měření emisí ho tam nahodíme zpátky (otázka cca 30 min) a jede se na emise. Ten filtr opravdu zachytí toho hodně, z tý vnější strany byl i po těch 300 mh úplně čistý.

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor forterra

#290 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ale ten filtr přece není na konci roury.Já teda dpf na zetoru ještě neviděl ale myslím že je někde pod kapotou co nejblíž motoru.Je to tak?Pokud ano tak ti zachytí všechny saze a dál za filtrem je výfuková soustava krásně čistá.Ale pokud tam není a místo něj je jen nějaký prázdný hrnec,který nezachytí nic tak celá soustava se zanáší.Ne moc ale zanáší.A při emisích jak hrábne plný do přeběhu tak ikdyž tam budeš mít filtr zpátky tak stejně poletí saze které jsou v soustavě.Chápeš jak to myslím?
Jako asi přemýšlím do extrému,nezažil jsem měření emisí na traktoru kde by vůbec někdo motor startoval,ale po novu teď to nějak zpřísnili a myslím že ta doba je pryč.A usuzuju hlavně ze skušeností s os.autama,kde nefunkční dpf je poznat na první šáhnutí do výfuku.Je tam prostě černo.A ikdyž ten filtr někdo opraví tak stejně ty saze v tom výfuku zůstanou a při kontrole může být problém.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor forterra

#291 Nový příspěvek od tomous »

Jo. Já dělal STK a emise v listopadu a na 7711 se memohl dobrat hodnot. Měřil to snad 30minut-už jsem myslel,že ho fláknu. To bylo pořád plnej,volnoběh,plnej volnoběh..... Tak bych si dával bacha na to co udělám z filtrem.........

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zetor forterra

#292 Nový příspěvek od zikajay »

řeknu vám že sem zkrz ty emise u traktorů pěkně nasranej posraná evropa to tu žene do extrému a zbytek světa na nějaký emise těžce sere...když si vemu že evropa produkuje 10% světových emisí tak kolik z toho sou traktory do 100 koní ? a kolik u nás v ČR? to je snad nějakých 0.000000000000000000000000000001 % a kvůli tomu máme kupovat předražený traktory a srát se s filtrama a eště dusit motor ? to bude asi úplně mega rozdíl v emisích oproti nejnovějším traktorům co byli bez filtru...bavím se o traktorech do 100 koní ty velký to maj řešený slušně a i maj o dost víc emisí :zly: :zly: :zly:

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor forterra

#293 Nový příspěvek od adam »

Podle mě to má dobře vychytaný deutz, u těch menších traktorů nemaj žádnej filtr a nic takovýho a stejně to splňují. 8)
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zetor forterra

#294 Nový příspěvek od zikajay »

no to jo ale mrkni na točivý momenty deutz má menší při vyšších otáčkách oproti jiným takže to bude zespoda líný aspoň tak to chápu 8)

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor forterra

#295 Nový příspěvek od tomous »

Zlatý starý motory!!! Mám do budoucna vyhlídnutý MX s motorem cummins 8)

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#296 Nový příspěvek od sumi100 »

Od turba je mezikus kde jsou dvě myslím sondy,pak samotný filtr a dál už jen roura.Ano ten filtr ty saze opravdu zadrží,protože jak tu píšete,konec filtru je čistý a roura také,ale co je to platné,když to nejde provozem vypálit....Teď jsem tam vracel opět serv.vložku,po 4 týdnech byl DPF zanešený,nehoukalo to sice na mě,ale začla problikávat kontrolka.Tak jsem ho vyndal,pořádně vyfoukal stím,že by to mohlo být o.k.ale 7 Mth a už zase svítila.Prostě ta mastnota se musí spálit.Je pravda,že pokud je tam serviska,tak se vše špiní od sazí,ale po vypalení DPF a následné montáži nazpět se roura vyčistí,takže bych se těch emisí nebál...Ještě můj názor na na Zetor.Jezdil jsem se 7745,potom 7 let se 10145,teď mám Forterru,Zetory mám rád a líbí se mě i dnešní desing,ale myslím,že se to začína nějak měnit.Narážím tím na to co představili v Hannoveru.Osobně nevím,ale nějak to nedávám.Když už ten traktor má italskou nápravu,rakouskou hydrauliku,atd.tak proč teda nevemou už i cizí motor,který to maj vychytaný.Ano,Major i Crystal už mají Deutz,tak ať to bouchnou do všech řad, a daj na to nálepku Zetor.Dělají to tak všichni.Emisní limity se stále posunují,sice tomu moc nerozumím,ale budiš.A myslet si,že stímhle co tam teď dávaj udělají zázrak,to asi těžko.Navíc i cena novýho Zetoru je na to co tam je a co nabízí docela vysoká.Proč není v nabídce odpruž.náprava i pro HSX nebo klasickou Forterru?Jak můžou v základu montovat mechanickou sedačku????Proč není klima a rádio v základu?Pokud si to pak spočítám,tak budu na ceně za kterou mám jinou značku a s výbavouv základu.Měli by se v Brně trochu zamyslet.Ale to je čistě jen můj názor.

oakenfold
Příspěvky: 311
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor forterra

#297 Nový příspěvek od oakenfold »

Ceny Zetorů? Agrico Tyniště teď v akci nabízí Forterru 140 HSX s čelní hydraulikou a vyvoďákem za 1 330 000. Za tuhle cenu tohle u konkurence nekoupíš ani náhodou, dáš několik set tisíc navíc....
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor forterra

#298 Nový příspěvek od Tomas6 »

A co teprv ceny servisu a dílů.Proto u mne Zetor vede,akorát by mohli chlapci vývojáři trošku jinak přemýšlet.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor forterra

#299 Nový příspěvek od Metracek »

zikajay píše:řeknu vám že sem zkrz ty emise u traktorů pěkně nasranej posraná evropa to tu žene do extrému a zbytek světa na nějaký emise těžce sere...když si vemu že evropa produkuje 10% světových emisí tak kolik z toho sou traktory do 100 koní ? a kolik u nás v ČR? to je snad nějakých 0.000000000000000000000000000001 % a kvůli tomu máme kupovat předražený traktory a srát se s filtrama a eště dusit motor ? to bude asi úplně mega rozdíl v emisích oproti nejnovějším traktorům co byli bez filtru...bavím se o traktorech do 100 koní ty velký to maj řešený slušně a i maj o dost víc emisí :zly: :zly: :zly:

Ono todle je spíš z historickýho hlediska. Jsme to řešili ve škole. Průmyslová revoluce začala v Evropě a emise se neřešili. Takže tak jak to vypadá v Číně, když to vezmeš z hlediska emisí, tak to vypadalo tady. Začal se kolonizovat svět a tam taky došli ty průmyslový revoluce někde dřív někde později mezitím co my jsme zas už o kus dál a řešíme to, aby jsme je snižovali tak jakoby po nich se tak nejde, protože my jsme to měli tak taky. Ukazoval nám borec právě přímo obrázky s porovnáním emisí, jak nad Čínou jsou emise jak nad Evropou někde z roku 1800...


K tomu, že sou Deutz motory líný, na to s hlavně štěžovali poláci, kteří byli zvyklý, že klasickej zetoráckej motor šel hezky od spodu. S tím pak souvisí, že jim to víc žere.

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor forterra

#300 Nový příspěvek od tomasberry »

menší deutze sice filtr nemají, ale zetor to má taky až od devadesáti koní (80 proxima ho taky nemá, nevím ,asi se ještě vleze ale vyšší dávka u 90 už asi ne no). Za tím filtrem pevných částic už je opravdu jen ta roura co kouká nad kapotu,takže na emisích by problém být neměl. Stejně ten filtr moc nechápu, sice za jízdy nikde nic nekouří, ale když ho pak vyndám a vyfoukám jako je to v servisním manuálu tak mám pul hrnce sazí, který se stejně rozlítaj do okolí. Oficiální postup vyfoukání toho filtru co mi říkal servisák je, že prej se na něj nasadí nějakej pytlík (za 3500Kč), do kterýho se to vyfouká a pak pošle k likvidaci :-) Ale jsem rád, že aspoň je tu řešení s tou servisní vložkou, teď je to v poho a nic mě netrápí (akorát jenom to, že mi na traktoru visí zařízení za možná 50 000Kč) a já ho odpojil od činnosti, to jsem ho nemusel mít vůbec a mohl ušetřit :-)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Forterra“