Zetor Proxima 80

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Agro-matúš
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 28, 2017 2:13 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: Zetor Proxima 80

#16 Nový příspěvek od Agro-matúš »

Čo ten traktor delá ? koľko ha aké stroje ?

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor Proxima 80

#17 Nový příspěvek od malek »

Omlouvám se za mojí neaktivitu v tomto příspěvku. Dveře jsem rozbil o sloup co je na fotce se sklem. Sklo něco kolem 2000,-. Mimochodem to už tam není a je tam už 2. .. To víte, když děda jezdí v lese s otevřenými dveřmi...
Traktor máme teď přes zimu jen na odvoz hnoje a jinak především na dopravu, seču s tím občas pastvu, shrnuju, podmítám, válím, vozím balíky atd.
Zetor 25A r.v. 1956

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor Proxima 80

#18 Nový příspěvek od Tomas6 »

A spokojenost? Kolik máte najetých motohodin?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor Proxima 80

#19 Nový příspěvek od malek »

Celkem jo, jen teď blbe to, že občas zůstávají rozsvícené brzdové světla. Vyřešeno vytažením pojistky na spínání uzávěrky diferenciálu a brzdových světel. Jinak naběháno cca 450 mth, najeto 4300 km pokud se nepletu.
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
ČendaSklo
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 01, 2007 3:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Proxima 80

#20 Nový příspěvek od ČendaSklo »

Tomas6 píše:No naštěstí ty dveře nestojí zas tolik. http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/2495/n ... -kourove-/
Podobné dveře rozbili kluci loni na nějakém caterpillaru a stály skoro desetkrát tolik...
Vždyť na auto stojí kolikrát boční sklo víc jak totok. A to nemluvím o čelním.
Na zetor má spousta lidí svůj názor, ale já stímhle jezdím už 6 let http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 23&t=41332 od novoty, ted mám nějakých 3000 mth a vyměněných spoustu dílů, ale teda záhul dostáva pořádnej, na firmě o mně mluví jako o testovacím jezdci. Vrámci záruky (asi měsíc před koncem) mi měnily celou přední nápravu, když měl něco přez 2000mth tak spojka. A jinak hromada blbostí, nejhorší díl je asi chladič, ten se měnil už několikrát, je tam teda hromada typu takže nevím jestli to dělají všechny nebo jenom ten můj...ale ikdyž teče tak furt chladí. Nikde žádná elektrika, pod sedačkou 1,5 kilo kladivo vyřeší skoro všecko. A hlavně o proti New hollandu sou všecky díly za hubičku, servis oktávky mně snad stojí víc peněz a všechny hlavní dily zetoru drží pohromadě (portály, převodovka, motor...) Takže at slouží!

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor Proxima 80

#21 Nový příspěvek od antipo »

Co se stalo s přední nápravou, že ji celou měnili?
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
ČendaSklo
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 01, 2007 3:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Proxima 80

#22 Nový příspěvek od ČendaSklo »

Vysypalo se ložisko v kole a kompletně všechno vydřelo, zetor nechtěl riskovat že druhá strana se vysype taky a měnily celej kus. Posílalo se to na expertízu do itálie a ta žádnou vadu materiálu nezjistila. Takže mám takovou teorii, že se brzdama přepálil olej, když mi v kopcách blbě brzdil vlek a bylo to. Jinak bylo měsíc před koncem záruky :-)

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor Proxima 80

#23 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak my najezdíme kolem 150mh za rok. Máme ho 4.rok a krom teda vodní pumpy a gumiček v hlavních brzdových válcoch nic. No a vlastně chladič tékl v rožku. To pořešila oprava za 1500. Najeté to má teď 1700mh. Jo servis na osobáku vyjde fakt víc. Filtr za pár korun,olej do stovky litr... Nejdražší byl snáď filtr na převodovce na řazení. Nejakých 1000 korun. Osobně si myslím a potvrdilo sa mi z aut že čím míň sa najede a čím víc na to člověk hledí tým víc sa to kazí. A potvrdil mi to aj známý co má dvě proximy imrvére v zápřahu že lepší traktor neměl. Má aj nejakého holanda a když plakal kolik ho vyjde servis a urazené zrcátko a tak... A to si myslím že je hlavní výhoda zetora.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ČendaSklo
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 01, 2007 3:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Proxima 80

#24 Nový příspěvek od ČendaSklo »

U nás se braly new hollandy a ty se teda fest neosvedčily, trhali se na portáleh, věčně rozesrané, kabina pro jednoho, když pro dva tak tam stejně nebyla sedačka a všechno hrozně drahé. Je pravda že si je vybrali valaši, protože se dají rozšířit o čtvrt metru víc než zetory a sou nižší celkově do těch jejich kopců. Vedoucí je dost protěžuje, tak dal požadavek že co vyhovuje a vydrží jim bude pro všecky. Ale naše práce se nedá srovnávat s obyčejným trakturkem v zemědělství...

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“